Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Майчинството счетоводно-82

  • 16 977
  • 522
# 465
Чл. 224 трябва да е. Вписва се или сумата или брои дни. Дата на изплащане не се пише.
Виж целия пост
# 466
Здравейте!
Наскоро станах мама, но преносих 7 дни. Разбрах, че за периода от термина до датата на раждане ще ми трябва още един болничен, който следящият ми АГ да издаде. Въпроса ми е може ли да бъде издаден със задна дата този болничен?
По конкретно - термина ми беше на 23.09, но родих на 30.09, сега работодателя ми търси болничен за периода КР 23.09 до 29.09 включително. Предполагам, че не е проблем, но ми се иска да отида подготвена при АГ-то.
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 467
Не е проблем, обади се на АГ да ти го издаде, даже може друг да ти го вземе.
Виж целия пост
# 468
Чл. 224 трябва да е. Вписва се или сумата или брои дни. Дата на изплащане не се пише.
Значи като не е вписано нито едното, нито другото, да не очаквам нищо по сметката, така ли?
Виж целия пост
# 469
Ами... Да. Не подписвай такава заповед, защото няма как да си потърсиш парите.
Виж целия пост
# 470
Здравейте!
Имат ли право ЧСИ да налагат запор върху майчинството и ако да, какво може да се направи, за да се реши проблемът?
Виж целия пост
# 471
Здравейте не знам в коя тема да пиша??? Въпроса ми е до 24 май бях на борса,на 12 юни също тази година започвах работа и сега от 11 октомври ще съм на нова работа! Очакмам 3тото си дете,живот и здраве,ако всичко мине успешно.... Въпроса ми е как ще ми бъде изчислен болничният и майчинството при положение че имам прекъсване, а преди борсата пак бях в майчинство за породени деца тоест ми се застъпиха майчинствата
Виж целия пост
# 472
Здравейте не знам в коя тема да пиша??? Въпроса ми е до 24 май бях на борса,на 12 юни също тази година започвах работа и сега от 11 октомври ще съм на нова работа! Очакмам 3тото си дете,живот и здраве,ако всичко мине успешно.... Въпроса ми е как ще ми бъде изчислен болничният и майчинството при положение че имам прекъсване, а преди борсата пак бях в майчинство за породени деца тоест ми се застъпиха майчинствата
Периодите, в които си била безработна (с ли без заплащане), както и отпуска за отглеждане на дете до 2г. възраст, се смятат на база МРЗ.

Здравейте!
Имат ли право ЧСИ да налагат запор върху майчинството и ако да, какво може да се направи, за да се реши проблемът?
КСО чл. 114а

"ЧСИ може да запорира сметката, защото той не знае, какво влиза в нея. Това се доказва от оперативната банка, където е разплащателната сметка. И това става с договаряне с ЧСИ и представяне на доказателства, че постъпленията са САМО от НОИ."
Виж целия пост
# 473
С плащане бях на платена борса и после започнах работа
Виж целия пост
# 474
Колко дни (работни или календарни) след приключване на болничния може да се издаде следващия, така че да няма прекъсване? Моят изтича на 23.10.
Виж целия пост
# 475
Колко дни (работни или календарни) след приключване на болничния може да се издаде следващия, така че да няма прекъсване? Моят изтича на 23.10.
Още на 24 може.Може да бъде издаден и със задна дата.
Виж целия пост
# 476
Благодаря! До колко дни може да се издаде със задна дата, тъй като искам да ида по-късно?
Колко дни (работни или календарни) след приключване на болничния може да се издаде следващия, така че да няма прекъсване? Моят изтича на 23.10.
Още на 24 може.Може да бъде издаден и със задна дата.
Виж целия пост
# 477
Здравейте, тъкмо предадох 45 дневния болничен на работа. Казаха ми че нищо повече не се очаква от мен засега, до следващия болничен след раждане. Откъм майчинство трябва ли нещо друго да правя към момента, да ходя в някоя институция , да нося нещо ? Благодаря!
Виж целия пост
# 478
Здравейте, тъкмо предадох 45 дневния болничен на работа. Казаха ми че нищо повече не се очаква от мен засега, до следващия болничен след раждане. Откъм майчинство трябва ли нещо друго да правя към момента, да ходя в някоя институция , да нося нещо ? Благодаря!
Казали са ви го Simple Smile



YellowCat

Защо този въпрос не бъде отправен към лекаря, които ще издаде болничния? Нищо счетоводно няма реално в този въпрос.
Виж целия пост
# 479
Не. Като им занесеш третия болничен, си попълни и декларациите за майчинството
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия