Плюсове и минуси на кварталите в София - 3

  • 46 403
  • 757
# 285
Над Шел на околовръстното в Бояна има страхотен затворен комплекс от самостоятелни къщи. Със сигурност има и други такива в Бояна, Симеоново и Драгалевци, но този освен, че е много красив е и много близо до центъра. На такова място си струва да се живее.
За тези три къщи ли става дума: https://www.google.com/maps/@42.6476742,23.2847536,3a,75y,181.23h,80.66t/data=!3m6!1e1!3m4!1sn4bXeBZntKmGZxff3qx0nA!2e0!7i13312!8i6656

Над  паркинга на камионите за боклук на Волф  до Шел?

До паркинга има още 4 къщи: https://www.google.com/maps/@42.6502982,23.2877411,127a,35y,147.96h,45t/data=!3m1!1e3, но те го докарват на грозотия на нашите "безцветни" немски.
Виж целия пост
# 286
Е добре де, ама тишината и зеленината на 10 минути от идеален център малко се различава от тишината и зеленината в кварталите след Околовръстното, хайде да сме по-обективни. Може и да са хубави и зелени (не навсякъде) централните квартали, обаче не може да хамака отвън да си четеш книжка вечер след работа, поне не и ако не искаш да го правиш пред очите на още сто-двеста човека. Та - центърът си има едни удобства, покрайнините - други и за любителите на центъра е важно бързото придвижване, за любителите на живот в къща с двор са важни спокойствието, тишината и чистият въздух. Така че няма нужда да се спори, няма пълно щастие.
Да, много по-студена е тази тишина след околовръстното. Покрайнините, освен че са далеч, ами имат и друг огромен недостатък...всички квартали до Витоша потъват в сянка много по-рано от централната част на София. Всичко в южна София след околовръстното , както и някаква част от другата му страна потъва в сянка поне час по-рано от центъра на София. Голям студ е по тези квартали. А студените месеци са много повече от топлите в нашият климатичен пояс, така че това е един много сериозен минус.

DonJon, що се отнася до живота на село и колко бил евтин, само човек, който живее в блок може да каже такова нещо. Обикновено това върви и ръка за ръка с моето е до входната врата, общите части не ме интересуват. То за това са в такова състояние сградите.
Да имаш къща и да я поддържаш в добър вид е в пъти по-скъпо от това да живееш в апартамент. И отоплението е по-скъпо, и поддръжката на двора си е само твоя отговорност, а ако живееш в комплекс от къщи, то тогава поддръжката е над 300лв на месец. Даже може да стигне до 600. Те в блоковете по 5лв на месец не искат да дават Smile....не знам защо реши, че е много по-евтино "на село".
Баба ми на село как се спраяше самичка не знам, лека и пръст, ако беше жива щях да я питам Wink
Виж целия пост
# 287
A сега и аз да се наместя от тези с възможностите за апартамент в Иван Вазов, дето никога няма да си купя там, а търся точно такова, каквото е избрала Шарки, но за сега предпочитам да не в този комплекс и като гледам доста ще си потърся, защото изборът в София е доста ограничен, а нашите изисквания май са доста. И аз съм от тези дето смятат, че искам да осигуря на детето си простор, свобода да играе на воля и една идея по-чист въздух. Също така заобикалящата го среда, да е красива, а не да свикне от малко да живее в мизерия. Съжалявам, но нито център, нито Лозенец, нито Иван Вазов, нито който и да е квартал или друг град в България предлагат нормална заобикаляща среда. Навсякъде са боклуци, порутени фасади, прахоляк, потрошени тротоари и да не изброявам всичко, сещате се и сами. Изобщо дори не мога да си представя как ще избера да се затворя в стар вмирисан блок с още 100 съседа, половината от които на преклонна възраст дето никога нямат пари за нищо, а като изляза от тази златна крепост да няма къде да стъпя, вместо да отгледам детето си така:
Скрит текст:


То ако ще се сравнява с кое колко струва, те тези къщи хич не отстъпват по цени. Точно в Резиденшъл рядко излизат за продажба, но в момента има една за около 500 и нещо хиляди евра.
Ето гледка от апартамент в идеалния център. Моля коментирай дали не е просторно и зелено?
Виж целия пост
# 288
Това с преместването накъм Трън не е лоша идея.
Имам колежка, която държи 1. на ново строителство и 2. само в квартала, където живее. Вместо да разшири обхвата на търсенето, тя чака перфектната обява...живеейки при свекърва си.
Виж целия пост
# 289
Е добре де, ама тишината и зеленината на 10 минути от идеален център малко се различава от тишината и зеленината в кварталите след Околовръстното, хайде да сме по-обективни. Може и да са хубави и зелени (не навсякъде) централните квартали, обаче не може да хамака отвън да си четеш книжка вечер след работа, поне не и ако не искаш да го правиш пред очите на още сто-двеста човека. Та - центърът си има едни удобства, покрайнините - други и за любителите на центъра е важно бързото придвижване, за любителите на живот в къща с двор са важни спокойствието, тишината и чистият въздух. Така че няма нужда да се спори, няма пълно щастие.
Да, много по-студена е тази тишина след околовръстното. Покрайнините, освен че са далеч, ами имат и друг огромен недостатък...всички квартали до Витоша потъват в сянка много по-рано от централната част на София. Всичко в южна София след околовръстното , както и някаква част от другата му страна потъва в сянка поне час по-рано от центъра на София. Голям студ е по тези квартали. А студените месеци са много повече от топлите в нашият климатичен пояс, така че това е един много сериозен минус.

DonJon, що се отнася до живота на село и колко бил евтин, само човек, който живее в блок може да каже такова нещо. Обикновено това върви и ръка за ръка с моето е до входната врата, общите части не ме интересуват. То за това са в такова състояние сградите.
Да имаш къща и да я поддържаш в добър вид е в пъти по-скъпо от това да живееш в апартамент. И отоплението е по-скъпо, и поддръжката на двора си е само твоя отговорност, а ако живееш в комплекс от къщи, то тогава поддръжката е над 300лв на месец. Даже може да стигне до 600. Те в блоковете по 5лв на месец не искат да дават Smile....не знам защо реши, че е много по-евтино "на село".
Баба ми на село как се спраяше самичка не знам, лека и пръст, ако беше жива щях да я питам Wink
Аз явно съм студенолюбива....посетихме разкошна и огромна къща в Марково и нямах търпение да си тръгна. Такива опечени места без висока растителност не харесвам и не бих живяла там, самата природа не е като в квартала ми, където борове и брези се садят от самосебе си и ние само ги разреждаме. Да, по-студено е зимата в полите на Витоша. И по-приятно лятото. На кой каквото му трябва, аз съм намерила моето, желая на всеки същото.
Виж целия пост
# 290
Ако има квартал, където да е по-топличко - първа ще съм.
В полите на витоша наистина е доста по-хладно, дори през лятото. Щом през юли и август спях с одеала...
Иначе, ако човек е ок с хладното и е в добрата част на такъв квартал - ще му е екстра.
Виж целия пост
# 291
Как не ви писна в продължение на 6 страници да си мерите къщите, градинките, детските градини и зеленината около жилищата ... Уж темата трябваше да я полезна, а се ползва само за избиване на комплекси.

Попитах за Лозенец, къде ли някой да ми отговори ...
Виж целия пост
# 292
Лозенец е топ квартал, зависи много за коя част питаш и какво строителство;)
Виж целия пост
# 293
Лозенец около ФМИ, до към НПМГ е приятно, но не за шофиране. Преди около 15години го застроиха яко, но локацията е хубава.
Лозенец към Маринела лично не я харесвам, едно мутренско ми е там.
Виж целия пост
# 294
Тя пита за района около Токуда - за Хладилника.
Виж целия пост
# 295
Как не ви писна в продължение на 6 страници да си мерите къщите, градинките, детските градини и зеленината около жилищата ... Уж темата трябваше да я полезна, а се ползва само за избиване на комплекси.

Попитах за Лозенец, къде ли някой да ми отговори ...

Попита за Токуда и бизнес центровете наоколо, което не е кв. Лозенец. Аз лично само болницата съм ползвала, иначе за квартала мога да кажа само, че стават адски задръствания и е ужасно за шофиране и за паркиране.
Като цяло, ако твоят познат държи да е ново и в кв. Лозенец, ще трябва да извади повече от 200 К евро за двуспален.
 
Зеленината около жилищата и детските градини са част от предимставата или недостатъците на даден квартал, така че съвсем резонно сме ги дискутирали. А детските градини, които споменах, са в прекрасно състояние и с чудесни големи дворове. Не знам как някой си мисли, че над околовръстното е по-чисто, аз от Витоша като погледна, цяла София е в смог, включително къщите по вилните зони на Драгалевци и Симеоново.
Виж целия пост
# 296
Мине не мине време и Нико постне неговия изглед...за новите в темата Joy
Виж целия пост
# 297
Мерси за мненията. Човекът търси в целия Лозенец + района около Токуда и Парадайс, не знам Хладилника ли се води. Иска да живее там и да отглежда семейство, но ако може и да се дава добре под наем, ако реши да се премести. И гараж задължително, защото паркирането там е кошмар, особено около Парадайс според мен. И да е ново строителство, но не от 2016-2017, а по-ранно, защото според него било по-качествено.
Аз съм ходила там из квартала и не ми допада особено, най-вече частта около Парадайс ми се вижда много нагъчкана. Долната част около УАСГ и семинарията ми харесва, но не знам там да има ново строителство. Ако някой живее в района, нека сподели в коя част е най-добре да се търси. Защото повечето неща, които излизат там за до 200К, според мен не си струват парите.
Виж целия пост
# 298
Написах вече, че Лозенец има и лоши части за мен, написах и къде са, не виждам какво повече мога да допринеса за въпроса къде в Лозенец. Там, където е близо до Токуда предвид че всичко е НС предвиждам безогледно застрояване плюс сегашната липса на добър ГТ. Липса на удобни магазини, на детски градини, едно частно училище с безумна такса, шумен булевард, задръствания.
Попеа, смогът много добре го виждам от двора си, повярвай ми при нас го няма. Но то темата вярно стана всеки да си хвали неговото, което е логично при положение че живеем там години наред и не сме се преместили, явно ни допада. Аз както вече писах съм върл противник на квартали с изцяло НС или с уплътнени градинки с такова, там няма въздух и е страхотно подтискащо - скоро минавах през кв. зад зоологическата градина и около А. Ляпчев. Бях там на гости, ама няма къде игла да хвърлиш, какво остава колата си да паркираш.
Виж целия пост
# 299
Вчера бях в Люлин планина и смокът беше над нас. Не знам на каква надморска височина трябва да живееш, че да е под теб.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия