За парите и семейството

  • 53 209
  • 1 761
# 360
Сирен, как може да ми искаш да пиша за провайдваните и техните заведения, като аз не съм провайдвана. (Къде живея, едва ли форумът го вълнува толкова.)


Споменах, че, минавайки край "Рафи" деца не съм виждала и че ако си избрал да си "държанка", е важното, дали ще избереш и шаблона Simple Smile

Остава сега да изясним, дали манталитетът определя и мисленето. Simple Smile
Виж целия пост
# 361

За колко време секса ще ми замае главата? За 3 месеца, за 6? И то ако съм на 20...при първият случай, в който искам да отидем на почивка, на ресторант или където и да е и няма пари, при мисълта, че искам деца и няма да има как да ги гледаме, ще забравя и секс и всичко. Това което пишеш може да важи за неориентирани девойки, незнаещи какво искат от живота и кои са важните неща.
Представям си как детето иска да му купим нещо и няма пари, но аз се утешавам с мисълта какъв хубав секс правим с баща му...абсурд!

Ами, колкото по- дълго време ти е замотал главата секса, толкова по- дълго ще отчиташ факта, че работиш за да живееш, а не обратното и че пълната софра не може да те направи щастлива, ако срещу теб стои плюскащ тулуп, когото те е гнус да гледаш. За компромиса да вдигнеш крака, няма да споменавам дори.

ПП. Децата може много неща да искат- момченцата от 3 годишни искат пожарна и самолет- как ще преживееш факта, че не можеш да им го купиш? newsm78

За плюскащи тулупи не говоря. Шанса да имам нещо общо с такъв е много по - малък, отколкото с мъж с малки финансови възможности. Говоря за нормални мъже с прилични доходи. Сега всеки разбира различно под "прилични". За мен добрия секс по никакъв начин не може да компенсира липсата на пари.
Виж целия пост
# 362
Сиренче, наистина ли смяташ Рафи за някакво специално заведение?

Не, в прав текст обясних, че Рафи е клише и ресторантския еквивалент на анцуга Адидас с трите черти - символ на статус, мода от последните години и клише за батки и кифли. Също така има организирана кухня, предсказуемо меню и става, поне в сравнение със заведения с пълна самодейност, в които готвачът е претоварена леля от ТОХ. Ся, ясно е, че ССФ ходи в супер намазаните заведения и е жив справочник на най-добрите шефове в Софето, само че аз съм просто устроена и посещавам Рафи от време на време. Има храни, съвместими с деца, не е прекалено претенциозно и така...

Виж целия пост
# 363
Сирено,  язък за претенциите и тръшканията ти за принцеско битие.
Виж целия пост
# 364
Сиренче, наистина ли смяташ Рафи за някакво специално заведение?

Не, в прав текст обясних, че Рафи е клише и ресторантския еквивалент на анцуга Адидас с трите черти - символ на статус, мода от последните години и клише за батки и кифли. Също така има организирана кухня, предсказуемо меню и става, поне в сравнение със заведения с пълна самодейност, в които готвачът е претоварена леля от ТОХ. Ся, ясно е, че ССФ ходи в супер намазаните заведения и е жив справочник на най-добрите шефове в Софето, само че аз съм просто устроена и посещавам Рафи от време на време. Има храни, съвместими с деца, не е прекалено претенциозно и така...


Малко противоречие се получи.... след присмехът за парите на другите, какво ниво си си избрала ти.
Защо ССФ? Тук средната съфорумка не се бие в гърдите, че е държанка.
Виж целия пост
# 365
Аз ям във всякакви заведения и най-вкусно ми е в планинските хижи - и там менюто е силно предсказуемо.
Виж целия пост
# 366
Сирено,  язък за претенциите и тръшканията ти за принцеско битие.

Нямам такива претенции изобщо, както казах - съвсем нормално битие. При нас е inconspicuous consumption - няма да видиш видими лъскавини, но пак всичко си иска парите.

Разбира се, че е противоречиво - както казах, чувството за хумор помага.

Да, ходя в Рафи. Нещо проблемче ли има?
Виж целия пост
# 367
Да, ходя в Рафи. Нещо проблемче ли има?
Да!
Виж целия пост
# 368
Рафи като критерий, припадащ емотикон.
Хиля се на глас вече две страници SmileSmile
Прочетох на колегите някои от сиреновите глупости, как ходела да се фръцка в Рафи. Ние обядвахме в този в Тех Парк-а цяла година - обикновено място за ядене, където целият софтуерен народ на Тех Парк-а, и не само, ходи да хапне набързо. После го затвориха само за служители на SAP, после пък за постоянно. Кой нормален човек се ''фръцка'' точно в Рафи, of all places.
Виж целия пост
# 369
Тук средната съфорумка не се бие в гърдите, че е държанка.
Чакай малко. Ако съм разбрала правилно, Сирен има три деца и мъжът ѝ издържа семейството им. Не мисля, че "държанка" е коректно определение за подобен модел
Виж целия пост
# 370
Защо да е проблем? В момента нямам време да обикалям заведения и да търся от изтънчено по-изтънчено. Все пак си гледам децата И работя, така че дори не съм провайдната 100%. Вече си казах критериите - организирано и предсказуемо, без кошмари в кухнята.

Абе да си го кажем, без едно ниво на пари семейството се случва много трудно.

Таис, и ти ли днес си загуби чувството за хумор? Обясних що за клише е Рафи, и че да, наистина там ходят да се фръцкат, защото е на централно място. Иначе храната им не става за обедно меню.

Да не забравяме, че едното Рафи в София е на Витоша, така че сядането там си е де факто фръцкане. Както и на площада срещу общината в Пловдив. Радвам се, че съм ви разсмяла във фирмата.
Виж целия пост
# 371
Поне две софийски средни заплати - може да е нисък и/или дебел. Wink

P.S. Той моят всъщност е нисък, а аз съм дебела.
Виж целия пост
# 372
Таис, и ти ли днес си загуби чувството за хумор? Обясних що за клише е Рафи, и че да, наистина там ходят да се фръцкат, защото е на централно място.
Не, Таис използва повода да се изфръцка, че е тооооолкова успяяяла и тоооолкова над нещаааата, че Раааафи не става за фръцкане, а е част от досаааадното ѝ ежедневие.
Виж целия пост
# 373
Сирен, предупреждавай, кога се смееш и кога се присмиваш на другите, че след коментара за смешните чужди пари, се предполага, че все за пари, а не за кифли ще говорим.

Е как не си принцеса, Сирен?! Сама си го писала и ако творчеството ти във форума не се конкурираше с "Човешка комендия" на Балзак, щях да загубя време да поровя, за да те цитирам, но обещавам, че ще го направя следващия път, като пак го напишеш (ти забравяш, така или иначе, какво си написала)  Simple Smile

Таис, и ти ли днес си загуби чувството за хумор? Обясних що за клише е Рафи, и че да, наистина там ходят да се фръцкат, защото е на централно място.
Не, Таис използва повода да се изфръцка, че е тооооолкова успяяяла и тоооолкова над нещаааата, че Раааафи не става за фръцкане, а е част от досаааадното ѝ ежедневие.
Моя позната дори ми каза, че предлагали някаква карта, с която да ядеш с много добра отстъпка цяла година, място за "фръц" няма, освен ако не си виждал друго. Не съдете за другите по себе си.
Виж целия пост
# 374
Чудесен съвет, Иза. Жалко, че масово не се спазва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия