Майчинството счетоводно-81

  • 33 615
  • 760
# 585
Много Ви благодаря за помощта Simple Smile
Виж целия пост
# 586
Здравейте, имам следното питане. Излязох болничен по майчинство на 05.06. Изплати ха ми 45, дневния, сега ми изплати ха и този от родилното 42 дневния, сега трябва да искам от ЛЛ третия, като изтече втория, нали? Освен това 42 дневния е издаден от родилното. Обаче, преди да родя бях настанена в не антология, в понеделник ме настаниха, а в сряда ми беше секциото. Трябва ли да искам болнични за трите дена и от неанотологията?
Виж целия пост
# 587
Моят термин беше изместен също по-рано, но ми издадоха 45-дневния болничен, съобразен с първоначалния..
Виж целия пост
# 588
Здравейте, имам следното питане. Излязох болничен по майчинство на 05.06. Изплати ха ми 45, дневния, сега ми изплати ха и този от родилното 42 дневния, сега трябва да искам от ЛЛ третия, като изтече втория, нали? Освен това 42 дневния е издаден от родилното. Обаче, преди да родя бях настанена в не антология, в понеделник ме настаниха, а в сряда ми беше секциото. Трябва ли да искам болнични за трите дена и от неанотологията?
Това понеделник, сряда...така въпрос не се задава.
По време на това секцио ти си била в 45 дневния, за какво ти е друг болничен?

Виж целия пост
# 589
Здравейте, имам следното питане. Излязох болничен по майчинство на 05.06. Изплати ха ми 45, дневния, сега ми изплати ха и този от родилното 42 дневния, сега трябва да искам от ЛЛ третия, като изтече втория, нали? Освен това 42 дневния е издаден от родилното. Обаче, преди да родя бях настанена в не антология, в понеделник ме настаниха, а в сряда ми беше секциото. Трябва ли да искам болнични за трите дена и от неанотологията?
Това понеделник, сряда...така въпрос не се задава.
По време на това секцио ти си била в 45 дневния, за какво ти е друг болничен?


Не знам дали трябва друг болничен от отделението по неанотологията, в което дефакто лежах преди секциото. Като родих ми дадоха болничен от родилното нищо, че още съм в 45 дневния.
Виж целия пост
# 590
Нали си била в 45-дневния, когато си лежала в неонатология /а защо лежиш в отделение за новородени?  newsm78/? След това си родила и са ти издали 42-дневен болничен, който най-вероятно се застъпва с 45-дневния, нали? За какво ти е друг болничен тогава?
Виж целия пост
# 591
Не ти трябва друг болничен. Ти си била в такъв точно за раждането...дали секцио, дали нормално, няма значение. Някои влизат и раждат в един ден, на други им се налага да лежат преди процедурата.
Виж целия пост
# 592
Благодаря Ви. Разбрах сега..... Grinning
Виж целия пост
# 593
45 дневният болничен ми е от 29.06 до 12.08. Заведен е в НОИ  на 11.07. Въпроса ми е превода на веднъж август ли ще е Или парите за юли ще са началото на август,а тези които са за август ,чак септември ще ги преведат?
Виж целия пост
# 594
45 дневният болничен ми е от 29.06 до 12.08. Заведен е в НОИ  на 11.07. Въпроса ми е превода на веднъж август ли ще е Или парите за юли ще са началото на август,а тези които са за август ,чак септември ще ги преведат?
Парите за юли,след като свърши месеца (вероятно около 5-6 август),а за август след 12август (след като изтече болничния).
Виж целия пост
# 595
Здравейте. Искам да напусна работа по време на майчинство. Ако го направя по чл.326 КТ с предизвестие има ли право работодателя да ме кара да отработвам предизвестието или то така или иначе си тече, тъй като съм по майчинство и не е нужно да се връщам на работа? Благодаря предварително, ще ми помогнете много.
Виж целия пост
# 596
45 дневният болничен ми е от 29.06 до 12.08. Заведен е в НОИ  на 11.07. Въпроса ми е превода на веднъж август ли ще е Или парите за юли ще са началото на август,а тези които са за август ,чак септември ще ги преведат?
Парите за юли,след като свърши месеца (вероятно около 5-6 август),а за август след 12август (след като изтече болничния).
Благодаря
Виж целия пост
# 597
Здравейте. Искам да напусна работа по време на майчинство. Ако го направя по чл.326 КТ с предизвестие има ли право работодателя да ме кара да отработвам предизвестието или то така или иначе си тече, тъй като съм по майчинство и не е нужно да се връщам на работа? Благодаря предварително, ще ми помогнете много.
Не е проблем, не се отработва реално.
Виж целия пост
# 598
За самоосигуряващо се лице на свободна професия как стоят нещата през втората година майчинство (не, че съм стигнала до там), но нещо от счетоводството ми споменаха, че такова не се полага щом не съм на трудов договор,така ли е ?!
Виж целия пост
# 599
Здравейте.
Не знам.дали въпроса ми е за тук ,но все пак ако някой е на ясно нека сподели.  Simple Smile С приятеля ми правим опити за бебе .Напуснах работа и се регистрирах на борсата та въпроса ми е следния
Ако забременея  и съм на борсата имам ли право на майчинство? Благодаря на отзовалите се  Simple Smile



Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия