Кападокия 2019

  • 51 287
  • 657
# 270
Ние ходихме в началото на април с Анди Турс Ловеч и ни бяха казали , че за 100 евро ще летим, но предния ден ни казаха, че се вдигнали цените и ни поискаха по 150 евро.
Виж целия пост
# 271
На късмет е. Родителите ми се върнаха на 22ри април. Беше валяло +вятър 3дни подред и нямаше полети. Познайте дали и за 180евро се намираха полети при такъв наплив. Ние пътуваме след седмица и запазих от тук. Цената/компанията пряко оказва влияние и върху пилота, колко опитен е, на колко високо ви качва, бройка хора в кошница, продължителност на полета. Ако сте готови да направите компромис с тези неща и имате късмет предишните дни да не са канселирани полетите вероятно ще намерите и за 100евро на място.

А с коя компания запазихте?

С Royal Balloons
Виж целия пост
# 272
Здравейте, и аз се интересувам за препоръка за фирма, освен Royal, към която да мога да резервирам и платя от тук. Цената няма значение, дори бих предпочела по-високия клас.
Също така - имате ли изпробвани фирми, които предлагат фотосесия с роклите и всичките залели инстаграм чудеса? Blush
Виж целия пост
# 273
Здравейте, и аз се интересувам за препоръка за фирма, освен Royal, към която да мога да резервирам и платя от тук. Цената няма значение, дори бих предпочела по-високия клас.
Също така - имате ли изпробвани фирми, които предлагат фотосесия с роклите и всичките залели инстаграм чудеса? Blush

Аз съм запазила фотограф през инстаграм - arik_photoart. Разглеждах различни и цените бяха почти еднакви - 250евро плюс 50 евро за роклята. По изгрев слънце са снимките, около 3часа с взимане и връщане.
След 10тина дни ще мога да дам отзиви. Такива рокли с фотограф предлагат и в магазина за килими sultan carpets. 50evro фотограф за 30мин и 25евро рокля. Традиционните рокли са безплатни

За други фирми за балони - родителите ми летяха с Voyager - качили са ги на 1000м височина, 60мин полет, 16човека. Супер доволни са. Купили са си и флашка с филмчета и снимки от полета срещу 30евро.

Като съвет - не буквайте с Butterfly - ако се случи да канселират полети, то след това предлагат опцията за “bright ballon”, което е излитане 30мин след полета за изгрев и изпускаш изгрева. Няма да коментирам, че е по-евтината опция и ти я предлагат вместо полета по изгрев. Първоначално с тях родителите ми имаха полет, но времето беше лошо и канселираха балоните.
Виж целия пост
# 274
Какви са тия рокли традиционни и други?
Ние отиваме на 6- ти .
Виж целия пост
# 275
Какви са тия рокли традиционни и други?
Ние отиваме на 6- ти .

Вижте профила на магазините за килими във фейсбук или инстаграм и ще се ориентирате кои са традиционните. Роклите срещу наем са с дълъг шлейф или така наречените “flying dresses”.
Виж целия пост
# 276
За пътуващите към Кападокия,мога само да посъветвам да не пътуват с  Premio Travel.Много лоша организация,няма екскурзовод,а само придружител.За балоните искаха 140 евро в България,а там като отидохме се оказа ,че са 170.
Виж целия пост
# 277
Според вас за подземните градове с кола ли трябва да отидем или може и пеша от Гьореме?
Виж целия пост
# 278
Според вас за подземните градове с кола ли трябва да отидем или може и пеша от Гьореме?
E, как пеша - та той е на едно поне 20-30 км.
Виж целия пост
# 279
Кои подземни градове имате предвид - Деринкую и Каймаклъ ли? Те са доста далеч от Гьореме.
Ако визирате Музеят на открито Гьореме, той не е толкова далеч - на около 2 км от града е, но пеша едва ли е удобно. По-добре с кола.
Виж целия пост
# 280
Кои подземни градове имате предвид - Деринкую и Каймаклъ ли имате предвид? Те са доста далеч от Гьореме.
Каймаклъ е името на съвременния град, в който е подземният Деринкую.
Виж целия пост
# 281
Кои подземни градове имате предвид - Деринкую и Каймаклъ ли имате предвид? Те са доста далеч от Гьореме.
Каймаклъ е името на съвременния град, в който е подземният Деринкую.
Това не е вярно. Два отделни подземни града са. Деринкую се намира в с. Деринкую и е с повече подземни етажи, по-дълбоко разположен под земята. Каймаклъ е на около 10 км от него в с. Каймаклъ.
Виж целия пост
# 282
Кои подземни градове имате предвид - Деринкую и Каймаклъ ли имате предвид? Те са доста далеч от Гьореме.
Каймаклъ е името на съвременния град, в който е подземният Деринкую.
Това не е вярно. Два отделни подземни града са. Деринкую се намира в с. Деринкую и е с повече подземни етажи, по-дълбоко разположен под земята. Каймаклъ е на около 10 км от него в с. Каймаклъ.
Да, моя грешка, сега проверих. Явно не съм слушала много внимателно екскурзовода.
Виж целия пост
# 283
С такси отидохме до Каймаклъ, по пътя минахме и през Pigeon valley
Виж целия пост
# 284
Благодаря, мисля че успях да се ориентирам
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия