Качествена дограма - 2

  • 78 454
  • 791
# 720
Какъв стъклопакет е подходящ за балконска врата със западно изложение, до която не стига никакво слънце обаче. Помещението е кухня на къща, която не се обитава постоянно, и става усойно, като не се топли, защото е с дълга северна външна стена.
Виж целия пост
# 721
Какъв стъклопакет е подходящ за балконска врата със западно изложение, до която не стига никакво слънце обаче. Помещението е кухня на къща, която не се обитава постоянно, и става усойно, като не се топли, защото е с дълга северна външна стена.

Аз също в момента избирам дограма за западни прозорци  и се спрях на трислоен стъклопакет със стъкла Ка/Бяло/Ка, заедно с PVC дистанционер, така се запазва най-добре температурата.
Виж целия пост
# 722
А за източна стая какво бихте препоръчали? Ще бъде троен стъклопакет, но се чудим между бяло/бяло/К и енерджи/бяло/К.
Има ли нужда от енерджи от външната страна? Стаята е хладна и влажна през есента и зимата, лятото също е предимно хладна, единствено сутрин рано виждаме малко слънце за около 1 час, когато изгрява.
В момента сме с алуминиева дограма с обикновени стъкла, която прави много конденз.
Виж целия пост
# 723
papa_bear, точно този стъклопакет е най-неподходящ за западно изложение, освен ако не е засенчено по някакъв начин. Предимства през зимата не носи, а лятото е мор (в случай, че слънцето влиза директно).
kеit, К/бяло/К, за какво са Ви тези 4 сезона, те спират топлото и лято и зима и затъмнява повече от другите видове стъкла...?
Виж целия пост
# 724
Благодаря за отговорите!
При нас е точно засенчено, тъй като отпред има голяма веранда с козирка.
Виж целия пост
# 725
Не бих сложила на западно изложение Ка стъкло. Ще стане парник лятото.
И на източно не бих, ако е висок етаж и го нагрява пряко слънцето до обед.
Виж целия пост
# 726
drago_2008, ами чудим се дали би дало някаква допълнителна полза откъм намаляването на конденза. Наистина е ужасно влажно и се притесняваме дали само К стъклото ще е достатъчно.
*Бенджи*, на 4ти етаж сме, през зима, пролет и есен нямаме директно слънчево греене. Единственото лятото за по 1 час сутринта. Тогава напича осезаемо и ни събужда рано-рано.
Виж целия пост
# 727
Четирите сезона каква полза ще донесат? Те спират топлината, която влиза вътре в помещението, а при вас не това  е проблемът? Ка стъклото пуска ако има топлина от слънцето през зимата, когато е на първа позиция и запазва топлината от помещението вътре, когато е на трета позиция в троен стъклопакет. Сложете си топъл кант и аргон в стъклопакетите, направете ги по-широки, за да имате големи въздушни възглавници.
Виж целия пост
# 728
Здравейте! Възнамеряваме да затворим терасата с дограма, но имаме затруднения с избора на добър и надежден майстор или майстори.
Необходимо е и малко да се зида отстрани, поради формата на самата тераса. Бихте ли ми препоръчали човек? Град Пловдив.
Благодаря Ви!
Виж целия пост
# 729
А за източна стая какво бихте препоръчали? Ще бъде троен стъклопакет, но се чудим между бяло/бяло/К и енерджи/бяло/К.
Има ли нужда от енерджи от външната страна? Стаята е хладна и влажна през есента и зимата, лятото също е предимно хладна, единствено сутрин рано виждаме малко слънце за около 1 час, когато изгрява.
В момента сме с алуминиева дограма с обикновени стъкла, която прави много конденз.

Нормални стъкла и инвестиция във външни щори.
Виж целия пост
# 730
Налага се да сменим дограмата, въпреки че е на няколко години. Не сме доволни какво е избрал строителят и как е монтирана също. Не знам какви са съществуващите стъкла в момента. Изложението е югозапад и лятото е доста топло, поради директно нагряване. Ще добавим и ролетни щори.
Препоръчайте троен стъклопакет за югозапад изложение и фирма, която да прави качествен монтаж за София. Мерси.
Виж целия пост
# 731
здравейте може ли мнение за вива пласт
Виж целия пост
# 732
Имам въпрос: дали може да се смени само стъклопакетите и евентуално стъклодържачите, а дограмата да се запази?
Ще има ли някакъв ефект или е най-добре да се смени всичко изцяло?
Търсим по-добра шумоизолация и топлоизолация.
Виж целия пост
# 733
Ако изискването е да преминете от двоен към троен стъклопакет,трябва да проверите дали дълбочината на профила го позволява.И ако профилът може за бъде използван с троен стъклопакет,може да смените само стъклата и стъклодържачите.
Виж целия пост
# 734
Имам въпрос: дали може да се смени само стъклопакетите и евентуално стъклодържачите, а дограмата да се запази?
Ще има ли някакъв ефект или е най-добре да се смени всичко изцяло?
Търсим по-добра шумоизолация и топлоизолация.
За да има шумоизолация стъклата трябва да са с различна дебелина. Примерно 4+6 мм. Най-добре едното да е триплекс. Това за двоен пакет и не е нужно да се сменят държачи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия