Февруарската дружинка,вече на половин годинка!

  • 45 416
  • 753
# 300
Всяко бебе е индивидуално. Моето се научи за една вечер да се обръща, но дотогава не даваше сигнали. Сега бърбори супер много, но не се сеща да се набира, не лази и не може да седи без опора изобщо, ама и на тези неща ще им дойде времето.
Виж целия пост
# 301
Колко са различни всички дребосъци. И моето момче не стои по корем, щом го сложа на секундата се заврта по гръб. До сега не се е завъртал от гръб по корем, няма и да го направи де. Според мен няма и да пълзи ами директно ще проходи. Седнал започна да стои сам от вчера, подпирам го полулегнал и той се надига и сяда. Много обича в паяка. На земята изобщо не го слагам. Голяма част от деня е седнал в количката с играчки. Легнал вече изобщо не иска да стои. До тук беше с лесното да се търкаляме цял ден по леглата 😆 гледам го и не мога да повярвам колко бързо порастна 😍
Виж целия пост
# 302
Моето бебе също мрази по корем,  обръщала се е и в двете посоки , но 10тина пъти и до там.Сама седи почти без упора, но за кратко и гледа да си се облегне.Не пълзи...Но пък си знае името,  като я викаме се обръща.Като питам къде е тате, баба се обръща и търси😊Знае и пипи ,  една играчка пиленце.Като цяло вече много разбира,  много нързо растат.
Виж целия пост
# 303
По колко пъти на ден спят вашите бебета?
Виж целия пост
# 304
2 пъти по 30-40 мин и веднъж по 2 часа,като често единия кратък сън го пропуска.
Аз да ви питам,ползвате ли бънджи и ако да какво?
Виж целия пост
# 305
Колко различни са наистина децата...ние сме представители пък на бебетата, които по цял ден са по корем-обличам я по корем, спи по корем, даже в количката оня ден я возих по корем и с колана на дупето Simple Smile

Относно спането-преди обяд два пъти-по 30-40 мин, следобяд малко по-дълго и още една дрямка надвечер.
Виж целия пост
# 306
Моя тамън се научи да спи, че преди това йок Joy Та преди обяд 50-60 мин. Следобяд 2 часа и преди вечеря пак 40-50 мин. Преди беше абсурд това. Бебо пак наобратно, другите бебета намаляват съня, той увеличава Joy
Виж целия пост
# 307
Моя дребосък хич неиска да спи. Предиобяд 20 минути и следобед пак толкова , и големи драми докато заспи.
Виж целия пост
# 308
По колко пъти на ден спят вашите бебета?

Хммм, любимият ми въпрос Wink Със захранването и режима на сън се промени. Преди обяд спи около 40 мин., и привечер още толкова, но не всеки ден. Нощно време около 8-9 часа, с 3-4 събуждания.
Виж целия пост
# 309
И ние не спим мнг през деня.Вечер заспива в 20 събужда се в 3/4 да яде и заспива пак до 6 . Към 9/10 пак си прави дрямка около 30/40 минути и към 13/14 спи още около час. Странно ми е че  3тия до 5 тия месец спеше цяла вечер и изведнъж си върна пак едното нощно хранене , мислех си че е период или зъбкитр , но вече 2 месеца си се събужда  да яде около 4 . Преди не ми беше проблем , но сега и с работата ми идва малко вповече Sad
Виж целия пост
# 310
Аз имам и друг проблем, откакто му се смени режима за сън през деня, ако може така да се каже, имаме и проблем с къпането. Преди сам си беше уустановил като най-удачен вариант къпане в 20:30, хапване и сън. Сега обаче явно му идва късно, и се чудя дали да не го преместя в 20:00 къпането, но не знам дали няма да се разбута тотално всичко и да не успее да заспи после, че са едни приспивания с часове после.... Вие към колко къпете, опитвали ли сте се да промените поради някакви причини и как се пруе?
Виж целия пост
# 311
Нощем спи от 22 до 4-5. Събужда се за хранене и продължава до към 8-9ч. Към 11ч. и към 19ч. прави по една дрямка около 30-40мин. Рядко повече. Следобед спи от 13.30 до към 16,30ч.
Тези дни не иска да яде много, но пък го е обхванала една еуфория. Не се спира. Смях, бърборене, въртене и все иска прав. Опитва да лази и се получава, но като му подпираме крачетата. Сам не може още. Не е стабилен и седнал. Все се килва на страни. В пуфа стои добре, но не го свърта. На 6++ е. Лекарят от миналия месец се е фиксирал в това сядане. Сега пак му прави разни тестове на рефлексите. Пак бяхме при невролога.  Уж не намират нищо нередно, но искат да направим един курс рехабилитация, за да заякне горната част на тялото и да се подобри контрола. За мен има доста напредък от миналия месец. Не всички деца на тази възраст стоят стабилно. Освен това, той е роден почти 1 месец по-рано и много от нещата се случват с месец закъснение. Опитвам се да запазя спокойствие, но притеснението често взема връх.
Сутрин отказва да изпие млякото. Днес му направих каша с АМ и си я изяде с охота. Така обаче няма ли да натоваря много стомахчето. На обед давам зеленчукови пюрета, а следобед плодови или каша с плодово пюре. На всяко хранене предлагам и АМ. Понякога пие, понякога отказва.
Мислех да започвам скоро и месата, но изхожданията са много често на топчета. Иначе ака по няколко пъти на ден.  Понякога се напъва доста. Предполагам с место ще се утежни положението. Всеки ден давам или тиква или круша, но без голям ефект. Сини сливи преснни тук няма, а сушените не са подходящи за бебе.Вода предлагам, но ако пие е малко. Давам и със спринцовка, поне някой милилитър да влезе. Ако имате предложения за други разхлабващи храни бих се радвала да ги споделите.
Виж целия пост
# 312
Аз имам и друг проблем, откакто му се смени режима за сън през деня, ако може така да се каже, имаме и проблем с къпането. Преди сам си беше уустановил като най-удачен вариант къпане в 20:30, хапване и сън. Сега обаче явно му идва късно, и се чудя дали да не го преместя в 20:00 къпането, но не знам дали няма да се разбута тотално всичко и да не успее да заспи после, че са едни приспивания с часове после.... Вие към колко къпете, опитвали ли сте се да промените поради някакви причини и как се пруе?
Къпя към 20,30-21ч. От доста време не заспива след къпане. Храня и играем докато му се доспи. Обикновено е около 22ч. Щом започне да капризничи и да търка носле и очи го слагам в леглото. Държа ръчичка, „шъшкам”, приглушена светлина и до 10 минутки е заспал. Има и изключения, но рядко. Ако излизаме за вечеря някъде го къпя по-рано, но както казах, той не свързва къпането със спане и проблеми нямаме. Сам си изгради този стереотип и така я караме.
Виж целия пост
# 313
teo_p за акането на мен един педиатър ми беше казал сутрин на гладно ( то няма как да е на гладно ), но когато се събуди бебето да му давам топла вода да пие. Топла имам предвид стоплена на момента.  А за сушените сливи , ами те май могат да се сварят с вода и да се предлагат на бебчо като чайче, помага за акането също.
Леле като гледам всичките бебета с режим , само моето няма ни за спане , ни за ядене. Единствено до петия месец заспиваше в 18: 00 часа,  но и това отпадна. Дано скоро си създаде някакъв режим .
Виж целия пост
# 314
Няма по-лошо от преуморено бебе. Първият сън е в 10ч, после 12ч и последно в 16ч. Къпя в 18.30 и до 19.30 е заспал. Спи 12 часа с три събужданията за храна. Режимът трябва да го създадем ние, а не бебетата. Те бързо се учат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия