КОЗУНАЦИ 2018 & 2019

  • 67 315
  • 745
# 570
Така си е... и аз го намерих онлайн, ама нали доставката повече от махлеба... не че ми е трудно да допълня с още подправки охооо ... и то става... Crazy
Иначе чак заради единия махлеб не си струва купешки...
Виж целия пост
# 571
То в тези от магазините едва ли ще сложат от тази подправка. Хубавият домашен козунак и без нея си е хубав, и без нея си е скъп, защото другите хубави продукти са скъпи. Но вътре има това, което сме сложили. По магазините продават боклуци. Ако си намеря истински козунак в София, чувала съм че има, бих си взела, но и той едва ли ще е евтин. Няма как.
Виж целия пост
# 572
Мехлеб 😊 в арабските, гръцките магазини. За Варна прочетох, че го има на Кооперативният пазар.
Виж целия пост
# 573
... Ако си намеря истински козунак в София, чувала съм че има..., но и той едва ли ще е евтин. Няма как.
Точно, ако е с истински яйца и масло купешкият...
На мен не ми се вижда скъп козунакът.  С 2 яйца и 20г масло(по толкова олио и мас), малко мляко и захар (за 500г брашно) и 25 -30мин. ток...
Виж целия пост
# 574






По рецептата на Морена, с кисело и прясно мляко, но половин доза. Разкошен, едвам успях да го снимам.
Виж целия пост
# 575
Не става, Морена. Иска ми се да изпратя на студента, но....  Ако измисля нещо ще меся.
Маме,  и аз ще пратя на моя син така. По куриера за 2-3 дни няма да се скапе,  а и ще го сложа в багажа веднага след изваждането му от фризера.  Махлеб има навсякъде в Гърция,  при тази масова инвазия в посока юг,  все някоя добра душа ще ви напазарува. 
Виж целия пост
# 576
Може ли да споделите брашно монитаби дали го има в метро или друг магазин в София. Доставката му от онлайн магазин е колкото брашното.
Виж целия пост
# 577
Може ли да споделите брашно монитаби дали го има в метро или друг магазин в София. Доставката му от онлайн магазин е колкото брашното.
Не, в Метро го няма, поръчвам го онлайн, на количество, около 5 кг. така ми се рентира, като цена.
Виж целия пост
# 578
На мен пък тоя махлеб на нещо кокосово ми мирише.  Душих го в бурканчето. Още не съм пекла с него.
Виж целия пост
# 579
Моля ви за помощ ! Всички козуначени теста ли стават за втасване на студено или в хладилник Искам да направя тоя Велик ден с тая технология ,с цел съкращаване на времето:anguished:AnguishedИли е все същото ,предвид на др.ден оставяне на стайна температура около час ,доколкото разбрах.Който има опит ще съм благодарна ако сподели.
Виж целия пост
# 580
Моля ви за помощ ! Всички козуначени теста ли стават за втасване на студено или в хладилник Искам да направя тоя Велик ден с тая технология ,с цел съкращаване на времето:anguished:AnguishedИли е все същото ,предвид на др.ден оставяне на стайна температура около час ,доколкото разбрах.Който има опит ще съм благодарна ако сподели.
По този начин съм работила козунак, като намалявам , работя основно със суха мая, маята до 1 ч . л от бързодействащата, френската.  Оставям в хладилник, а след това го оставям на стайна температура около 1-1.30 мин да се отвърне хубаво, леко го премесвам, поставям плънка, омотвам го,  както си искам и отново го оставям да втаса за около 40 мин. Мятам го във фурната. Не е много бързо, пак си изисква необходимото втасване.
Виж целия пост
# 581
marcheva ,благодаря ти !:smiles:Като се замисля щом е необходимо 1-1.30 да се отпусне на др. ден тестото ,ами то долу горе за това време ще бъде готово и на стайна температура за първо втасване.-при максимум 1 кг. брашно.Само дето ще го мисля цяла вечер какво става в хладилника.А може и да греша.
Виж целия пост
# 582
marcheva ,благодаря ти !:smiles:Като се замисля щом е необходимо 1-1.30 да се отпусне на др. ден тестото ,ами то долу горе за това време ще бъде готово и на стайна температура за първо втасване.-при максимум 1 кг. брашно.Само дето ще го мисля цяла вечер какво става в хладилника.А може и да греша.
Не, не грешиш. Да ти кажа, че около обяд в събота преди неделя започвам около 3 кг козунак и до вечерта някъде къде 18-19 ч съм готова, но вярно е и това , че всичко измесвам в миксер, хвърлям по ред на номерата продуктите, измесва, оформям на топка, втасват, завивам-увивам на форма, втасват и се пече.  Така че това втасване през нощта на мен ми е излишно, не ми върши огромна работа, а само го мисля и поглеждам през нощта ще излиза ли да си ходи тестото из хладилника или няма.  Wink
Виж целия пост
# 583
Моля ви за помощ ! Всички козуначени теста ли стават за втасване на студено или в хладилник Искам да направя тоя Велик ден с тая технология ,с цел съкращаване на времето:anguished:AnguishedИли е все същото ,предвид на др.ден оставяне на стайна температура около час ,доколкото разбрах.Който има опит ще съм благодарна ако сподели.

Aз правих миналата година с тесто от хладилника, защото бяхме в ремонт и месих когато имах време.  За мен не си заслужава, ако няма основателна причина да му треперя през ноща.
Виж целия пост
# 584
Тя причината на питащите е ясна Simple Smile - липса на време. Ако не си безработен, бременна или пенсионер, след работа няма как да се замотава човек с козунаци. И аз за същото попитах по-напред. Сега преди празника, не ме бърка да утрепя половин ден с козунаци, но за празника и друго се приготвя, а човек като е на работа трудно стикова всичко. Днес и аз за проба метнах един, който ще стои в хладилника цял ден и ще го правя вечерта. Само за пробата да видя какво ще излезе при тази технология. Като го пробваме и той заминава в камерата после, но като ми се занимава, няма как Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия