Виртуални консултации с проф. д-р Огнян Бранков (детски хирург)

  • 233 149
  • 2 452
# 1 980
Здравейте, Докторе!
Синът ми е на 2г. И 9м., всяка вечер забелваме пениса и до сега мисля, че върви добре, но от днес забелязах беличка подутина между главата и кожичката, прилагам снимки за да погледнете за какво става на въпрос.
Скрит текст:
Виж целия пост
# 1 981
Здравейте докторе искам да попитам за моето внуче то е на месец и половина и му се появи подутина до ушенцето
Не мога да ви отговоря без да го прегледам.
Виж целия пост
# 1 982
Здравейте, Докторе!
Синът ми е на 2г. И 9м., всяка вечер забелваме пениса и до сега мисля, че върви добре, но от днес забелязах беличка подутина между главата и кожичката....

Ако сте следили внимателно дискусиите по темата, щяхте да знаете, че това е смегма. Това е секрет на половите жлези и е нещо напълно естествено. Но за 2,9 години ми се струва, че нещата не са съвсем наред, трудно се преценява по снимките. Доведете го на преглед.
Виж целия пост
# 1 983
Здравейте, Докторе!
Синът ми е на 2г. И 9м., всяка вечер забелваме пениса и до сега мисля, че върви добре, но от днес забелязах беличка подутина между главата и кожичката....

Ако сте следили внимателно дискусиите по темата, щяхте да знаете, че това е смегма. Това е секрет на половите жлези и е нещо напълно естествено. Но за 2,9 години ми се струва, че нещата не са съвсем наред, трудно се преценява по снимките. Доведете го на преглед.

Моя грешка, детето е на 1г. 9м.!
Виж целия пост
# 1 984
Здравейте, д-р Бранков!
Детето ми е на 2г и 2 месеца, напоследък се оплаква, че я боли дупето след като е ходила по голяма нужда. Винаги е имала твърди изпражнения, но не е казвала, че я боли. По принцип се храни с готвени храни, яде плодове и зеленчуци, но пие малко вода, предполагам от там идва проблема. Също е възможно да е от това , че тръгна на ясла и там не ходи по голяма нужда, стиска докато се прибере.
Тази вечер забелязах, че има тънка червена линия на дупето, предполагам фисура.
Мажа я с крем Бепантен, за да омекотим кожата, но не знам дали е правилно. Има ли крем подходящ за толкова малки деца?
Страхувам се, че ще започне да стиска и ще стане по-зле положението, а до колкото знам фисурите са много болезнени и могат да станат хронични.
Имате ли съвет, какво мога да направя в тази ситуация?
Благодаря предварително и весели празници!
Виж целия пост
# 1 985

Моя грешка, детето е на 1г. 9м.!

Може засега нещата да са добре, но все пак по някое време го доведете.
Виж целия пост
# 1 986
Здравейте, д-р Бранков!
Детето ми е на 2г и 2 месеца, напоследък се оплаква, че я боли дупето след като е ходила по голяма нужда. Винаги е имала твърди изпражнения, но не е казвала, че я боли. По принцип се храни с готвени храни, яде плодове и зеленчуци, но пие малко вода, предполагам от там идва проблема. Също е възможно да е от това , че тръгна на ясла и там не ходи по голяма нужда, стиска докато се прибере.
Тази вечер забелязах, че има тънка червена линия на дупето, предполагам фисура.
Мажа я с крем Бепантен, за да омекотим кожата, но не знам дали е правилно. Има ли крем подходящ за толкова малки деца?
Страхувам се, че ще започне да стиска и ще стане по-зле положението, а до колкото знам фисурите са много болезнени и могат да станат хронични.
...

Проблемът при нея както и при всички деца е, че не се изхождат сутрин у дома, стискат се през деня и по-късно вече изпитват болка и страх от изхождането. Тряба да се създаде такъв режим, че сутрин детето да има достатъчно време да се разбуди и раздвижи, да се изходи и соанира в домашна среда, а не да бърза от леглото направо навън. Затова вечерно време препоръчвам сироп (примерно Фрутилакс) 5 - 10 мг, сутрин няколко дни подред свещичка за изхождане Изилакс (глицеринова) и намазване на ануса с крем Проктен за фисурата.
Това наричам създаване на условен рефлекс. Все пак трябва да прегледам детето.
Виж целия пост
# 1 987
Честита Коледа, бъдете жив и здрав и все така всеотдаен, отзивчив и помагащ в трудните ни моменти. Дъщеря ми е на 6 години. От известно време се оплаква от изпускане на урина и гащичките й са лесо мокри. Няма други оплакваниа.Педиатъра изписа червено боровинка. Заради ухо пи амоксиклав, който също го дават за цистит, но проблема продължава. Според вас как да процедирам от тук нататък?
Виж целия пост
# 1 988
Съжалявам, това не е по моята специалност. Запишете се за д-р Златанов в Детския център на Токуда на 02 403 4948
Виж целия пост
# 1 989
Честита Коледа, д-р Оги!
Дали ще имате свободни часове следващата седмица?
Става дума за един 4 годишен младеж, който започна да се оплаква, че при придърпване на кожичката назад го боли, а и видимо отворчето не е достатъчно голямо, за да се оголи главата свободно.
Виж целия пост
# 1 990
Ще бъда на работа от 6 януари.
Виж целия пост
# 1 991
Здравейте,

Честита Коледа и весело посрещане на Нова година.

Сина ми на 1.2 г. беше с парафимоза (на около 3 месечна възраст). Тогава посетихме специалист и оправи проблема, но препоръча мазане с Дипрозон, тъй като кожичката в края е много стегната. Мазах, но въпреки това не се отпусна и при забелване седи много стегната. Какво бихте ми препоръчали да направим в този случай - отново да мажа с Дипрозон или?
Виж целия пост
# 1 992
Вземете Фимозин крем и Елоком крем. Мажете го 1 месец - сутрин единия, вечер другия. После елате да видя резултата.
Виж целия пост
# 1 993
Здравейте д-р Бранков! С пожелание за щастлива и успешна нова година! Родих на 22.11 момиченце чиито пъп много трудно падна. Първо третирах както ми казаха в болницата с 90 градусов спирт. Не падна до миналия петък - когато я заведох на повторна консултация след като усетих неприятна миризма от пъпния остатък. Докато я преглеждат клапата им остана в ръцете, но го подвързаха с хирургичен конец и казаха да стягам няколко пъти дневно и да слагам спирт и пудра. Това са насоки от петък. Снощи установих ,че кожата сраства от една страна и не може да изсъхне. Ще приложа снимки и се извинявам ако изглеждат неприятно. Моля за съвет и евентуално посещение при вас за решаване на сагата.първа снимка е сегашно състояние а втора е от петък когато го подвързаха където се вижда как долната част хлътва на вътре и пречи на изсъхването. 
Виж целия пост
# 1 994
Не мога да преценя по снимките. Във всички случаи очаквайте конецът да прекъсне тъканта. Но за да не се получи инфекция правете трайни компреси с марля напоена с лавандулов спирт и риванол 1 : 1. Преди това го напръскате с ацербин шпрей. Сменяйте компреса 3 пъти дневно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия