Боя за коса - Blond43 - Клуб на блондинките

  • 100 695
  • 825
# 570
Няма как семи тонер да е по-силен/дълготраен от деми! Hands V
Виж целия пост
# 571
Със 7-ца си става доста тъмно. За мен естествена коса 7-ца е светло кестенява. Моята е такава, но много лесно се изсветлява - с 9-ки става ето така:

Скрит текст:

Боядисвала съм се с Лакме колаж. Ползвах 6% оксидант.

Много ми харесва цвета ти... Aз сега ползвам Иноа 8-ци и постепенно може да мина на 9-ка... Не искам обаче да ми става почти бяла косата с натрупване на боята... Преди от подновяване на кичури бях станала платинено руса, не се харесах особено, защото съм с жълтеникав подтон на кожата и изглеждах много бледа...
Ти натурална 9-ка ли ползваш или пепелни или златисти тонове?
Така и не направих разлика между 8.13, 8.23 или 8.31... По еднакъв начин ми се получава накрая косата... Smile
Виж целия пост
# 572
Ползвала съм 9.32 на Лакме Колаж, точно тук. Тя се води някакво бежово русо. Иначе и с натурални 9-ки, също с 9.1, 9.32 на Макадамия. Коренна разлика в цвета не е имало. Само с някаква 9-ка на Вела колестон станах по-тъмна и зеленикава на цвят.
Виж целия пост
# 573
Скрит текст:
Като гледам от този тонер на Лакме, ще ми трябват поне 3-4 опаковки, което ми е твърде нерентабилно..
Благодаря все пак!
моята коса си е дългичка и даже ми остана ... и след като а измих и изсуших мазах отделни кичурчета Smile за да станат по-сиви а и да не хвърля тонера Sweat Smile
А смесвате ли с оксидант?

Тонерите k.blonde се смесват с оксидант 1,9% в съотношение 1:2. Максималното време за нанасяне и престой обикновено е 5 мин.
 
Виж целия пост
# 574
Няма как семи тонер да е по-силен/дълготраен от деми! Hands V

Лана беше питала за тонерите на vip's Prestige, затова предложих Леганцата. Hands V
Виж целия пост
# 575
Много ви  моля, кажете ми фризьорски салон в София, където работят с Keune и биха продали тяхна боя? В чудо се виждам с тези корени и техният жълто-оранжев отенък.До едно-две измивания, след боядисване се ядва, макар че пак има разлика, но след това е гадно. А почнах и да правя маски с глицерин, през измиване, че е непоносимо суха, въпреки що годе читавата козметика.
Виж целия пост
# 576
Хора помагайте, от блондинка реших да я потъмням и си взех 6.1 ( тъмно русо с пепеляв отенък), да ама станах тъмно зелена в главата и сега се чудя как да се приведа в нормален вид. Не ми се мисли в понеделник като се върна от отпуската на работа в офиса как ще се смеем.
Виж целия пост
# 577
Хора помагайте, от блондинка реших да я потъмням и си взех 6.1 ( тъмно русо с пепеляв отенък), да ама станах тъмно зелена в главата и сега се чудя как да се приведа в нормален вид. Не ми се мисли в понеделник като се върна от отпуската на работа в офиса как ще се смеем.
Маска с масла със загряване или шампоан с витамин С. Ако не стане - боя с топъл отенък.
Виж целия пост
# 578
С 6.1 трудно според мен ще падне. Оттенъка ще се отмие, но потъмняването не според мен. Зависи колко изтощена е била косата преди това. Какво искаш да направиш сега? Да махнеш само отенъка ли?
Виж целия пост
# 579
Да споделя опит:
Взех 10 на Престиж, но пишеше, че ако се прекали може да позеленее, а аз не можах да преценя в коя група съм - силно изрусена или боядисана.
Затова взех 2 и намазах с него, по таблицата реших че съм изрусена и седях 30 минути, ефектът е почти нулев. Не ми стигна за цялата коса. Не съм го смесвала с нищо. Но дори на най-горните кичури, където мазах обилно не виждам нищо матирано или по-сиво.
Чудя се дали да не взема направо сива боя, обаче ме е страх, че после ще трябва да я боядисвам все в сиво, пък аз искам да пробвам как ще изглежда просто..
Не мога да взема решение какво да правя.
Имаше един лилав шампоан и балсам в един магазин и добре матираха, но за съжаление вече не ги продават..
Голяма драма Sad
Виж целия пост
# 580
Какво е 10 на Престиж и какво е 2? Ако де боядисаш в сив отенък но не потъмняваш косата няма да остане дълго. След няколко измивания с шампоан отенъка пада. Ако я потъмняваш тогава вече може да се задържи по дълго.
Виж целия пост
# 581
Идеята ми е да я потъмнявам, но зеления отенък ме изненада
Виж целия пост
# 582
Лана, аз ползвам розовата перла на Престиж, но косата ми е дълга и слагам поне 3 опаковки за цялата коса. Мажа на суха коса и стоя поне два часа за да има някакъв ефект. Последния път пощурях и добавих малко от розовия екстрийм. Еми доста розови станаха най-светлите ми кочури, след първото къпане обаче и доста се поизми. Сега си е хубаво розово злато. 😉
Та може да се пробва и миксира според това какъв резултат се търси, но за да стане все пак нещо, лично според мен трябва да се стои повече време. И пак зависи от косата, степента на изрусяване и желания нов цвят или отенък.

Виж целия пост
# 583
Идеята ми е да я потъмнявам, но зеления отенък ме изненада

Потъмняването на силно изрусена коса няма да стане от раз... Нужно е натрупване на боята... Също това пепелно май не е най-подходящо, според мен по-добре натурално тъмно русо, например 6.0 или комбинация 6.1+6.0. Оксиданта да е нисък, 6% например.
Обезцветената коса трудно после задържа боя, трябва да стане плавно и по-продължително време... Така съм се правила аз преди като бях станала доста руса...
Зеленото ще се измие, но ако те дразни може да тонираш с тонер на Престиж или Леганза. Със син или виолетов шампоан също става, но трябва да се постои с него известно време иначе е доста по-слаб...
Виж целия пост
# 584
Зеленикавото трябва да се свали преди да се тонира с друго. Една домашна маска с нагряване ще свърши работа си мисля.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия