Бързи здравословни въпроси и отговори – 19

  • 61 501
  • 742
# 405
От време на време ме удря много силна тревожност. Беше ми изписан Диазепам лятото, но съм взимала при нужда. Преди 3 седмици лекувах гъбички с Микомакс. Макар,че мина доста време, все пак да питам ако някои знае мога ли да си изпия едно хапче Диазепам, защото не се трае. Също така в момента използвам Кетозал шампоан (съдържа кетоконазол),но е за локално приложение.
Виж целия пост
# 406
Странен ми е проблемът, но... Laughing Имам доста голям комедон в ушната мида, единичен.
Някой има ли представа къде в София мога да отида, за да ми го махнат, защото смятам, че в домашни условия няма да се справим?
Знам, че в чужбина има конкретни специалисти, които се занимавам с подобни "проблеми", но тук, в България? Дали всяка срещната козметичка би свършила работа?
Виж целия пост
# 407
Моя близка ходи на УНГ за подобно нещо
Виж целия пост
# 408
По принцип, изобщо не е сложно - на мен преди време една козметичка ми махна друг комедон, пак от ухото, ей-така, между другото - просто го била видяла и с едно движение го ликвидира.
Може би, ако комедоните са много на брой, си заслужава да отидеш при УНГ, ама за единичен? Макар че аз скоро май, така или иначе, ще ходя при такъв тип специалист, та може да го помоля да ми свърши и тази работа. Макар че, признавам си, звучи ми странно, защото сякаш това е по-скоро козметична услуга, отколкото медицинска.
Виж целия пост
# 409
На някой случвало ли му се е кръвното му налягане да е различно на китката и на горната част на ръката? Имам вкъщи два уреда, на мен ми показват едни и същи стойности, но на мъжът ми двата уреда имат разлика с по 20 единици.
Виж целия пост
# 410
На някой случвало ли му се е кръвното му налягане да е различно на китката и на горната част на ръката? Имам вкъщи два уреда, на мен ми показват едни и същи стойности, но на мъжът ми двата уреда имат разлика с по 20 единици.

Всеки път различно ми показват
Виж целия пост
# 411
Най - вярно се мери над лакътя.
Виж целия пост
# 412
Колко дни след контакт с предполагаемо заразено куче е най-удачно да се направи изследване за паразити /глисти и тения/?
Виж целия пост
# 413
Здравейте, днес направиха рентгенова снимка на бял дроб на баща ми, след като няколко дни поддържа висока температура. Очакваме да бъде хоспитализиран днес или утре, а резултатът от снимката е следният: Уплътнени хилусни сенки. Нехомогенно засенчване в дясно върхово. Сърдечна сянка - Б. О.
Моля, за съдействие, какво може да означава това?
Виж целия пост
# 414
Отрязох си половината нокът на показалеца по дължина. Много боли, щипе и бъхти. Имате ли някакви идеи какви препарати да прилагам? Сещам се за пудра само. Знам, че за да израстне е необходимо време, но как поне да спре да боли? Не мога да се пазя, постоянно мокря, замърсявам.
Виж целия пост
# 415
Здравейте знаете ли от мъдреци които ме.мъчат в момента възможно ли е да имам сърцебиене?
Виж целия пост
# 416
Здравейте знаете ли от мъдреци които ме.мъчат в момента възможно ли е да имам сърцебиене?
Не мен лично не ми се е случвало. Само ми се в повишавала телесната температура.
Виж целия пост
# 417
Здравейте,
някоя дама дали ще може да ми разчете какво означава този резултат от микробиология: "суперфициален епител, много левкоцити, млечнокисела флора. Няма разтеж на бактерии и гъбички. Микроскопска насоченост за cervicit"
Виж целия пост
# 418

Левкоцитите говорят за инфекция и при положение, че няма бактериален растеж, е редно да се търси причинителя при анаеробите.

Направи цитонамазка (макар че ми се струва това да е резултат от такава) и при нужда отиди на колпоскопия.
Имаш ли оплаквания - болки, течение, дискомфорт?
Виж целия пост
# 419

Левкоцитите говорят за инфекция и при положение, че няма бактериален растеж, е редно да се търси причинителя при анаеробите.

Направи цитонамазка (макар че ми се струва това да е резултат от такава) и при нужда отиди на колпоскопия.
Имаш ли оплаквания - болки, течение, дискомфорт?
Резултат от микробиология на влагалищен секрет с намазка е. Болки и дискомфорт нямам, имам леко течение, без миризма, без специфичен цвят. Докторката на прегледа ми каза, че й се вижда като да има вероятност да не са ми в норма лактобацилите, та да се наложи да ги изконтролираме. Цитонамазка правих преди месец, излезе пап2, което май е обяснимо, ако има някаква инфекция. За съжаление днес тя е почивка и не мога да й звънна, ама се притесних..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия