За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 319
  • 738
# 180
Защото знам ,че манджа с картофи не може да се замразява и затова ми е малко съмнително.
Виж целия пост
# 181
манджата е друга работа. Замразяват се  за пържене и за печене. Явно като се варят не им понася на замразените.
  Те са бланширани, добре отцедени - независимо в олио, или във вода.  Аз си бланширами  по двата начина. Разпръсквам в тава да се отцедят, после гледам на 1 ред да се и замразят. Така после като ги събера в торба и колкото да са замръзнали от фризера - мога да си отсипвам от тях, да не се налага цялата торба да използвам.
Виж целия пост
# 182
Благодаря,pep-4o!
Виж целия пост
# 183
Здравейте!
2 пъти правя крем-карамел, веднъж в тавичка, веднъж във формички, но и двата пъти имам много вода на дъното на съда, смесена с карамела. Така ли трабва да бъде? Когато съм яла в заведения, не е било такова. Дали млякото трябва да е с по-висока масленост?
Виж целия пост
# 184
Здравейте!
2 пъти правя крем-карамел, веднъж в тавичка, веднъж във формички, но и двата пъти имам много вода на дъното на съда, смесена с карамела. Така ли трабва да бъде? Когато съм яла в заведения, не е било такова. Дали млякото трябва да е с по-висока масленост?
Винаги се ползва пълномаслено мляко, а има още остатък от течност, заради температурата на която го печеш.
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/11/blog-post_221.html
Виж целия пост
# 185
Става ли карамел от ксилитол?
Виж целия пост
# 186
аз не знам, но се сетих да питам някой ползвал ли е за подслаждане Еритритол?  Как се ползва -по колко на колко?
Виж целия пост
# 187
Здравейте!
Бульон в който е варен телешки език може ли да се пие?
Виж целия пост
# 188
Даже му слагам и крутони Yum
Виж целия пост
# 189
аз не знам, но се сетих да питам някой ползвал ли е за подслаждане Еритритол?  Как се ползва -по колко на колко?
Ползва се в същото количество като  обикновената захар.
Не съм ползвала,з-то избягвам дори и такива заместители,а и доста скъпа ми се струва.
Виж целия пост
# 190
Искам да направя нещо като кекс или сладкиш, но брашното ми е около 1 чаша и сигурно няма да стигне. За сметка на това разполагам с обикновени бисквити, много яйца, захар, сладка, конфитюри, масло, олио, кисело мляко, една малка течна сметана. Има ли някаква подходяща рецепта за подобни продукти?
Виж целия пост
# 191
Моля ви, споделете как точно правите пържена пъстърва??? На ММ много му се дояло, по принцип яде такава в един ресторант, амаааа... Ясна е ситуацията, нали? Хаха. Така че, трябва да се справя на ниво ресторант.
Маринова ли се? Колко време? На каква степен да бъде котлона - ниска, висока..? Никога не съм я пържила до сега, така че всякакви съвети и рецепти приемам.
Виж целия пост
# 192
Искам да направя нещо като кекс или сладкиш, но брашното ми е около 1 чаша и сигурно няма да стигне. За сметка на това разполагам с обикновени бисквити, много яйца, захар, сладка, конфитюри, масло, олио, кисело мляко, една малка течна сметана. Има ли някаква подходяща рецепта за подобни продукти?

Белтъчени кексчета без набухвател
Виж целия пост
# 193
Искам да направя нещо като кекс или сладкиш, но брашното ми е около 1 чаша и сигурно няма да стигне.
Ако ти се намира и някой плод, заповядай - https://morrennaa.blogspot.com/2020/03/blog-post_74.html

Моля ви, споделете как точно правите пържена пъстърва???
На средна и по-висока степен, за да се пържи, а не задушава. Слагаш подправки, каквито искаш (само сол и п-р е достатъчно и много вкусно, но може и други да ползваш разбира се), овалваш в малко брашно (може да го смесиш с царевично за хрупкавост) и пържиш в добре загрята мазнина.
Виж целия пост
# 194
Благодаря! Ще опитам. Simple Smile

Искам да направя нещо като кекс или сладкиш, но брашното ми е около 1 чаша и сигурно няма да стигне.
Ако ти се намира и някой плод, заповядай - https://morrennaa.blogspot.com/2020/03/blog-post_74.html

Моля ви, споделете как точно правите пържена пъстърва???
На средна и по-висока степен, за да се пържи, а не задушава. Слагаш подправки, каквито искаш (само сол и п-р е достатъчно и много вкусно, но може и други да ползваш разбира се), овалваш в малко брашно (може да го смесиш с царевично за хрупкавост) и пържиш в добре загрята мазнина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия