Ще се ваксинирате ли - вие и/или децата - за Ковид-19, когато такава бъде пусната?

  • 380 940
  • 8 196
# 1 215
Всяка година умират хора по естествени причини, от грип или от друго и всичкото това влиза в един общ кюп и всяка година сумата на умрелите в този кюп е сходна. Изведнъж се появява нов фактор и умрелите скачат. Ми елементарна логика е да се приеме, че скачат заради новия фактор, а не защото изведнъж познатият и изучен грип е станал много смъртоносен.
Дам, появява се нов фактор и той се нарича истерия, паническо затваряне и медийно натягане за това колко е страшно и всички ще умрем. Другият фактор са свръхчувствителните тестове, които изкарват огромен брой безсимптомни позитивни и които броим всеки ден по телевизията. И най-здравата психика няма да издържи и ще хукне към болницата при първото покашляне и температура 37.5.
Но който иска, нека вярва във всякакви фактори, няма лошо.

Аз лично ще се ваксинирам, но не ми е минавало и през ум да искам около мен да обикалят само ваксинирани хора, за ковид или не. Тази линия на разделение ми идва малко екстремна и пресилена, особено за сезонни вируси.
Айде, за сериозните заболявания е ясно, че ваксините са жизненоважни, но дори и там не бих поставяла изисквания към околните. Има си компетентни органи, които отговарят за задължителната ваксинация, не съм аз човекът, дето ще ходи да изисква и да заклеймява антиваксъри.
Виж целия пост
# 1 216
Предполага се, че от Ковид са се разболяли през миналата година 87 милиона, починали са 1. 800. 000  в световен мащаб за една година.
И това са само регистрираните, но знаем, че в Русия, Сев. Корея "няма" Ковид, а кой знае колко се води статистика в Индия, Бразилия, Индонезия, Бангладеш, половин Африка или Малайзия

В Русия има Ковид:
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/russia/
Статистиката за Индия:
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/india/
Бразилия:
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/brazil/
Индонезия:
https://www.worldometers.info/coronavirus///country/indonesia/
Виж целия пост
# 1 217
От истерия и паника не се умира. От истерията може и всеки да хукне към болницата, но има ли пик на умрелите явно е от друго, не от паника и самовнушение. Впрочем в момента се наблюдава точно обратното на казаното - болните масово се крият и не тичат към болницата защото не искат да ги сложат под карантина, а се надяват да изкарат леко. И се обаждат чак когато стане напечено. Затова според мен реалната бройка заболели е много по-голяма от официалната и почти никой безсимптомен или боледуващ леко не се регистрира, освен ако не го хванат при задължително тестване.

Иначе няма Черна станция да ви брои кой ваксиниран и кой не, нека почакаме и ще видите кой ще бъде.
Виж целия пост
# 1 218
Нищо не искам да гледам...преотстъпвам ти и мойта доза.
Виж целия пост
# 1 219
mystik woman,и аз си отстъпвам ваксината,който иска давам я.Те,ваксинираните,ще са защититени от коронавируса,какъв е проблемът,че са "заинтересовани" за нас,неваксинираните?Или ги е страх,че 95%защита няма да им стигне?
Виж целия пост
# 1 220
mystik woman,и аз си отстъпвам ваксината,който иска давам я.Те,ваксинираните,ще са защититени от коронавируса,какъв е проблемът,че са "заинтересовани" за нас,неваксинираните?Или ги е страх,че 95%защита няма да им стигне?

Вас ви е страх от 0,0...% шанс за нежелана реакция, но 5% шанс да не хване ваксината е пренебрежимо и не се брои, а? Wink
Виж целия пост
# 1 221
mystik woman,и аз си отстъпвам ваксината,който иска давам я.Те,ваксинираните,ще са защититени от коронавируса,какъв е проблемът,че са "заинтересовани" за нас,неваксинираните?Или ги е страх,че 95%защита няма да им стигне?
незнам...от толкова години ги питам тия привърженици и никой не може да ми обясни.
Виж целия пост
# 1 222
И кой ти прати факс, че вероятността от нежелани ефекти е 0,0 %? Че те и производителите не са толкова нахални да го твърдят.
Ето, виж колко много дози ще събереш само от тази тема - ваксинирай си се редовно и бъди жива и здрава. Не разбирам защо трябва да чакаш ехидно някакво насилствено ваксиниране на “непросветените”.
Виж целия пост
# 1 223
Не се прави че не разбираш.Питам за тази година. Къде са другите типове грип? Колко са починалите с Ковид? Колко са починалите от Ковид? Прости въпроси...за тази година, не за миналата.
Логиката я остави. В този случай се стъпва на данни. А данни няма, защото няма аутопсии.Защо няма? Защото данните няма да са в подкрепа на официалната версия.

Не разбирам какво се правя, че не разбирам???

Всяка година умират хора по естествени причини, от грип или от друго и всичкото това влиза в един общ кюп и всяка година сумата на умрелите в този кюп е сходна. Изведнъж се появява нов фактор и умрелите скачат. Ми елементарна логика е да се приеме, че скачат заради новия фактор, а не защото изведнъж познатият и изучен грип е станал много смъртоносен.
Нулеви познания, а и логиката не ти е от силните страни.
Има си статистически данни, и смъртността от грип присъства в тях...с изключение когато се появи Ковид


Само и само да се подкрепи тезата, че хората умират от Ковид, обединиха всички заболявания в едно.
Виж целия пост
# 1 224
Избягвам да чета статистиката за Ковид, но понеже продължавате да коментирате огромния пик на смъртните случаи от онази графика, реших да погледна данните на МЗ. Ето тук https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/1002-sa-novodiag … ronavir-07-01-21/, в края на текста, черно на бяло е написана бройката на починалите с установен Ковид - 7961. Това е цялата бройка до сега! Да се върнем пак на графиката отпреди 4 страници. Във въпросната само за две поредни седмици се дават бройки над 4000 случая на седмица. Значи според графиката  се е предвиждало само за 14 дни към края на 2020 да има повече починали, отколкото реално има за целия период от февруари насам. Ако не съм успяла да ви убедя колко несъстоятелна е тази предварителна графика, съотнесена към реалната статистика, ще направя само още едно елементарно изчисление. За май месец графиката има минимум - около 1750 случая/седмично. Ако това е само от Ковид, то за около месец би се събрала бройката 7961 (реална към момента). Само че не е само от Ковид. Случаите на смърт с установено наличие на вируса са под 8000 към днешна дата и са разпределени за целия период с вируса за 2020 г. Затова отново ще задам въпроса - за какъв пик въобще говорим?
Принципно съм търпелив човек и уважавам правото на мнение у другите, но много моля престанете да набивате канчета с тая графика и нейния пик.
Виж целия пост
# 1 225
Защото чрез вас, неваксинираните, вирусът ще мутира и от ваксините няма да има толкова голяма файда. Особено ако си гледате норки, прасета и др Simple Smile
Виж целия пост
# 1 226
Там е работата, че не се знае колко % е рискът от странични реакции и какви, сред общото население. В момента тече експериментът, в който аз отказвам да учасвтам.

Какви са гаранциите, че няма да мутира в следствие на прилагането на ваксина? Увеличава се натискът върху вируса и чрез ваксиниране и чрез разпространението му сред населението. При всички случаи ще мутира, с или без ваксини.
Виж целия пост
# 1 227
Защото чрез вас, неваксинираните, вирусът ще мутира и от ваксините няма да има толкова голяма файда. Особено ако си гледате норки, прасета и др Simple Smile
те са ти го боцнали вече мутирал н-на брой пъти...няма страшно!
Стадото ми се множи, да...
Виж целия пост
# 1 228
Защото чрез вас, неваксинираните, вирусът ще мутира и от ваксините няма да има толкова голяма файда.
Как ваксината ще спре мутациите, като след ваксинация е нужно технологично време /което никак не е малко/, организма да изгради защита, през което обаче човекът не трябва да се среща с вируса.
Същото е ако бъде ваксиниран заразен човек.
Вирус и ваксина в едно ми е непонятно, а никак не е изключено. Все пак ваксината не убива вируса.
Надявам се мисленето ми да е грешно, но както писах напред, изхождам от това, че ваксини принципно се слагат на здрави хора и е желателно да се осигури достатъчно време /период през, който да не се срещаш с вируса/ за да изпълнят "мисията си" занапред.
Виж целия пост
# 1 229
И кой ти прати факс, че вероятността от нежелани ефекти е 0,0 %? Че те и производителите не са толкова нахални да го твърдят.
Ето, виж колко много дози ще събереш само от тази тема - ваксинирай си се редовно и бъди жива и здрава. Не разбирам защо трябва да чакаш ехидно някакво насилствено ваксиниране на “непросветените”.

Ами само в България вече има хиляди ваксинирани и никакви сериозни странични ефекти. По света са милиони и пак антиваксърите не са изкопали нещо, за което да се хванат. Тестовите няколко десетки хиляди вече повече от година са ваксинирани, и? Колко процента да са?

Нулеви познания, а и логиката не ти е от силните страни.
Има си статистически данни, и смъртността от грип присъства в тях...с изключение когато се появи Ковид

Само и само да се подкрепи тезата, че хората умират от Ковид, обединиха всички заболявания в едно.

Логиката ми си е наред. Ако обикновено умират 100 човека, то тези 100 могат да се представят като обща цифра, или да се раздробят на 10 от това, 20 от онова, 30 от трето... Но раздробена или не, цифрата все ще си е 100. И ако изведнъж станат 200, при появата на само един нов фактор, тогава какво следва?
Да го кажа просто - ако правиш супа все по една и съща рецепта и тя е все с еднакъв вкус, но веднъж сложиш нова съставка и супата стане гадна, то каква ще е причината? И дали ще има значение, дали са ти дадени останалите съставки в разбивка, или нещата ще се представят като "обичайни съставки" + нова съставка?

По-просто от това не мога да го обясня, но ако някой не иска да схване явно няма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия