Февруарската дружинка,вече на половин годинка!

  • 45 416
  • 753
# 270
Ние също имаме две заместени хранения,които той сам си направи.Но той също обича да си хапва Grinning
Смятам да взема брашно за каша-колко с.л се слагат за примерно 200 гр?
Виж целия пост
# 271
Момичета, защо бързате да замествате хранения? ( Изключвам случаите, когато майката бърза да се връща на работа по една или друга причина).  Основната храна на бебетата до една година е кърмата или млякото АМ. От него децата трябва да си набавят белтъчини за растежа и мазнини за енергията. Другата храна е по-скоро за въвеждане на нови вкусове и текстури и набавя микроелементи и витамини, ако е правилно подбрана и балансирана.
Оставете бебчета да ви водят кога по колко искат да ядат. Въвеждайте нови неща, за да опознаят храните. Но ги оставете сами да ви водят кога по колко да изяждат от новата храна.
За яденето през ноща и неяденето през деня си има обяснение - сега откриват света и всичко им е интересно. Яденето е колкото да задоволят жажда и глад. Вечер и нощем се сещат че трябва да набавят храма за да имат сили за следващият вълнуващ ден.
Съгласна съм с теб попринцио не бързам  знам че си е до дете . Просто ми е странно има бебета около мен на 5 месеца, които вече имат 2/3 заместени хранения .За жалост не можах да кърмя повече от 3 месеца, понеже тук майчинството е 4 месеца, от които 1ния е 9 тия месец...Simple Smile
Виж целия пост
# 272
Моя бебо вчера следобедната каша я отхвърли както и днес пюрето давам му и се започва рев до сега не беше правил така хапваше си... какво му става нз.
Да питам чушка на пара или варена после може ли да се обели ципата ?
Виж целия пост
# 273
Момичета, защо бързате да замествате хранения? ( Изключвам случаите, когато майката бърза да се връща на работа по една или друга причина).  Основната храна на бебетата до една година е кърмата или млякото АМ. От него децата трябва да си набавят белтъчини за растежа и мазнини за енергията. Другата храна е по-скоро за въвеждане на нови вкусове и текстури и набавя микроелементи и витамини, ако е правилно подбрана и балансирана.
Оставете бебчета да ви водят кога по колко искат да ядат. Въвеждайте нови неща, за да опознаят храните. Но ги оставете сами да ви водят кога по колко да изяждат от новата храна.
За яденето през ноща и неяденето през деня си има обяснение - сега откриват света и всичко им е интересно. Яденето е колкото да задоволят жажда и глад. Вечер и нощем се сещат че трябва да набавят храма за да имат сили за следващият вълнуващ ден.
Съгласна съм с теб попринцио не бързам  знам че си е до дете . Просто ми е странно има бебета около мен на 5 месеца, които вече имат 2/3 заместени хранения .За жалост не можах да кърмя повече от 3 месеца, понеже тук майчинството е 4 месеца, от които 1ния е 9 тия месец...Simple Smile
Ужас...колко кратко, поне от продължителността на майчинството не може да се оплачем в България.
Аз се моля да успея да кърмя до към 2г,  дано да си имам кърма Heart Eyes
Виж целия пост
# 274
Тези, които захранват по ЗВБ, давахте ли зелен боб и как? Имаме на село и мисля да замразя някой друг пакет, но докато е още сезонен ми се ще да предложа пресен.
Идеята ми е да го сваря на пара или в тенджера с вода и после се чудя как ... Да му махам ли зрънцата, за да не се задавят или направо да давам?
 Мама Мече ти как си процедирала?
Виж целия пост
# 275
Тези, които захранват по ЗВБ, давахте ли зелен боб и как? Имаме на село и мисля да замразя някой друг пакет, но докато е още сезонен ми се ще да предложа пресен.
Идеята ми е да го сваря на пара или в тенджера с вода и после се чудя как ... Да му махам ли зрънцата, за да не се задавят или направо да давам?
 Мама Мече ти как си процедирала?

С баткото въвеждах всички бобови по-късно, защото предивзикват газове, да не се товари коремчето. Сега с малкия съм по-смела, не съм давала още, но няма да ги бавя много. Аз не бих дала цели -зрънцата са много дребни и ми се струва, че лесно биха се задавили. Предния път съм въвеждала бобови като първо съм варила на супа/ яхния и съм давала само бульонче, и после съм давала самия зеленчук. Специално за зеления боб, ако не искаш да даваш цял вариант е да го направиш с други зеленчуци на зеленчукови кюфтенца или зеленчукова пита във фурната. Аз съм въвела ориз и сега правя всякакви вариации на зеленчукови кюфтенца -удобни са за хващане и използвам да въвеждам храни, които са по-трудни за самостоятелно хапване в началото, ксто чушките например. Струва ми се добър вариант за зеления боб - вариш всички зеленчуци, намачкваш да стане на каша, добавяш брашно ( ако си въвела оризово или царевично), печеш. На мен най добре ми се получават комбинациите със сладък картоф. Ако искаш да дадеш само зелен боб отделно, може да си играеш да махаш зрънцата и да даваш самата шушулка ( дългата външна част). За друго май не се сещам.
Виж целия пост
# 276
Благодаря за насоките. Ще потърся рецепти за зеленчукови кебапчета и бисквити.
А ориза как го въведе? Под формата на нещо с оризово брашно ли? По принцип той не е алерген.
Имам приятелка, която е давала на децата си ориз за първа храна зрънце по зрънце, но не ми се струва удачно.
Аз си взех оризова каша от мързел (знам че кашите не са съвместими със ЗВБ, но пък в съчетание с плодове са си бърза и лесна закуска) и им дадох да се мажат с ръце, и топих праскови и банан в нея. Голямо ядене беше. Момъка даже успя две три лъжици, напълнени от мен да набута в устата си, освен в ушите,очите и косата.  Но после голям запек. Младежа вече три дни нищо освен газове... Девойката днес успя два пъти да изкара съботните плодове...
Така днес спешно въведох синя слива и ходих да търся круша, че много я харесват, а нямах.
Чудя се компоти без захар дали биха вършили работа за такива ситуации или да пълня фризера?
Виж целия пост
# 277
Да питам чушка на пара или варена после може ли да се обели ципата ?

Да, бели се много лесно ципата.
Виж целия пост
# 278
Благодаря за насоките. Ще потърся рецепти за зеленчукови кебапчета и бисквити.
А ориза как го въведе? Под формата на нещо с оризово брашно ли? По принцип той не е алерген.
Имам приятелка, която е давала на децата си ориз за първа храна зрънце по зрънце, но не ми се струва удачно.
Аз си взех оризова каша от мързел (знам че кашите не са съвместими със ЗВБ, но пък в съчетание с плодове са си бърза и лесна закуска) и им дадох да се мажат с ръце, и топих праскови и банан в нея. Голямо ядене беше. Момъка даже успя две три лъжици, напълнени от мен да набута в устата си, освен в ушите,очите и косата.  Но после голям запек. Младежа вече три дни нищо освен газове... Девойката днес успя два пъти да изкара съботните плодове...
Така днес спешно въведох синя слива и ходих да търся круша, че много я харесват, а нямах.
Чудя се компоти без захар дали биха вършили работа за такива ситуации или да пълня фризера?

Ориз въведох направо варен, просто го разварих да стане лепкав и го оставих да бърка в купичката и да облизва каквото му е полепнало по ръцете. С лъжичка дадох малко колкото да съм сигурна, че е стигнало нещо до стомаха и е въведена храна. Иначе избягвам да давам често сварен ориз именно защото запича много. Ползвам повече оризово брашно за кюфтенца. Имам и едни класически оризови кюфтенца с моркови. Зърнените също въвеждам сварени и действаме с лъжица - давам му я и държа крайчето колкото да насочвам до купичката и към устата. Аз съм давала компоти без захар, но не съм сигурна дали има същия разхлабващ ефект. Като се запече прекалено положението и нищо друго не помага оставям един ден само на кърма.
Виж целия пост
# 279
При моето бебе всичко е извън правилата. От ориза получи диария и го спрях, а от тиквата се запече.
Виж целия пост
# 280
При моето бебе всичко е извън правилата. От ориза получи диария и го спрях, а от тиквата се запече.
Стига де! Тотално наопаки на приетото че ориЗа започва, а тиквата разхлабва.
Виж целия пост
# 281
Това са нови храни за организма и всеки организъм реагира различно. При нас на момчето се запече от банан, момичето се разхлаби. От тиквичката момчето се разхлаби, а девойката се запече.....
Sunglasses
Виж целия пост
# 282

Цитат
Ужас...колко кратко, поне от продължителността на майчинството не може да се оплачем в България.
Тук маичинство практически няма, дават ти две седмици и това е. Имаш право на 12 месеца НЕ платен отпуск ако искаш. Всички се оплакват от БГ, но поне при нас нищо свързано с бебе/дете не е безплатно. Яслата е 110-180 долара на ДЕН 🤪
Виж целия пост
# 283
Като дадохте за 1в път  спанак в комбинация или чист че малко ме притеснява. По себе си съдя затова.
Виж целия пост
# 284
Спанак с картофи. Или по-скоро точно картофи със спанак дадох аз.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия