Кой ли догодина ЮНСКО бебенце ще има :)

  • 34 894
  • 752
# 405
Стискаме палци всичко да е наред ! 🤞🤞🍀🍀🍀
Виж целия пост
# 406
Направи ще ми се пръсне сърцето,пак прокървях и след малко отивам на доктор.Cold Sweat
Стискаме палци Heartbeat Всичко ще е наред!


Благодаря на всички ви!Бебока е пораснал вече видяхме и жълт мехур след вагинален ехограф което ме успокоиха ,че не е кухо яйце има зачатаци на ембриона.Лошото е само,че трябва да остана в къщи да лежа само.Изписа ми утрогедстан 3х2 + нош пак.Иска да ми даде болничен а аз съм в изпитателен срок много съм объркана мисля ,че ще махнат от работа зареди това,но искам бебчо да е добре.Ако ме махнат и се самоосигуряващите дали ще ми се полага майчинство някакво?

Това е от мен сега лежа и съм много разстроена 😞
Виж целия пост
# 407
Направи ще ми се пръсне сърцето,пак прокървях и след малко отивам на доктор.Cold Sweat
Стискаме палци Heartbeat Всичко ще е наред!


Благодаря на всички ви!Бебока е пораснал вече видяхме и жълт мехур след вагинален ехограф което ме успокоиха ,че не е кухо яйце има зачатаци на ембриона.Лошото е само,че трябва да остана в къщи да лежа само.Изписа ми утрогедстан 3х2 + нош пак.Иска да ми даде болничен а аз съм в изпитателен срок много съм объркана мисля ,че ще махнат от работа зареди това,но искам бебчо да е добре.Ако ме махнат и се самоосигуряващите дали ще ми се полага майчинство някакво?

Това е от мен сега лежа и съм много разстроена 😞


Бъди спокойна мила! Новината е хубава, почивай си ти и бебчо сте най-важни! Радвам се, че се е видяла точицата. Аз днес ще ходя на преглед и много се притеснявам, чак имам чувството, че вдигнах кръвно от страх дали и при мен ще се види. Целувки и почивай!
(Относно работата не мога да кажа, не съм запозната.)
Виж целия пост
# 408
Kivi и аз имах кафяво зацапване, знаеш. Док ми каза, че не е необходимо да лежа и това нямало значение, втори док - същото. Аз обаче забелязах, че след кратка разходка навън лекичко прокапах. Затова сега съм предимно вкъщи и е ок, но не лежа, а готвя, подреждам, но гледам на почивки. Спокойно и успех!
Виж целия пост
# 409
kivity, всичко ще  е наред, не я мисли работата. Важни сте ти и бебчо.
Виж целия пост
# 410
Направи ще ми се пръсне сърцето,пак прокървях и след малко отивам на доктор.Cold Sweat
Стискаме палци Heartbeat Всичко ще е наред!


Благодаря на всички ви!Бебока е пораснал вече видяхме и жълт мехур след вагинален ехограф което ме успокоиха ,че не е кухо яйце има зачатаци на ембриона.Лошото е само,че трябва да остана в къщи да лежа само.Изписа ми утрогедстан 3х2 + нош пак.Иска да ми даде болничен а аз съм в изпитателен срок много съм объркана мисля ,че ще махнат от работа зареди това,но искам бебчо да е добре.Ако ме махнат и се самоосигуряващите дали ще ми се полага майчинство някакво?

Това е от мен сега лежа и съм много разстроена 😞

Първо се успокой! В момента бебока е най-важен, а не работата и изпитателния срок. Разбирам притеснението ти, при мен нещата са подобни. В края на другия месец ми свършва изпитателния срок и мисля да кажа след това. До колко съм запозната, за да получаваш майчинство трябва да си на трудов договр към момента на раждане. Четох из темите и има много момичета, които не работят, а просто са на трудов договор при някой познат, който има фирма. Не съм запозната обаче в такъв случай, кой плаща осигуровките, явно те самите. Ако ползваш болничен по време на изпитателния срок, доколкото знам, той се увеличава спрямо дните, които те е нямало, т.е. ако имаш още месец до края на изпитателния срок и излезеш болничен от две седмици, примерно, изпитателният ти срок ще стане с една седмица по-дълъг.
Виж целия пост
# 411
Направи ще ми се пръсне сърцето,пак прокървях и след малко отивам на доктор.Cold Sweat
Стискаме палци Heartbeat Всичко ще е наред!


Благодаря на всички ви!Бебока е пораснал вече видяхме и жълт мехур след вагинален ехограф което ме успокоиха ,че не е кухо яйце има зачатаци на ембриона.Лошото е само,че трябва да остана в къщи да лежа само.Изписа ми утрогедстан 3х2 + нош пак.Иска да ми даде болничен а аз съм в изпитателен срок много съм объркана мисля ,че ще махнат от работа зареди това,но искам бебчо да е добре.Ако ме махнат и се самоосигуряващите дали ще ми се полага майчинство някакво?

Това е от мен сега лежа и съм много разстроена 😞

Новините са хубави! 1-во не се притеснявай за работата, почивай си вкъщи на топличко.

Не се притеснявай толкова. Мисля че дори и да не си на трудов доовор в момента на раждането, отново имаш право на майчинство ( стига да имаш нужния стаж) ,само че ще е минимално или нещо такова. Знам че се покрива от НОИ (най-добре ако се стигне до там да се консултираш със счетоводител).  Ако скоро ти изтича изпитателния срок, вземи си отпуска и поостани вкъщи. Ако ли не,няма да можеш да криеш състоянието си много дълго, така че вземай болничния и стискай палци шефа ти да е свестен и да те остави на работа.
Виж целия пост
# 412
Да се похваля. Идвам си от преглед в Шейново. В 6 седмица и 1 ден съм. Има сърчице, всичко е наред. Термин 16.06.2019г.
Виж целия пост
# 413
Направи ще ми се пръсне сърцето,пак прокървях и след малко отивам на доктор.Cold Sweat
Стискаме палци Heartbeat Всичко ще е наред!


Благодаря на всички ви!Бебока е пораснал вече видяхме и жълт мехур след вагинален ехограф което ме успокоиха ,че не е кухо яйце има зачатаци на ембриона.Лошото е само,че трябва да остана в къщи да лежа само.Изписа ми утрогедстан 3х2 + нош пак.Иска да ми даде болничен а аз съм в изпитателен срок много съм объркана мисля ,че ще махнат от работа зареди това,но искам бебчо да е добре.Ако ме махнат и се самоосигуряващите дали ще ми се полага майчинство някакво?

Това е от мен сега лежа и съм много разстроена 😞

Новините са хубави! 1-во не се притеснявай за работата, почивай си вкъщи на топличко.

Не се притеснявай толкова. Мисля че дори и да не си на трудов доовор в момента на раждането, отново имаш право на майчинство ( стига да имаш нужния стаж) ,само че ще е минимално или нещо такова. Знам че се покрива от НОИ (най-добре ако се стигне до там да се консултираш със счетоводител).  Ако скоро ти изтича изпитателния срок, вземи си отпуска и поостани вкъщи. Ако ли не,няма да можеш да криеш състоянието си много дълго, така че вземай болничния и стискай палци шефа ти да е свестен и да те остави на работа.

Това не знам къде си го чела, но не е вярно. Провери в сайта на НОИ. Аз след като разбрах, че съм бременна отидох да си взема ПИК код, с който да следя всичко, което се случва с болнични, здравни осигуровки и т.н., а и за да си изчисля предполагаемото майчинство. Та, там пише, че трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да си на трудов договор към момента на раждане, ако не си - не получаваш нищо, ако щеш 20 години трудов стаж да имаш. Майчинството се изчислява като се гледат доходите 2 години назад, но не е задължително да е без прекъсване или при един и същ работодател. Също така трябва да имаш поне 1 година трудов стаж, за да имаш право на майчинство.
Виж целия пост
# 414
Направи ще ми се пръсне сърцето,пак прокървях и след малко отивам на доктор.Cold Sweat
Стискаме палци Heartbeat Всичко ще е наред!


.Ако ме махнат и се самоосигуряващите дали ще ми се полага майчинство някакво?


Това е от мен сега лежа и съм много разстроена 😞

Самоосигуряването също е вариант за майчинство, малко по-сложно е, но поне ще получаваш обезщетение.
Виж целия пост
# 415
Мила, аз също от 1 месец съм на нова работа. Засега удържам фронта, но по натам ще му кажа. За мен най важно е детето, но мисля, че няма да имам проблем.
Виж целия пост
# 416
Направи ще ми се пръсне сърцето,пак прокървях и след малко отивам на доктор.Cold Sweat
Стискаме палци Heartbeat Всичко ще е наред!


Благодаря на всички ви!Бебока е пораснал вече видяхме и жълт мехур след вагинален ехограф което ме успокоиха ,че не е кухо яйце има зачатаци на ембриона.Лошото е само,че трябва да остана в къщи да лежа само.Изписа ми утрогедстан 3х2 + нош пак.Иска да ми даде болничен а аз съм в изпитателен срок много съм объркана мисля ,че ще махнат от работа зареди това,но искам бебчо да е добре.Ако ме махнат и се самоосигуряващите дали ще ми се полага майчинство някакво?

Това е от мен сега лежа и съм много разстроена 😞

Новините са хубави! 1-во не се притеснявай за работата, почивай си вкъщи на топличко.

Не се притеснявай толкова. Мисля че дори и да не си на трудов доовор в момента на раждането, отново имаш право на майчинство ( стига да имаш нужния стаж) ,само че ще е минимално или нещо такова. Знам че се покрива от НОИ (най-добре ако се стигне до там да се консултираш със счетоводител).  Ако скоро ти изтича изпитателния срок, вземи си отпуска и поостани вкъщи. Ако ли не,няма да можеш да криеш състоянието си много дълго, така че вземай болничния и стискай палци шефа ти да е свестен и да те остави на работа.

Това не знам къде си го чела, но не е вярно. Провери в сайта на НОИ. Аз след като разбрах, че съм бременна отидох да си взема ПИК код, с който да следя всичко, което се случва с болнични, здравни осигуровки и т.н., а и за да си изчисля предполагаемото майчинство. Та, там пише, че трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да си на трудов договор към момента на раждане, ако не си - не получаваш нищо, ако щеш 20 години трудов стаж да имаш. Майчинството се изчислява като се гледат доходите 2 години назад, но не е задължително да е без прекъсване или при един и същ работодател. Също така трябва да имаш поне 1 година трудов стаж, за да имаш право на майчинство.

Явно да, извинявам се за объркването. (за това и писах че трябва консултация със счетоводител/адвокат). Ако не си на договор когато родиш, ще получаваш 1 година по 100лв на месец социално майчинство.

Не го мисли това - важното е бебо да е добре
Виж целия пост
# 417
Здравейте бъдещи мамчета. Днес бях на първия си преглед и всичко мина много добре... 🌹🌞🏵
Видяхме плодния сак, видяхме и бебо и тупкащото му сърчице... 👼👼👼
Според лекаря съм в 7ма седмица и термин 15.06.2019г.
☺☺☺☺☺☺☺
Виж целия пост
# 418
Здравейте майчета,записвам се и аз с термин 19.06.
Имам син на 5 годинки,мисед в 12 седмица и искренно се надявам това бебче да се задържи въпреки,че все нещо излиза.Мислете позитивно и всичко ще е точно.Повече почивка,а така ми се ходи на работа ... лека бременност на всички
Виж целия пост
# 419
Аз пък се чувствам толкова изтощена и въобще не ми се ходи на работа, но още не знаят и няма как
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия