Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 2

  • 70 998
  • 801
# 390
.
Виж целия пост
# 391
Че ако Епителиалните (дано се пише така) клетки са ти ++ или повече, показвало наличие на сериозна инфекция в тялото, или на черния дроб:flushed:  Това беше за уринарна проба, не за секрет. За съжаление не можах да намеря инфо за секрет, но си се сдухах подобаващо. Пишеше, че може да е индикация за БВ, но в комбинация с WBC клетките, които също трябва да са завишени. Абе, Гугъл е много лош!
Виж целия пост
# 392
Епителните клетки нямат нищо общо с черния дроб. Дори в урина не са много диагностичен показател.
Както казах кожата и лигавиците ни са изградени от епителни клетки и дори без намеса се излющват, пък какво остава да се “остърже” участък от лигавицата/кожата.
Виж целия пост
# 393
Здравейте, може ли малко помощ с изследванията? Има ли нещо притеснително? Не са много големи отклоненията, но все пак исках да попитам, докато отида при личния си лекар. Не съм боледувала наскоро, имам леко увеличени лимфни възли от прекарана цитомегаловирусна инфекция. Изследвала съм и витБ12 - 288 (<300 латентен дефицит).
Виж целия пост
# 394
Привет, може ли да споделите и при мен - виждате ли нещо притеснително от обременяването с глюкоза? Тотал щетата с Б12 е ясна.

Скрит текст:

Мунята си беше принтирала два пъти друго изследване и сега трябва да чака 20 дни до новата среща с джипито. Relaxed
Виж целия пост
# 395
Yogurina,Трябва да спазва НВ диета дългосрочно, за да не се влоши инсулина в бъдеще. Само на първия час се вижда ИР, на втория час е ок. Интересно е, че на гладно захарта е височка. Възможно е да се предпише малка доза метформин, но едва ли.
Виж целия пост
# 396
Благодаря, Мария! Flowers Tulip
Виж целия пост
# 397
Пуснах си на 3ти ден от цикъл FSH,LH,Estradiol и резултатите 12,91 MIU/ml; 4,35  MIU/ml; 65,95 пг/мл. Може ли мнение?
Виж целия пост
# 398
Здравейте, може ли мнение относно тези изследвания. Преди 2 месеца хемоглобина беше нисък, сега се е нормализирал горе долу. MCV, MCH бяха   ниски също. Rdw си беше и тогава високо, обаче WBC беше 7, а сега е скокнало доста. Бременна съм и не знам дали на това се дължи някой от резултатите в ПКК, но съм на лекар чак другата седмица и ми е интересно. Благ предварително!
Виж целия пост
# 399
Здравейте, може ли мнение относно тези изследвания. Преди 2 месеца хемоглобина беше нисък, сега се е нормализирал горе долу. MCV, MCH бяха   ниски също. Rdw си беше и тогава високо, обаче WBC беше 7, а сега е скокнало доста. Бременна съм и не знам дали на това се дължи някой от резултатите в ПКК, но съм на лекар чак другата седмица и ми е интересно. Благ предварително!

Нормални са. При бременност е нормало левкоцитите да са леко повишени.
Виж целия пост
# 400
Здравейте, бихте ли ми помогнали в разчитане на резултата. Не мога да разбера има ли плоскоклетъчни лезии, какви са препоръките?
Виж целия пост
# 401
Здравейте, бихте ли ми помогнали в разчитане на резултата. Не мога да разбера има ли плоскоклетъчни лезии, какви са препоръките?

Не. Това, което има е отбелязоно с V
Виж целия пост
# 402
Благодаря Nandin!
Виж целия пост
# 403
Здравейте! Може ли да коментирате изследванията на сина ми (3г и 10м). Детето е с температура без др. симптоми. Според педиатъра е вирусна инфекция, както и според др. лекар, с който се консултирах онлайн, но ще се радвам и на вашето мнение. Отклонеията са много големи и наистина се притеснявам
Скрит текст:





Виж целия пост
# 404


Имам няколко неща които са извън норма. Някой разбира ли от тези стойности?
Майка ми има хашимото (за мат и тат), но като че ли ме притесняват лимфоцитите повече, че са завишени. Какво означават завишени лимфоцити в %? Броя им е в норма поне.
Имам иначе оплаквания и затова си пуснах пкк.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия