Имате ли нужда от промяна на дома? Консултирайте се с Диана Кръндева!

  • 257 147
  • 3 148
# 3 135
Хрумна ми, че мога да покажа нещо мое - една баня, която ме изпълва с настроение



Мога да приложа проекта, това е етап...

Честита пролет!
Виж целия пост
# 3 136
Хрумна ми, че мога да покажа нещо мое - една баня, която ме изпълва с настроение



Мога да приложа проекта, това е етап...

Честита пролет!
Диде, много хубава и приятна баня се е получила. 👏🏼👏🏼
Това, което мен малко ме смущава е горната черна рамка на душ вратичките. Може би, не съм го мислила задълбочено, бих сложила по-светъл цвят, за да не се разделя така категорично височината на вратичките, защото така както е, дава идеята, че не е достигнал материал за височина. Но реално може и друго решение да има.
Виж целия пост
# 3 137
Скрит текст:
Хрумна ми, че мога да покажа нещо мое - една баня, която ме изпълва с настроение



Мога да приложа проекта, това е етап...

Честита пролет!
Диде, много хубава и приятна баня се е получила. 👏🏼👏🏼
Това, което мен малко ме смущава е горната черна рамка на душ вратичките. Може би, не съм го мислила задълбочено, бих сложила по-светъл цвят, за да не се разделя така категорично височината на вратичките, защото така както е, дава идеята, че не е достигнал материал за височина. Но реално може и друго решение да има.

Точно, хайде сега да повдигна любимата си тема - намесата на клиента. Не, не е въпросът в материала, параваните са готови и височината им стандартно е 205 см. Аз предлагах друг модел, но клиентът настоя за този, не заради цената - просто му харесва. Не казвам, че не трябва да се намесват клиентите и да работим като в американско риалити за ремонти "ох и ах" накрая, ама...
Какво мислите? Прилагам и проекта - открийте разликите...

Виж целия пост
# 3 138
Интересен е ефектът на акцентната стена, на мен проектът ми допада повече Simple Smile и ще се обоснова (напомням, че съм лаик, просто на прима виста): изобщо не бих сложила никаква цветна рамка на вратичките,  а ще оставя да се виждат само линиите на цветните плочки.  С черната рамка поне за мен се получава дисонанс между нея и геометрията на плочките, все едно рамката ги зачерква, прекъсвайки ги.
Виж целия пост
# 3 139
Определено проекта е на ниво, олекотен параван, който дава възможност да се възприеме цялото пространство и създава усещането за свобода и въздух.
Ако има начин да убедиш клиента, че проекта е по-добрия вариант и ще спечели. Сега му харесва с черни рамки ама след време ще му омръзне да ги гледа.
Виж целия пост
# 3 140
Здравейте!Дали бихте ми дали малко насоки за освежаване на един хол-кухня.Качвам снимка на помещението.В момента съм на етап боядисване.Все още не съм готова със стените,но цвета вече е избран и е Vitex 0180 Fresh line.Както се вижда на една от снимките помещението е изчистено от старите мебели,единственно ще остане кухнята като ще сменя само вратичките на горните и долните редове,плота за сега ще остане,заради колоната която е облечена до горе и няма да има възможност да се разкачи цялата.Искам пода да е някакво дърво и дивана ще е 3-ка няма да е ъглов.Може ли насоки за цветове като цяло в помещението.Обмислям,светло бежов диван,вратички на кухнята нещо слонова кост и тв модул пак в такъв цвят.Искам нещо изчистоно,без модерни цветове,синьо,олив за да не ми омръзне след 1 година.
Виж целия пост
# 3 141
Едно предложение: цветни акценти могат да бъдат пердетата и килимите. Като пердетата ги виждам полупрозрачни в оранжево/червено бордо. Килимите също малко по-цветни. Иначе стени и мебели в цвят слонова кост и графитено сиво. Пердета и килими могат да се сменят ако омръзнат.
Виж целия пост
# 3 142
Изглежда, че кухнята са я направили по-дълга в края с микровъолновата печка, май архитекът я е мислил до чупката в стената. По-добре ще изглежда с нова кухня. И хладилникът да се вгради, в момента не се връзва с вратата, много е близо.  Шкафовете може до горе, в момента грозно се вижда и средната чупка(комин вероятно). Погледът е право в онова сивото нещо. Трябва ти кухня по мярка, да се направи според чупките, те ще измислят как да направят колоната. Сега, ако не го направиш, кога? Не си давай парите за вратички. Ще имаш място в шкафовете ако са до горе. Можеш да я продадеш. По принцип  се отделя кухненската част от дневната, а сега е - като седна на дивана, сядам до микровълновата. Отделянето се прави с различни настилки или цветове на стените. Но понеже общо взето е малко помещението, а подът е универсален цвят, който е подходящ за много по-голям брой цветови решения. Остави пода, но май му смени первазите, не виждам добре какъв цвят са, но като цяло изглеждат по тъмни и се получава едно 'нарязване', потърси цвят близък до цвета на паркета.
Помещението ми се вижда тясно, ще стои по-добре с бели стени.
Купи си хубав диван, да не е ъглов, че ще закриеш прозореца.
Можеш да сложиш красива лампа над холната част.

Виж целия пост
# 3 143
Изглежда, че кухнята са я направили по-дълга в края с микровъолновата печка, май архитекът я е мислил до чупката в стената. По-добре ще изглежда с нова кухня. И хладилникът да се вгради, в момента не се връзва с вратата, много е близо.  Шкафовете може до горе, в момента грозно се вижда и средната чупка(комин вероятно). Погледът е право в онова сивото нещо. Трябва ти кухня по мярка, да се направи според чупките, те ще измислят как да направят колоната. Сега, ако не го направиш, кога? Не си давай парите за вратички. Ще имаш място в шкафовете ако са до горе. Можеш да я продадеш. По принцип  се отделя кухненската част от дневната, а сега е - като седна на дивана, сядам до микровълновата. Отделянето се прави с различни настилки или цветове на стените. Но понеже общо взето е малко помещението, а подът е универсален цвят, който е подходящ за много по-голям брой цветови решения. Остави пода, но май му смени первазите, не виждам добре какъв цвят са, но като цяло изглеждат по тъмни и се получава едно 'нарязване', потърси цвят близък до цвета на паркета.
Помещението ми се вижда тясно, ще стои по-добре с бели стени.
Купи си хубав диван, да не е ъглов, че ще закриеш прозореца.
Можеш да сложиш красива лампа над холната част

Ами преди 16г нямаше толкова форуми, дизайнери и т. н. Частта с микровълновата е добавена по-късно с годините, защото кухнята не ми стига като място за работа. И за съжаление на този етап не мога да си позволя и нова кухня. Искам лек съвет какви цветове да използвам не търся дизайнерски проект. Пода ще се маха, все пак този ламинат е на 16г.не мисля да го оставям.


Виж целия пост
# 3 144
Скрит текст:
Здравейте!Дали бихте ми дали малко насоки за освежаване на един хол-кухня.Качвам снимка на помещението.В момента съм на етап боядисване.Все още не съм готова със стените,но цвета вече е избран и е Vitex 0180 Fresh line.Както се вижда на една от снимките помещението е изчистено от старите мебели,единственно ще остане кухнята като ще сменя само вратичките на горните и долните редове,плота за сега ще остане,заради колоната която е облечена до горе и няма да има възможност да се разкачи цялата.Искам пода да е някакво дърво и дивана ще е 3-ка няма да е ъглов.Може ли насоки за цветове като цяло в помещението.Обмислям,светло бежов диван,вратички на кухнята нещо слонова кост и тв модул пак в такъв цвят.Искам нещо изчистоно,без модерни цветове,синьо,олив за да не ми омръзне след 1 година.

Здравейте, разбирам, че искате всичко да е пастелно, с желанието да не Ви омръзне бързо. И сте се спрели на този цвят:
https://colourtrend.ie/products/fresh-linen?srsltid=AfmBOopyk7E1 … ZFmWjKh7nLxEYCjoq
Със сигурност е мек и добър, но все пак трябва да вкарате малко живот. Във Вашия случай направете го с текстила - сложете цветни възглавници и завеси /те лесно се подменят и не дразнят/. Това, което непременно трябва да смените, е ламинатът на пода. Изберете по-топло дърво. Така ще имате и малко контраст, да не стои плоско.

Пишете пак, ако не сте сигурна в нещо.
Виж целия пост
# 3 145
Стаята е тъмна и не влиза много светлина. Аз бих оставила ламината, но бих сложила повече ярки акценти - килим или диван в оранжево, светли мебели, може би с дървесен цвят, повече осветление.
Виж целия пост
# 3 146
Да идеята ми е пода да стане някакво естественно дърво, но исках и вашето мнение, като човек занимаващ се с това. И какъв цвят вратички би подхождал на кухнята? Предстаеям си нещо такова.
Виж целия пост
# 3 147
Скрит текст:
Да идеята ми е пода да стане някакво естественно дърво, но исках и вашето мнение, като човек занимаващ се с това. И какъв цвят вратички би подхождал на кухнята? Предстаеям си нещо такова.

Чудесно, но виждате, че има малки черни акценти, има и чисто бяло. Аз бих направила кухнята бяла с черни дръжки.
Виж целия пост
# 3 148


Намерих това съкровище и с клиентката направихме цялата кухня спрямо нея...Blue Heart
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия