Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Счетоводител в нужда се познава 16

  • 8 814
  • 304
# 285
Защо работодател би предложил първо граждански, а след това трудов договор на служител при започване на работа?

За да може евентуално да приложи на пркатика по-дълъг срок на изпитване, да спести някой лев от осигуровки, платен отпуск и пр.
Е хубава работа, ГД и срок на изпитване...да не говорим, че не всеки ТД може да бъде предложен под формата на граждански.
м да...и аз се зачудих.И става дума за Бълг.Червен кръст.
Виж целия пост
# 286
Здравейте. Вярно ли е, че дори да си само физическо лице, а плащаш някакъв вид абонамент с дебитна карта в чужбина (например за Google Drive, Patreon, Adobe или някой друг сайт или софтуер) трябва да си регистриран по ДДС? Как се прави тази регистрация и какви са последствията за такива плащания направени в миналото?

Благодаря!
Виж целия пост
# 287
Здравейте! Някой може ли да ми каже колко осигоровки трябва да плащам в НАП като самоосигоряващо се лице упражняващо свободна професия като фотограф без вкл.майченство? И колко трябва да е мин. осигурителен доход?
Виж целия пост
# 288
Минималният месечен размер на осигурителния доход за самоосигуряващите се лица на 610 лв
ф. Пенсии 14.80%
ф. УПФ 5%
НЗОК 8%
Виж целия пост
# 289
Здр някой може ли да ме насочи към готин счетоводител за данъци иде реч?. Блг София
Виж целия пост
# 290
Здр някой може ли да ме насочи към готин счетоводител за данъци иде реч?. Блг София

При интерес ми пишете на ЛС.
Виж целия пост
# 291
Защо работодател би предложил първо граждански, а след това трудов договор на служител при започване на работа?

За да може евентуално да приложи на пркатика по-дълъг срок на изпитване, да спести някой лев от осигуровки, платен отпуск и пр.
Е хубава работа, ГД и срок на изпитване...да не говорим, че не всеки ТД може да бъде предложен под формата на граждански.

Нещо не сте разбрали. Вероятно идеята е била известно време граждански, за да се види лицето въобще става или не за конкретната позиция. В случай, че преценят, че все пак става- ТД с изпитателен срок до 6 месеца, т.е. един вид работодателя си удължава нерегламентирано изпитателния срок. За съжаление, срещана практика по нашите ширини. И да, всеки ТД може да бъде ГД въпрос на wording. А и точно в момента много работодатели спекулират с хората, търсещи работа. Действителността е далеч от това, което четем в законите, тълкувания на НАП, съдебна пракитка и пр.

Здравейте. Вярно ли е, че дори да си само физическо лице, а плащаш някакъв вид абонамент с дебитна карта в чужбина (например за Google Drive, Patreon, Adobe или някой друг сайт или софтуер) трябва да си регистриран по ДДС? Как се прави тази регистрация и какви са последствията за такива плащания направени в миналото?

Благодаря!

Ако попадате в хипотезата на данъчно задължено лице по чл. 3, ал. 1, 5 и 6 от ЗДДС-ДА
Виж целия пост
# 292
Здравейте, някой има ли опит с отделяне по чл. 262в от ТЗ, относно счетоводната част?
Виж целия пост
# 293
Здравейте!
Когато съм регистрирана като самоосигуряващо се лице със свободна професия и не работя 2 месеца, какво трябва да направя, за да не плащам осигуровки? Плащам и патентен данък нещо и към общината трябва ли да се представи?
Виж целия пост
# 294
Момичета,  пиша фактура на физическо лице , обаче обърках и вместо на мястото за ЕГН , написах първите две цифри на мястото за идентификационен номер по ДДС и се усетих та спрях  - сега , нова ли да пиша Sad ще ми я признаят ли ?
Виж целия пост
# 295
Аз бих я анулирала.Според мен по-добре  е да напешете нова.
Виж целия пост
# 296
Здравейте, моля да ми кажете, ако лице е съкратено по чл. 328 считано от дата 18.03. подава молба за обезщетение ( с днешна дата) по чл.222 ал.1, като от 01.03.-17.03. е било в платен отпуск, базата за изчисляване на обезщетението трябва да е БТВ за м. Февруари ли? И влизат ли ваучерите за храна в базата за изчисляване, лицето е получило ваучери за м.февруари в размер на 60 лева.
Виж целия пост
# 297
Здравейте самоосигуряващо лице съм и временно прекратих дейност за месеците април и май,понеже не работех тогава.
Сега искам да възобновя дейност от юни месец.Каква декларация е нужна за това.И още нещо...плащам само здравни осигуровки тези два месеца-трябва ли да подам декларация 1?
Виж целия пост
# 298
Здравейте самоосигуряващо лице съм и временно прекратих дейност за месеците април и май,понеже не работех тогава.
Сега искам да възобновя дейност от юни месец.Каква декларация е нужна за това.И още нещо...плащам само здравни осигуровки тези два месеца-трябва ли да подам декларация 1?

Прекъсване и възобновяване на дейност се прави с подаване на ОКД-5, в седемдневен срок от прекъсването/започването/възобновяването на дейността.
Когато сте прекъснали самоосигуряването, и нямате осигуряване на друго основание, следва да подадете декларация 7 и да внасяте здравно като безработно лице. Същата се подава до 25-то число на месеца, следващ месеца, в който е настъпило обстоятелството.
Виж целия пост
# 299
Благодаря за бързия отговор. Декларация 7 съм подала .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия