Резултат при болест на Даун - тема 3

  • 136 380
  • 1 055
# 870
Защото хорионбиопсия се прави до 13 г.с. аз съм в 12 и дни и е на 100%. И аз се чудех само по скъсена носна кост ли предполагат за Даун..

Не само, нухална транслуценция също, която е по-висок резултат към 2 и нагоре. Също така PAPP-A и бета HCG , нисък PAPP и високо HCG също са маркери
Виж целия пост
# 871
Благодаря много за информацията ♡
Виж целия пост
# 872
Моят случай е такъв. Ако искате пишете ми на лично.

Момичета, има ли някоя на която на прегледа между 11-13 г.с. БХС, са измерили по-къса носна кост и след това всичко да е било наред? Днес от прегледа това се видя като притеснително и след 2 дни записах хорионбиопсия. Изчетох нета и сълзите ми не спират. Предполагам това е най-големия маркер за Даун ? Доктора беше обран в обясненията.
Виж целия пост
# 873
Здравейте,момичета!Пиша тук със свито сърце.В 32гс съм,правила съм  БХС,както и феталните морфологии ,всичко в МК “Щерев”.Досега всичко е било наред,бебето се развива без аномалии.Днес отидох на трета ФМ  и измериха носната костица 7,1.Казаха ми,че е малка,че е маркер за Даун.Досега не е имало никакви проблеми..Всичко друго е в норма..На първа фетална е била 1,5(11гс+2),а на втора 4,7(19гс+3).Таткото е типичен чипоноско,което ме навежда на мисълта дали просто не става въпрос за ген.Притеснена съм.Може ли някоя майка да сподели,ако е преминала през същото и да каже как са се развили нещата с бебчо в бъдеще ?Благодаря Ви!
Виж целия пост
# 874
Здравейте,момичета!Пиша тук със свито сърце.В 32гс съм,правила съм  БХС,както и феталните морфологии ,всичко в МК “Щерев”.Досега всичко е било наред,бебето се развива без аномалии.Днес отидох на трета ФМ  и измериха носната костица 7,1.Казаха ми,че е малка,че е маркер за Даун.Досега не е имало никакви проблеми..Всичко друго е в норма..На първа фетална е била 1,5(11гс+2),а на втора 4,7(19гс+3).Таткото е типичен чипоноско,което ме навежда на мисълта дали просто не става въпрос за ген.Притеснена съм.Може ли някоя майка да сподели,ако е преминала през същото и да каже как са се развили нещата с бебчо в бъдеще ?Благодаря Ви!

Нямала съм такъв проблем, но не е ли малко крайно само по един маркер да съдят,че бебчето е с Даун?
Виж целия пост
# 875
Здравейте,момичета!Пиша тук със свито сърце.В 32гс съм,правила съм  БХС,както и феталните морфологии ,всичко в МК “Щерев”.Досега всичко е било наред,бебето се развива без аномалии.Днес отидох на трета ФМ  и измериха носната костица 7,1.Казаха ми,че е малка,че е маркер за Даун.Досега не е имало никакви проблеми..Всичко друго е в норма..На първа фетална е била 1,5(11гс+2),а на втора 4,7(19гс+3).Таткото е типичен чипоноско,което ме навежда на мисълта дали просто не става въпрос за ген.Притеснена съм.Може ли някоя майка да сподели,ако е преминала през същото и да каже как са се развили нещата с бебчо в бъдеще ?Благодаря Ви!

Нямала съм такъв проблем, но не е ли малко крайно само по един маркер да съдят,че бебчето е с Даун?
Не са дали крайно заключение,но думите им бяха,че при 7,1 в носна кост в тези седмици това е маркер.Може да е просто с малко носле.Уточниха и,че няма други маркери..Просто се притесних. Sad Затова попитах дали някой се сблъсквал с това..
Виж целия пост
# 876
Какво ви посъветваха лекарите? Има ли начин да се разбере дали бебчето е с Даун? Пожелавам ви да е фалшива тревога. Аз правих пренатест в 13 гс, защото на БХС бях в рискова група, но всичко излезе нормално
Виж целия пост
# 877
Здравейте момичета, бременна съм в 13г. с и днес излязоха резултатите от биохимичния скрининг, но 2 показатели са ми доста завишени, знае ли някой има ли проблем и това маркер за Даун ли е?
Виж целия пост
# 878
Здравейте, днес си взех БХС, доктора ме посъветва да направя късЕН БХС. Изчетох доста за завишен bCG, но абсолютно никъде не намерих за съотношението междъ PAPP-A  и bCG. Ако някой е по запознат, дали може да ми обесни. Благодаря ви!
Виж целия пост
# 879
Интересно, моите също бяха над 2 и нещо и двата показателя, но АГ нищо не ми каза. Детето е на 9м вече.
Когато търсех информация в нета, установих че е проблем когато са ниски. За високи така и не разбрах.
Виж целия пост
# 880
Интересно, моите също бяха над 2 и нещо и двата показателя, но АГ нищо не ми каза. Детето е на 9м вече. 
Когато търсех информация в нета, установих че е проблем когато са ниски. За високи така и не разбрах.

Благодаря Ви!
Виж целия пост
# 881

Здравейте момичета
Това е резултата от Ранният биохимичен скрининг
АГ ми каза че резултата за Даун не е много добър и ме праща на
неинвазивен тест или  в 16г.с на интервенция която се прави в корема
Моля за съвет вашите резултати какви бяха
Виж целия пост
# 882
1: 576 не е висок риск, моят беше 1:504, а съм на 40 години и нито една от гинеколожките, които ме следяха не са искали инвазивен тест / амниоцентеза или хорионбиопсия/. Едната препоръча за всеки случай пренатест/заради възрастта ми най- вече/, маркери от ехографско изследване нямаше. За свое успокоение го направих - беше отрицателен.
Виж целия пост
# 883
1: 576 не е висок риск, моят беше 1:504, а съм на 40 години и нито една от гинеколожките, които ме следяха не са искали инвазивен тест / амниоцентеза или хорионбиопсия/. Едната препоръча за всеки случай пренатест/заради възрастта ми най- вече/, маркери от ехографско изследване нямаше. За свое успокоение го направих - беше отрицателен.
И аз на мое успокоение ще направя пренатест
Виж целия пост
# 884
Здравейте, нухална транслусценция и дебелина на нухалната гънка едно и също нещо ли е? Също така нухална транслусценция 1.8мм нормален резултат ли е?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия