Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 47

  • 57 498
  • 747
# 360
Точно така ни го обясни и йога инструкторката. Тялото ни е като резервоар на кола и като се изпразни нали трябва да се зареди, за да може да функционира..

Малко отклонение, някой правили ли са му оглед с Голдман? Малко ме изплаши лекарката с това, че може да ми падне кръвното от тези капки, които се слагат. 😓
Виж целия пост
# 361
Малко отклонение, някой правили ли са му оглед с Голдман? Малко ме изплаши лекарката с това, че може да ми падне кръвното от тези капки, които се слагат. 😓
На мен. Не ми пада кръвното, по начало съм с ниско (60/90), но мисля, че няма как да ти падне кръвното от 2-3 капки в очите, твърде локално е действието им. Но на мен огледът ми е мноооого неприятен, да не кажа болезнен, и не искам да си го причинявам, докато съм бременна. Всеки път след това умирам от зверско главоболие поне 1 ден, а сега ще трябва да го търпя без болкоуспокояващи.
Виж целия пост
# 362
Малко отклонение, някой правили ли са му оглед с Голдман? Малко ме изплаши лекарката с това, че може да ми падне кръвното от тези капки, които се слагат. 😓
На мен. Не ми пада кръвното, по начало съм с ниско (60/90), но мисля, че няма как да ти падне кръвното от 2-3 капки в очите, твърде локално е действието им. Но на мен огледът ми е мноооого неприятен, да не кажа болезнен, и не искам да си го причинявам, докато съм бременна. Всеки път след това умирам от зверско главоболие поне 1 ден, а сега ще трябва да го търпя без болкоуспокояващи.
На мен ми правиха преди месец. Не ми падна кръвното, но си носи вода и шоколад/кола. Това ми препоръчаха.
Обикновено слагат по - малко количество капки на бременните, отколкото на другите хора. Аз от личен опит мога да кажа, че на профилактичен преглед като небременна, след това 4 дни не можеха да ми се свият зениците. Сега беше един ден.
Виж целия пост
# 363
Здравейте, 12гс съм и преди малко преди да вляза в банята забелязах, че зърната ми се белят на издутата част. Люспичките не са големи - миниатюрни са. На някой случвало ли се е?
Виж целия пост
# 364
Здравейте, 12гс съм и преди малко преди да вляза в банята забелязах, че зърната ми се белят на издутата част. Люспичките не са големи - миниатюрни са. На някой случвало ли се е?
На мен и кожата на ареолите ми се лющеше. Явно кожата се беше изсушила. Мажа се с масла и сега е добре.
Виж целия пост
# 365
Точно така ни го обясни и йога инструкторката. Тялото ни е като резервоар на кола и като се изпразни нали трябва да се зареди, за да може да функционира..

Малко отклонение, някой правили ли са му оглед с Голдман? Малко ме изплаши лекарката с това, че може да ми падне кръвното от тези капки, които се слагат. 😓

Относно водата - така е, но течностите и упойката са лоша комбинация
Виж целия пост
# 366

Малко отклонение, някой правили ли са му оглед с Голдман? Малко ме изплаши лекарката с това, че може да ми падне кръвното от тези капки, които се слагат. 😓

На мен ми го правиха два пъти през бременността. Не ми е падало кръвното(но то ми е много ниско, така че едва ли имаше накъде повече), но първия път ми се доспа много и легнах да поспя след прегледа.
Виж целия пост
# 367
Здравейте, в 9тия месец съм, правиха ми тест за алергии към анестезии, не съм алергична, но кожата ми реагира на одраскване дори без лекарство, защото била чувствителна. Алерголога ми изписа Тавежил три дни преди термин като превантивна мярка, но навсякъде пише, че са забранени такива препарати за бременни и не знам какво да правя... някой ако имал подобен случай да сподели...
Виж целия пост
# 368
Здравейте,

Нормално ли е при кихане/кашляне да усещам придърпваща и болка ниско долу?
Виж целия пост
# 369
И на мен ми се случваше, докторката ми го обясни като разтягане на съединителната тъкан. Същото усещане го имах и при по-продължително ходене, обикновено само от едната страна..
Виж целия пост
# 370
Здравейте,

Нормално ли е при кихане/кашляне да усещам придърпваща и болка ниско долу?

Да, нормално е. Когато усетиш, че ще кихнеш се свий леко и няма да те боли. Ако си седнала просто се приведи към коленете си - върши работа, че в началото и аз се шашках.
Виж целия пост
# 371
Здравейте,

Нормално ли е при кихане/кашляне да усещам придърпваща и болка ниско долу?

Бях първия месец и половина болна, кихах и кашлях и при мен имаше придърпване
Виж целия пост
# 372
Добър вечер, извинявам се предварително за отклонението от темата. Бременна съм в 4 месец и за съжаление доста често се разболвам, моля предложете ми нещо за засилване на имунната система, много се притеснявам.  От началото на зимата до този момент съм изпила две разфасовки Биозин мама, но Ефект-никакъв. Така, че ще ви помоля дайте някакъв съвет, Вие с какво се предпазвате през зимния период?

Аз бих ти препоръчала съвсем народно "лекарство" - смес от настърган джинджифил мед и прясно изцеден лимонов сок. Аз си правя в едно бурканче 250гр. пресен настърган джинджифил, 250гр. мед, 250мл. лимонов сок. Оставяш в хладилника за една нощ да престои. Всяка сутрин на гладно е препоръчително, но може и когато решиш през деня, разтваряш една супена лъжица от сместа в чаша топла вода и изпиваш.
Виж целия пост
# 373
Тази отпуска по бащинство, която се полага, работодателя ли я плаща или държавата?
Виж целия пост
# 374
Държавата.

Издава се документ от болницата - удостоверение кога е изписано детето, копие на гр. Брак и копие на акт за раждане на детето се подават към НОИ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия