Имате ли спестени пари?

  • 35 345
  • 560
# 255
Не знаех, че все още собственото жилище те издига в очите на околните толкова много. Вероятно и панелка с тапети от 70-те години и паднали плочки в банята едва ли не е по-добре от наем.
Това с наема за много хора е най-лошото нещо в света.

Какво общо имат околните? Какво ме грее къде съм в техните очи? Собственото жилище е просто още един бастион в опитите ми да си осигуря някаква сигурност. Колкото и да се скапят нещата, със собствено жилище ще имам къде да се подслоня. Доказано топло е и с малко повече дрехи ще изкарам и без отопление. Ако трябва и на тъмно даже. Ще ядем боб, леща и картофи, но ще преживяваме. А ако го нямаш това свое жилище какво те чака, ако наистина се влошат така нещата, че тези с жилището го карат само на боб и леща? Клошарството по-добра алтернатива ли е? Та затова аз лично държа на жилище, не за околните.
Виж целия пост
# 256
Вероятно и панелка с тапети от 70-те години и паднали плочки в банята едва ли не е по-добре от наем.
Взехме жилище и само няколко месеца след това цените скочиха. Вноската ми по кредита е 3 пъти по-малка от един наем. Да, по-добре е.
Виж целия пост
# 257
Еха, Дара, чак пък три пъти по малка вноска?
Как така... Освен с голямо самоучастие?
Аз преди години когато живеех под наем, и купих жилище
Жертвах локация ( моето беше в малко по-смотан квартал на София от наетата квартира, )
Инвестирах към 30% от цената, мои пари в началото + няколко години после ремонти, т.е. пак инвестиции имаше
Получих двойна квадратура на моето жилище, в сравнение с наетото
Та не мога да го сметна, но приблизително беше: наема на месец= вноската на месец
Тъй беше тогава, далечната 2006-ста Grinning
Виж целия пост
# 258
А може би просто нямат добри доходи!

Не е съвсем така.
Поне тук има доста потребители, които все са по екскурзии, пазаруват доста, децата им са по извънкласни занимания, а в настоящата ситуация изпаднаха в колапс и само питат кога ще се връщат на работа, че нямали спестени пари.
Всеки живее както сметне за добре в крайна сметка.Едни харчат до дупка живеят като за последно,други теглят кредити  и така.Кой каквото сам си направи.Нямам против тегленето на ипотечен но ако има човек стабилен висок доход иначе според мен е доста трудно.Нямам против и ходенето по почивки.
Виж целия пост
# 259
Еха, Дара, чак пък три пъти по малка вноска?
Как така... Освен с голямо самоучастие?
Аз съм в чужбина. Тук за 2-3 години цените на жилищата и наемите скочиха почти двойно.
Самоучастието беше задължителните 20%.
Скрит текст:
Вноската по кредита беше по-ниска от цената, която плащахме за наем. Продължихме да заделяме същата сума и разликата  наем-кредит внесохме по кредита след няколко години. НО уточнявам, че ремонт не сме правили, нямаше нужда. Не е ново жилище и кухня (без ел. уреди) + баня бяха готови. Това е огромен разход при покупка на апартамент в София.
Едни 200 лева да заделяш на месец - доста голяма сума се събира след 4-5 години.  
Виж целия пост
# 260
Нашият ипотечен кредит го теглихме преди 4 години и вноската му още тогава беше по-ниска от наемите на квартирите, които гледахме за наемане(за щастие, не стигнахме до тях).
Виж целия пост
# 261
Това със собственото жилище е И до характер, среда, навик, и възможности, разбира се. Има хора, които си живеят в детската стая, женят се, раждат, гледат си децата там и не им пречи, че не са самостоятелни. Има и такива, на които им пречи, но не им се рискува. Всякакви варианти има.
Виж целия пост
# 262
Дълга тема, те и бабата и дядото имат вина. Как ли пък няма да отглеждам търтей в дома си, че и със семейство и деца и 3 поколения накуп. Накрая младите мързеливи и неблагодарни, аз досадна. Ми как не. Всеки да си има дом. И да си гледа семейство.
Виж целия пост
# 263
Ох, всякакви ги има.
Мой бивш колега, на 45, ерген, живее с родителите си и брат си, който има жена и 2 деца, но не работи.
Горките хора са пенсионери, но ходят да работят, че да издържат тоя търтей! Rage
И всички се навират в едно жилище. Sad
Виж целия пост
# 264
Обикновено такива съжителства са по взаимно съгласие, въпреки, че невинаги - имаше една потребителка, която питаше как да накара вече големия си син да се изнесе от тях в апартамент, който са му осигурили и обзавели. Той категорично отказвал. Всякакви хора има и всякакви семейни ситуации.
За мен самостоятелността е важна, за друг - никак.
Виж целия пост
# 265
За пръв път от години имам някакви спестени пари, и то заради провалена почивка и неосъществен детски рожден ден, и двете в март. Освен това никъде не ходя и съответно не харча. Лятната почивка е осигурена.
Аз не мога да спестявам, трябва да им намирам място на парите, иначе ще ги изхарча за глупости.
Виж целия пост
# 266
За пръв път от години имам някакви спестени пари, и то заради провалена почивка и неосъществен детски рожден ден, и двете в март. Освен това никъде не ходя и съответно не харча. Лятната почивка е осигурена.
Аз не мога да спестявам, трябва да им намирам място на парите, иначе ще ги изхарча за глупости.
То няма да има летен сезон тази година.
Виж целия пост
# 267
За пръв път от години имам някакви спестени пари, и то заради провалена почивка и неосъществен детски рожден ден, и двете в март. Освен това никъде не ходя и съответно не харча. Лятната почивка е осигурена.
Аз не мога да спестявам, трябва да им намирам място на парите, иначе ще ги изхарча за глупости.
То няма да има летен сезон тази година.
Е, чак да няма - съмнявам се. Все пак август, септември са доста далеч, поне тях можем да хванем.
Виж целия пост
# 268
За пръв път от години имам някакви спестени пари, и то заради провалена почивка и неосъществен детски рожден ден, и двете в март. Освен това никъде не ходя и съответно не харча. Лятната почивка е осигурена.
Аз не мога да спестявам, трябва да им намирам място на парите, иначе ще ги изхарча за глупости.
То няма да има летен сезон тази година.
Е, чак да няма - съмнявам се. Все пак август, септември са доста далеч, поне тях можем да хванем.
Ако спрат хората да ходят на работа ,последното нещо което да мислят ще бъде почивка!
Виж целия пост
# 269
Но ще има една голяма част, които ще ходят на работа, ще продължат да имат пари и ще искат да почиват. Не бива да се обобщава.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия