За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 61

  • 42 217
  • 753
# 15
Аз давах Колийф и Лефакс, редувайки ги през около 10 дни. Според мен имаше ефект.

Но тук от два три дни вечер е доста неспокойна преди заспиване основно понякога и през деня, един рев така досега не е ревала, даже и колики като имаше ( мисля че вече отминаха, може би) също така както яде спокойно и изведнъж почва рев успокоява се трудно и после си дояжда нзн на какво може да се дължат тези промени. на 3 месеца.и пет дни е.
Виж целия пост
# 16
С какво е съпроводен този рев? Какво прави докато реве?
Виж целия пост
# 17
Зачервява се много, изпъва се и мята ръце.
Доста се лигави но видимо няма изглед за зъби, а мисля и е рано
Виж целия пост
# 18
Сигурна ли си че не са колики пак?
Виж целия пост
# 19
Ами  Кросчеи аз си го мисля, но викам все пак да споделя. Иначе продължавам Лефакс. Докато се похваля, че минаха на една две познати и айде пак. Ама така ще е.
Благодаря ти!
Виж целия пост
# 20
То си личи ако го боли корема, свива крачета, има газове и т.н. Но ако не прави тези неща аз бих се консултирала с педиатър. Може и да са някакви ранни признаци за зъби, ама ако са зъби обикновено търсят ожесточено да захапят нещо.
Как храниш и с какво, на режим ли сте? Да не да не стига манджата. Как приспиваш, с мляко ли?
Виж целия пост
# 21
Мартитеди, при моята госпожица нещата са същите. Много кисела, плаче. Но аз си мисля, че при нас се дължи на малкото кърма. Сега правя чудеса от героизъм, за да увелича лактацията. Въпреки, че като суче често сама се отказва. Имам и проблем, че не иска кърма от фризера или АМ. Пие по малко, но като се усети, че е шише започва да пищи и като и дам гърда млъква. Дано да ми се оправи кърмата,че как ще я храня, не знам.
Виж целия пост
# 22
Мартитеди, при моята госпожица нещата са същите. Много кисела, плаче. Но аз си мисля, че при нас се дължи на малкото кърма. Сега правя чудеса от героизъм, за да увелича лактацията. Въпреки, че като суче често сама се отказва. Имам и проблем, че не иска кърма от фризера или АМ. Пие по малко, но като се усети, че е шише започва да пищи и като и дам гърда млъква. Дано да ми се оправи кърмата,че как ще я храня, не знам.
Щом я слагаш на гърда често, ще се оправи до няколко дни. Знам че е неприятно, и аз съм минала през това. Не забравяй течностите, много са важни. На мен много ми помагаше чай на Хипп, направо ми пълнеше гърдите, луда работа.
Виж целия пост
# 23
Благодаря за темата. Hands Clap

Какво е най-подходящо според вас за влизаща в очите коса? Девойката (5м.) се роди с много коса, която не само не опада, ами и расте много бързо. Доскоро я решех след банята нагоре, но вече сама пада надолу. Лентите падат бързо от главата, засега не посяга да маха опашлетата, но ме притеснява да не си вземе ластика и да го глътне. Шноличка съвсем абсурдно. Не ми се иска да я подстригвам.

Не ти се иска, но това е начинът на тази възраст.
Виж целия пост
# 24
То си личи ако го боли корема, свива крачета, има газове и т.н. Но ако не прави тези неща аз бих се консултирала с педиатър. Може и да са някакви ранни признаци за зъби, ама ако са зъби обикновено търсят ожесточено да захапят нещо.
Как храниш и с какво, на режим ли сте? Да не да не стига манджата. Как приспиваш, с мляко ли?
Ами пръцкане има даа, може и колики да са още.. просто за едно известно време беше се поуспокоила. Ами тя свикна със залъгалка и като я изтърве като и в подам настървено я захапва и със ряз. Иначе и ръчичките все бута.
Относно храненето изцяло е на АМ на тази възраст изяжда макс 130 гр.  През четери часа. Яде си на режим. Като понякога и половината не може като някои хранения вчера и днес сутринта. После пък си хапна всичко. Ами хапва си вдигам я да се  оригне после малко на ръцете гушкам, люшкам и заспива.
Виж целия пост
# 25
Пробвай да бъркаш млякото докато го правиш, вместо да го друсаш. Така няма да има балончета да дразнят корема. Виж другите майки, които дават АМ могат да ти дадат повече съвети за шишета и т.н.
4 часа не е ли много голяма пауза?
Виж целия пост
# 26
Пробвай да бъркаш млякото докато го правиш, вместо да го друсаш. Така няма да има балончета да дразнят корема. Виж другите майки, които дават АМ могат да ти дадат повече съвети за шишета и т.н.
4 часа не е ли много голяма пауза?
Аз.винаги го друсам, утре вече ще бъркам да видя. Иначе стават много балончета да,. Даже не съм се замисляла за бъркане. Охх винаги има какво да се научи.
Шишето е на Авент. Ами макс . 4 . Понякога и по малка, просто тя не е много ящна и лакома. И все със зор си изяжда всичко. На по малка пауза в някои случаи. И идва много. Като видя че почне да киселее в храня. Ако не изяде всичко по рано огладнява, с 90 гр.изкарва по малко.
Виж целия пост
# 27
Извинявам се за тъпия въпрос, но шишетата на Мам, дали са с фабрично пробити дупки?
Днес ги стерилизирах, кьорих се да видя, но.. не мога да преценя.
Виж целия пост
# 28
Герда - да, с фабрични дупки са на МАМ бибите, споко. Между другото аз много ги харесвам тия шишета. В доста късна възраст синът ми и с нежелание ги смени с Нук, защото МАМ спряха вноса за БГ.
Виж целия пост
# 29
Кросче, четири часа ти се струват много голяма пауза, но за бебе на АМ след втори месец е нормална. Те около захранването се хранят по 5 пъти. Просто бързо им отпадат повечето нощни хранения.

И на мен ми е странно. Малчо суче по 7-9 пъти всеки ден. АМ обаче им държи усещане за ситост по-дълго. А при кърменето го има и момента "не съм много гладен, ама бих се сгушил в мама".
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия