Ще се ваксинирате ли - вие и/или децата - за Ковид-19, когато такава бъде пусната?

  • 380 945
  • 8 196
# 1 380
Скрит текст:
Дали ми харесва или не, без ваксини явно няма да се спре това чудо.
Това се опитват да ни внушат. Нямат идея колко пази ваксината, но имунитетът от прекараното заболяване  не бил траен. Сори, ама да не се окаже, че цялото бързане е сегашният вирус да не изчезне като SARS и MERS преди да са си продали ваксините.
А според вас, така като наблюдавате, ако наблюдавате, има ли шанс да изчезне вируса? И оставете България, вижте Англия? Вижте Германия, САЩ? Изчезна ли? Япония? Да продължавам да изреждам е безсмислено....

Ваксините СА продадени. Парите са платени от правителствата на държавите в ЕС, за хората са безплатни. Ако утре, Бум! изчезне вируса, всички държави, дори не само тези в ЕС, ще си останат с едно доволно количество ваксини, предплатени, защото в голямата си част така са финансирани компаниите, за да се действа бързо. А не да търсят 1 година финансиране и после още 1 да разработват и тества ваксини.
Учитива форма ли ползваш или ми пишеш в множествено число?
Ако не се поддържа истерията, данъкоплатецът може да започне да пита защо се пилеят ресурсите му.
Учтива форма, нещо непознато из форумните ширини.
За истерията си спестявам коментарите. 300 милиона за ваксини, 2 милиарда за изтребители. Истерия, сър.
Виж целия пост
# 1 381
Именно защото не вярвам сляпо и безусловно съм наясно къде нещата са "по учебник" и къде са предположения. В случая с видовете ваксини е като по учебник - има си класификация и тя е утвърдена, знае се при досегашните стари ваксини какво и как се случва. Сега нищо не знаем, защото в момента нямаме данни за стерилизиращ ефект от ваксините, а само имаме свободни интерпретации и надежди.
Виж целия пост
# 1 382
И докато50% от населението стои неваксинирано и вирусът се разпространява и мутира свободно сред неваксинираните, то той застрашава и ваксинираните, защото може да мутира до степен, че да обезсмисли поставената ваксина.
Вирусът мутира под натиск, а ваксините са вид натиск, така че ще продължава да си мутира "свободно" с или без тях.
Виж целия пост
# 1 383
Какво ще рече "под натиск"? Това да не е разумно същество? Мутациите са вероятностен процес и като такива шансът да се случат е по-голям при повече заболели.
Виж целия пост
# 1 384


Не знам за тази обвивка, но онзи ден чух една лекарка като обясняваше, че това го имало в козметиката. Обаче козметиката не си я слагам мускулно, нали така!

Това може да го напише само някой, който никога не се е замислил, че съставките от козметиката, която ползва циркулират в кръвта му, а някои от тях причиняват рак. Но тези козметични  компании, вместо да ги махнат, правят кампании срещу рака на гърдата. Какво лицемерие. Иначе, само който не е ползвал шампоан, не се е сблъсквал до сега със страшния полиетилен гликол
Виж целия пост
# 1 385
Шампоана не си го инжектирам, нито го пия.
Виж целия пост
# 1 386
Не е и нужно. Всички съставки от кремчето ти за лице, червилата, шампоаните, фондьотена се абсорбират от кожата ти и циркулират в кръвообращението ти.
Виж целия пост
# 1 387
Роналд, аз не се страхувам от ваксини и няколко пъти съм заявявала, че ще се ваксинирам.
Така че не знам защо се драчиш с мен.
Е, предпочитам тази на Астра, но понеже не съм предна линия, сега никой не ми и предлага нищо, та да така. Ще чакам, не бързам за никъде.
Виж целия пост
# 1 388
Защо предпочиташ тази на Астра? Аз не знам коя предпочитам.
Виж целия пост
# 1 389
И докато50% от населението стои неваксинирано и вирусът се разпространява и мутира свободно сред неваксинираните, то той застрашава и ваксинираните, защото може да мутира до степен, че да обезсмисли поставената ваксина.
Вирусът мутира под натиск, а ваксините са вид натиск, така че ще продължава да си мутира "свободно" с или без тях.
Точно така. По-вероятен е шансът за повече мутации при неваксинирани хора и масово разболяване (както е с ковид).
В противен случай и по горната логика - досега не трябваше да сме отървали от едра шарка, полиемелит и пр. или най-малкото трябваше на всеки 6-12 месеца да ъпдейтват ваксините. Аз поне не съмм чувал да го правят. Нещо заушката да е мутирала до степен, че да заразява ваксинираните? Дори най-заразното, в пъти по-заразно от ковид- Морбилито? Да налага непрекъснато ъпдейти на ваксиината, само защото е под натиск от ваксини и не спира да мутира?

Враб, не се драча  с теб, мернах ти пост в съседната тема. Много съжалявам, ако не ти харесва, но постът си е твой. Дадох ясен пример как в едната тема хората се сърдят, че около ковид е психоза, защото всеки се страхувал за себе си, но пък в темата за ваксините далеч не виждам толкова да се притесняват потребителите за другите, нали.
Виж целия пост
# 1 390
Ама било им писнало от чиповете. А чиповете да не ги "измислихме" ние. Да, мина Х време и разбрахте глупостта за чиповете, сега колко Х време трябва да мине, за да разберете и за ваксините? Все още се притеснявате, че някой иска да избие 6 млрд с ваксините, да? И докато50% от населението стои неваксинирано и вирусът се разпространява и мутира свободно сред неваксинираните, то той застрашава и ваксинираните, защото може да мутира до степен, че да обезсмисли поставената ваксина.

Врабчо в другата тема за ковид-а, рече че психозата й идвала много, страхът от ковид бил страх за собствената си кожа, егоистичен един вид.
Странно.
А страхът ви от ваксината е много алтруистичен, да?

Ти явно не разбираш каква е темата тук. Отдавна е извън заглавието дали ти и аз ще се ваксинираме или не. Обсъждаме ваксините и начинът по който се представя информацията.
Да, ваксините са благо, което е спасило човечеството от много смъртоносни болести. Да, трябва всички да се ваксинираме.
Но нямаме ли право да знаем и обсъдим с какво точно ще се ваксинираме? И какъв ще е ефектът?
До момента няма потвърдена информация, че ваксините имат стерилизиращ ефект. Което означава, че с тях ще се намали смъртността и ще се облекчи здравната система. Но за връщане към предишния начин на живот въобще не може да става дума.
Факт, че ваксините са одобрени под условие и все още се събира информация за ефекта от тях - срочност на имунитет, странични реакции и т.н. И не е маловажно да се знае. Защото ако ти си здрав, то има един куп други хора със заболявания, които не искат да си причиняват допълнителни усложения.
И откога знанието стана обект на подигравка? Като си наясно, обясни. Като не си, недей да вадиш вода от 10 кладенеца, за да обясняваш колко прости са всички други. На всички им беше смешно как "ще ни чипират", ама сега се оказа, че ще се разхождаш с имунизационен паспорт. И за да не разнасяш хартийка и до дигиталната татуировка ще се стигне. Но не това е темата на дискусията.
Виж целия пост
# 1 391
Артемис, моля те да снижиш наставническия си тон.
Още веднъж обяснявам като за теб: докато дойде време ние, обикновените хора да се ваксинираме, ще са минали почти 2 г. от първите ваксинирани. Време достатъчно, за да се разбере това, което те вълнува.

Ако си от първи ред - имаш право да откажеш и да чака. Сама казваш - ваксините са нови, вчера изработени, КОЙ очакваш да ти даде информацията? Ето ти листовката на Модерна: https://dnes.dir.bg/na-fokus/vsichko-za-imunizatsiyata-s-moderna … da-vnimava-s-neya. Под условие е одобрена. Така ще е с всички.

В крайна сметка, разбирам, че за вас е по-добре да няма ваксини в близките 5 г. и да си ходим маскирани, но не за всички е по-добре. И тук идва въпросът: кое е по-рисково ковид или ваксината.... Везните като че ли недвусмислено клонят към ваксината.
Виж целия пост
# 1 392
Какво ще рече "под натиск"? Това да не е разумно същество? Мутациите са вероятностен процес и като такива шансът да се случат е по-голям при повече заболели.
Our current knowledge of viral mutation rates indicates that viral genetic diversity is determined by multiple virus- and host-dependent processes, and that viral mutation rates can evolve in response to specific selective pressures.

от тук: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5075021/
предполагам нататък сама може да си търсиш, ако те интересува темата.
Виж целия пост
# 1 393
Артемис, моля те да снижиш наставническия си тон.
Още веднъж обяснявам като за теб: докато дойде време ние, обикновените хора да се ваксинираме, ще са минали почти 2 г. от първите ваксинирани. Време достатъчно, за да се разбере това, което те вълнува.

Ако си от първи ред - имаш право да откажеш и да чака. Сама казваш - ваксините са нови, вчера изработени, КОЙ очакваш да ти даде информацията? Ето ти листовката на Модерна: https://dnes.dir.bg/na-fokus/vsichko-za-imunizatsiyata-s-moderna … da-vnimava-s-neya. Под условие е одобрена. Така ще е с всички.

В крайна сметка, разбирам, че за вас е по-добре да няма ваксини в близките 5 г. и да си ходим маскирани, но не за всички е по-добре. И тук идва въпросът: кое е по-рисково ковид или ваксината.... Везните като че ли недвусмислено клонят към ваксината.

Ей това е новата мантра. Хората прекарват часове в двоумение какво масло да сложат на колата, а сега да не се интересуват? Ама какво значение има, след като е по-добре с масло отколкото без. Остава да напишеш, че отказалите се трябва да стават доброволци и да се откажат от лечение. Че и такива призиви има.

Аз не наставлявам. Опитвам се да обясня. А наставляващите са точно тези, които искат ей така да изберем между вирус и ваксина. В крайна сметка аз ще се ваксинирам и след тези от Столипиново, така че се надявам да има по-голям избор. Но това не пречи да се интересувам.
Виж целия пост
# 1 394
Selective pressure се нар. всички променени условия, които водят до мутации. Недей да манипулираш смисъла
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия