Подготовка за малкия човек - тема 6

  • 37 943
  • 751
# 285
Зависи колко е голямо бебето. На нашия му слагаха 1 в болницата и като се прибрахме вкъщи 0 му бяха доста стегнати. Купихме единица. И от двата размера ни останаха неизползвани, но от 0 най-много. както беше споделила една мама - няма смисъл да се чака да стигнат границата на килограмите.
Виж целия пост
# 286
Adoralova, размерите newborn (0) са до 2.5 кг. Бебетата се раждат около 3 кг., не мисля, че този размер е подходящ изобщо. Имаше мами взели такива в родилното и се чудеха какво да ги правят. Аз мисля, че е безсмислено да се купува този размер.
Виж целия пост
# 287
Когато купувах за 1ви път памперси, и аз се бях засилила за тях, продавачкара ми каза_new bоrn са за недоносени, вземете 1.  Явно и други като мен не обръщат внимание.
Виж целия пост
# 288
За родилното 1-ца малък пакет взех. За вкъщи голям 2ка. Бебе вече е на месец 4,400кг и май ще минаваме скоро на 3ка, че му стяга на крачетата 2ката като че ли. Не бих се презапасила с нито един размер отначало, не се знае колко ще е бебе. Моя младеж го гласиха за гигант едва ли не, роди се нормално бебе 3,210 ✌🏻
Виж целия пост
# 289
Може ли да ми препоръчате от къде да си взема качествена хавлия за новородено, много държа да е 100% памук, мекичка и да е с качулка.
Виж целия пост
# 290
Лидл.
Виж целия пост
# 291
Може ли да ми препоръчате от къде да си взема качествена хавлия за новородено, много държа да е 100% памук, мекичка и да е с качулка.

 Аз си поръчах от този сайт такава, но в розово. Не е лоша като качество, мекичка е, ако искаш разтгледай, има най-различни. https://www.baby.bg/cangaroo-havliya-little-cutie-sinya.html 
Виж целия пост
# 292
+1 за Лидл. Имам 3 от там. Но трябва да се чака бебешка седмица 🤷🏻♀
Виж целия пост
# 293
Аз си взех от този сайт
https://www.organic.dafra.biz. Не само хавлийка с качулка, а и няколко други неща. Всичко е от органичен памук и смятам, че са доста добро качество Wink. Имат и неща от сайта в някой магазини в София - Дундьо и Averoom, ако искате да ги видите на живо.
Виж целия пост
# 294
Хавлийките на Яна Панагюрище от микропамук не са лоши.

http://shop.yanabg.com/product/1005/bebeshka-pelena-mikropamuk.html
Виж целия пост
# 295
От Лидл и Lcwaikii са нашите. Имам и едни Кауфландски зелени - зверски много пускат, та не ги ползваме хич.

За памперсите, моето явно е било с тежък кокал, изписаха го 3200 и поне месец си беше с 1ца на памперс, после 2ка на Пуфис, защото 2ката на Памперс, която бях заредила от преди да родя му беше доволно голяма. Grinning
Виж целия пост
# 296
Adoralova, размерите newborn (0) са до 2.5 кг. Бебетата се раждат около 3 кг., не мисля, че този размер е подходящ изобщо. Имаше мами взели такива в родилното и се чудеха какво да ги правят. Аз мисля, че е безсмислено да се купува този размер.

Pampers Newborn(N) са до <4,5кг
Виж целия пост
# 297
И от Икеа хавлийките са хубави, меки. Имат и по-евтини, и по-скъпи. Тази е много приятна:
https://m.ikea.bg/childrens-ikea/baby/Baby-textiles/Towels-and-w … g-66909/40373074/
Виж целия пост
# 298
Adoralova, размерите newborn (0) са до 2.5 кг. Бебетата се раждат около 3 кг., не мисля, че този размер е подходящ изобщо.

На мен винаги ми се е струвало, че 3-килограмовите бебета са дребни и недоносени 😂😂😂

Аз винаги съм си мислила, че моето ще е поне 4кг, накрая така се и оказа де - ама как се раждат 4кг не ми се разправя 😅😅😅

Иначе де, new born размерът е за недоносени бебчета
Виж целия пост
# 299
Ок,ще го кажа за трети път.
Newborn не е за недоносени.Капацитета е от новородено до 4,5кг.За недоносените има друг размер,Preemie Р-1 и е за бебета до 2,7кг.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия