Домакини 70/ За да постигнеш всичко, понякога е достатъчно да направиш само една стъпка

  • 61 114
  • 743
# 435
Лейди, а питаш ли ме мен- обяснявам по български език, по математика, човекът и природата(днес за отделителната система си припомнях), история(днес за Рим) и т.н по всич-ко. Дори по музика преподавам и уча. Аз, дето не мога да пея и сричам нотите...
Виж целия пост
# 436
Ааааа аз съм по-добре от теб Laughing по английски уж учи с едно момиче LaughingLaughingLaughing като почне видеовръзката се усамотява в стаята си LaughingLaughingLaughing та колко е научил ще стане белни.... История не учи, защото трябваше да избере м/у история и география за матура - избра география. Травел и туризъм направо се бъгна Laughing ама там си учи сам, както и фотографията. Аз съм главен помощник по математика, донякъде биология, физика, химия. Основно където има формули ми е проблема на мен, защото ние сме учили да работим с формули, а тук минават няколко нива докато стигнат до формулите и ми е много трудно да обяснявам тези етапи и то с английски термини при положение, че моя английски е разговорен.....
Виж целия пост
# 437
Говорете ми говорете ...
Аз съм човек на природните  науки. Днес след няколко часа на една вълна ............. трябваше да превключа на литература или български, и да помогна да намери малкия човек   епитети в една приказка...  
Ами не са за мен тези неща. Лошото е, че той също не ги харесва, за разлика от баткото, на него там му е силата.
Без очи останах, да преглеждам задачи,  и утре отначало.
Виж целия пост
# 438
Добро утро!

И аз уча по всичкознание, добре, че съм само 4 клас. Шефа си работи сам де, аз само проверявам отгоре, отгоре преди да го предам на госпожата. Добре, че нямат химия, защото с нищо нямаше да мога да помогна. Не само, че трябва да си я припомням, трябва да я уча заедно с него и пак толкова щях да разбера. Той щеше да помага на мен Joy Много я мразех пуста химия.
По човек и общество ме дразни как са дадени уроците. От 3 задачи към урока, отговора само на една е в самия урок, а на останалите 2 пише "намерете информация" по еди кой си въпрос. Защо трябва да се търси странична информация, като работата им е да го има в урока? После защо никой нищо не знаел или защо го учели грешно. Всеки може да си намери всякакви измислици и да ги приеме за история. Госпожата  им разказва като са в час, ама ето това е нещо, което е доста ограничено с дистанционното обучение.
Виж целия пост
# 439
Значи всички сме в момента "даскалици" (с най- добри чувства)!
Джейми, дали можеш да помогнеш с една задача по човекът и природата за 5 клас? Трябва да се направи опит с цвете в саксия, но аз имам само една орхидея, която точно отвори цвят и не искам да експериментирам. Питането е какво ще стане ако завием с фолио пръста в саксията и самата саксия я покрием със стъклен похлупак за 24 часа.
Виж целия пост
# 440
Мария, логиката ме води на мисълта, че растението няма да загуби никаква влажност. Заради фолиото и похлупака тя независимо, че се е отделила от пръстта, ще остане под похлупака. Но пък не знам как се отразява на растенията като са  в среда само на кислород за 24 часа, защото те го отделят, а усвояват въглерод. И под похлупака трябва да е изчерпан ресурса кой поемат и да е само този който отделят.
Мисля, че светлината им е по-важна от състава въздуха около тях, ама не знам какво очакват да напишат децата
Виж целия пост
# 441
Ма ко, и според мен влага ще  има, но къде ще е тя- по листата на растението или от вътрешната страна на стъкления похлупак?
Виж целия пост
# 442
Според мен по капака. Иначе количеството ще е според мен растението. Влагата ще се отделя от почвата, не от растението, така че, ако то обича вода би поело по-голямата част и би се отделила малко влага. Ако не е влаголюбиво, би имало повече влага в следата около него.
А влага по листата на растенията има само когато вали, има слана или роса. Тя не се задържа там по естествен път от цикъла на растението
Виж целия пост
# 443
Добър ден момичета
Мария с удоволствие ще направя този експеримент, но мисля, че ще има конденз по похлупака. По този начин съм "захващала" дафинов лист, но в градина - е без фолиото.
Мако с историята е така - не е точна наука, а и информацията е доста "разнобойна" Laughing Това беше една от причините да повлияя на Кратун да не избира история за матура, а география. Хубаво е човек да знае история, но пък нека всеки да "помисли" и за източниците на които се базира. За мен е важен "сблъсъка" на гледните точки към дадено историческо събитие и винаги си задавам въпроса защо точно тази теза е възприета от ортодоксалната история. Веднага давам пример с "покръстването" на българите от Борис I през 864г., при положение, че до основаването на Блгарска държава 681 територията е била в рамките на Византийската империя, която пък 380г. чрез Солунския едикт е превърнала християнството в "държавна" религия...... Има достатъчно много раннохристиянски черкви на територията на България, както и надгробни плочи от християнски погребения от 1в.н.е./исторически музей Пловдив/...... Общо-взето няма никакви сведения каква е била религията на българите преди покръстването, както и на самия Борис.... Та дали е било "покръстване", или официално обявяване на религия поради политически причини. За мен е второто, но пък може и да греша. Всичко е въпрос на интерпретация на малкото достигнали до нас "документи"....
Виж целия пост
# 444
Лейди, моля те, не прави експеримента! Умолявам те! Стой си мирно.
Като каза дафинов лист- кажи какво да го правя моя? Поникна си в двора ни благодарение на някое врабче (най- вероятно). Вече е сигурно метър високо. Четох че има много видове и нямам идея от кой вид е. Ти, за какво го ползваш вашия?
Споделям, че логиката ти за история на матура/изпит е правилна. По- добре да се заложи на сигурното.
Виж целия пост
# 445
Мария садих това "чудо" преди 15г. в Бг. Laughing - като поотрасна и не се събираше под 20л. туба една зима измръзна....  при вас може и да се задържи. Имаше си листенца и си ги суших, точно като купешките. Ами гледай си го, ако не ти пречи. Аз обичам такива експерименти - в Бг си бях садила и маслина, ама нищо Laughing Тук садя домати, ама пак нищо Laughing
Виж целия пост
# 446
Калинче, не е лошо да има сблъсък на гледни точки по дадено историческо събитие, в спора се ражда истината. Ама нашата история се изкривява само в частта за турското робство. Първо изобщо нямало такова нещо, т.е. отрекоха го изцяло. После взеха да го модифицират, защото тезата, че изобщо не го е имало издиша отвсякъде. Какво тогава е описал Вазов, с/у какво са се борили Левски и Ботев, сигурно са сънували един и същи сън, масово, заедно с цялото население. Т.е. няма събитие, което да се гледа от различни гледни точки, то липсва изцяло. Това е парадоксално Joy
На шефа в учебника на всеки урок има сами да търсят информация, ама докато са в клас, госпожата им разказва, като пита предварително дали някой знае нещо. На мен това ми се явява проблем само за дист. обучение. Предаваме проекта (както сега е модерно да му се казва, на обикновения текст по план) само на госпожата и не се дискутира докато пишат, както е обичайно в у-ще. Много повече се научава, когато се обсъжда нещо, нищо, че са деца.
Мария, сетих се, че имам "градина в буркан". Спечелих го в една игра, след малко ще добавя снимка. Не е в пръст, в камъчета и пясък са растенията, но са разнообразни от мъхове до листни и са няколко вида, и капака е почти херметично затворен. В инструкцията пише да добавяш съвсем малко вода веднъж на 4-5 месеца. Никога до сега не е имало вода по листата.
Скрит текст:


Само по капака има малко влага и така си стои
Виж целия пост
# 447
Ма ко, от теб научих нещо ново. А именно съществуването на градина в буркан.
Лейди, важното е къпините да виреят, мани доматито. (Казвала съм ви, че суров домат не съм опитвала вече повече от 41 години.)
Виж целия пост
# 448
И аз се чудех какво е това чудо и мислех, че изобщо няма да оцелее. Обаче вече над година стои на секцията, до сега само 2 пъти съм досипвала малко вода (гледам, че съм прекалила предния път) и широколистните са абсолютно живи. Даже виж, че отначало изобщо не загрях, че имам такова нещо, толкова грижа иска. То е силно казано градина де, а и мъховете нещо пожълтяват, но пък много израснаха откак го имам, бяха съвсем по повърхността. Та детето смело да пише, че конденза ще е по капака, без да експериментираш с цветето. Обаче фолиото какво роля има не знам.
Виж целия пост
# 449
Мако права си за дискусиите. За децата е важно да знаят ортодоксалната история, защото по нея ги оценяват, но пък чест им прави, че ги насочват да си търсят и сами информация - според мен така се стимулира мисленето. Имах един прекрасен декан в университета/почина млад от левкемия/, който непрекъснато ни повтаряше - "моята цел не е да ви науча на някакви данни, а да ви науча, когато искате да знаете нещо, на къде да се насочите в търсенето си".
За "робството" аз също смятам, че не е съществувало - в смисъл, че българското население е имало най-малкото право на собственост, което при робство не съществува. А за Левски:
"Ние гоним царя и неговите закони
  В нашата България не ще бъде така, както е сега в Турско. В нея всички народи ще живеят под едни чисти и свети закони... и за турчина, и за евреина и пр., каквито и да са, за всички еднакво ще е... Така ще е в наша България. Ние не гоним турския народ, ни[то] вярата му, а - царя и неговите закони, с една дума, турското правителство, което варварски владее не само нас, но и сами[те] тур[ци].
  В Българско не ще има цар, а "народно управление" и "всекиму своето". Всеки ще си служи по вярата и законно ще се съди както българинът, така и турчинът. Свобода и чиста република.

    Левски до чорбаджията Ганчо Милев
    в Карлово, 10.05.1871 г."

Мария надявам се и тази година да има доволно къпини Laughing Абе всяко растение си иска климата...
Гледала съм и градина в аквариум Laughing Преди много години брат ми спря да гледа рибки и аз използвах аквариума да си направя градинка с кактуси Laughing беше много красива, но не е била с капак.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия