Ще се ваксинирате ли - вие и/или децата - за Ковид-19, когато такава бъде пусната?

  • 380 934
  • 8 196
# 1 455
Абе ти в какъв свят живееш? Май не е реалният...м не.
Сънуваш....
Със сигурност не в света на конспирациите.
Зададох прост въпрос - и на министър Ангелов ли е специална ваксината?

Него нали с глюкоза го боднаха? Каква ваксина....
Виж целия пост
# 1 456
От РЗИ Благоевград, казали, че трябвало да ги върнат към тях, защото другаде в областта, има чакащи, за ваксина, лекари.
РЗИ Благоевград не са ли запознати колко ваксини са били необходими в Сандански и каква част от медицинския персонал е изкарал наскоро инфекцията?
Виж целия пост
# 1 457
Обърнете се към РЗИ Благоевград.
Виж целия пост
# 1 458
Пак казвам - четете и пишете избирателно в тази тема. Това, което цитираш е при общия случай и НЕ важи, когато както в момента сме в пандемия.
При пандемия вече цитирах по-нагоре как стоят нещата.
Тонът ти обаче е много даскалски Scream

Напротив - важи. Иначе нямаше да е под условие, а щеше да си е одобрено на общо основание. Или не разбираш английски, защото два пъти пускам един и същи линк, който по някаква причина или не четеш или не разбираш. Точно разрешението под условие се използа по време на пандемия и при форсмажорни обстоятелства, но това не променя смисълът му и изискването за предоставяне на допълнителни данни от страна на апликанта. Иначе въобще нямаше да го има. Щеше да се одобрява всичко на общо основание. Малко множко ми идва да се обяснява всяко нещо по три пъти.

Жокер: Написано е с удебелен шрифт, в линка, който два пъти вече дадох.

Даже във видеото, което дадох с д-р Ботев самият той го казва на  0:56 минута, но явно и него не си гледала. Или пък и той не е разбрал, за разлика от теб Stuck Out Tongue Closed Eyes
Виж целия пост
# 1 459
Пак казвам - четете и пишете избирателно в тази тема. Това, което цитираш е при общия случай и НЕ важи, когато както в момента сме в пандемия.
При пандемия вече цитирах по-нагоре как стоят нещата.
Тонът ти обаче е много даскалски Scream

Напротив - важи. Иначе нямаше да е под условие, а щеше да си е одобрено на общо основание. Или не разбираш английски, защото два пъти пускам един и същи линк, който по някаква причина или не четеш или не разбираш. Точно разрешението под условие се използа по време на пандемия и при форсмажорни обстоятелства, но това не променя смисълът му и изискването за предоставяне на допълнителни данни от страна на апликанта. Иначе въобще нямаше да го има. Щеше да се одобрява всичко на общо основание. Малко множко ми идва да се обяснява всяко нещо по три пъти.

Жокер: Написано е с удебелен шрифт, в линка, който два пъти вече дадох.

Даже във видеото, което дадох с д-р Ботев самият той го казва на  0:56 минута, но явно и него не си гледала. Или пък и той не е разбрал, за разлика от теб Stuck Out Tongue Closed Eyes

О, разбирам, сега гледаме и слушаме д-р Ботев, който и да е той, всички други мнения - не....
Не съм гледала никакво видео, защото не ме интересува. Чета и се информирам от други места. И щом някой д-р Ботев казал, че не са одобрени - точка, не са.
Одобрение и разрешение в сайта на ЕМА като разлика не видях, напротив, използва се в един и същи смисъл.

И даскалите имаме даскалски тон, да, няма как.
Виж целия пост
# 1 460
Още два-три гафа с разни ваксинирани извън плана и ще им се получи успешната проваксинална кампания. Така се прави, събуждаш интерес за нещо дефицитно, за което едни нахалници са се прередили. И балканецът хуква.
Ако е преднамерен подход - браво на авторите, така се прави. А не с начукване на канчетата, че хората са прости, чипиране, 5G, антиваксъри, невежи и т.н.
Този проблем изисква морков, а не тояга. Както и повечето проблеми, всъщност.
Виж целия пост
# 1 461
Скрит текст:
Само 2 неща ще цитирам и няма да коментирам:

Recombinant DNA (rDNA) molecules are DNA molecules formed by laboratory methods of genetic recombination (such as molecular cloning) that bring together genetic material from multiple sources, creating sequences that would not otherwise be found in the genome.

https://en.wikipedia.org/wiki/Recombinant_DNA#:~:text=Recombinan … in%20the%20genome.

MRC-5 (Medical Research Council cell strain 5) is a diploid cell culture line composed of fibroblasts, originally developed from the lung tissue of a 14-week-old aborted Caucasian male fetus.

https://en.wikipedia.org/wiki/MRC-5

И това с каква цел го даваш? Какво ни казва?

Дори и да не знаете английски език можете да ползвате онлайн преводач. В първия случай показва, че RNK си променя ДНК-то, а втория, че във въпросната ваксина на компанията А. се ползва белодробна тъкан от 14-седмични абортирани мъжки ембриони от кавказки тип.

Но, ако това не те притеснява си я ползвай ваксината, всеки си решава за себе си.
Признай си, моля те, че не знаеш английски и си измисляш превода както ти харесва:

Recombinant DNA (rDNA) molecules are DNA molecules formed by laboratory methods of genetic recombination (such as molecular cloning) that bring together genetic material from multiple sources, creating sequences that would not otherwise be found in the genome.
Рекомбинантните ДНК молекули се състоят от ДНК молекули, създадени чрез лабораторни методи на генетична комбинация (като на пример молекулно клониране), които свързват генетичен материал от различни източници, създавайки последователност, която иначе не се открива в генома.

rDNA май си го объркала с mRNA

Относно MRC-5:
Да, през 1960-те са взели клетки от абортиран плод и от тогава насам се отглеждат лабораторно по цял свят. Тези клетки се използват за да се тества лабораторно, преди да се започнат тестовете върху хора, как и дали действа ваксината
Виж целия пост
# 1 462
То си го пише в сайта на ЕМА, бе драга. Разрешението под условие си е разрешение под условие. То е един вид. Няма хиляда. За този един-единствен вид си има стандартни изисквания, независимо дали е пандемия, Великден или нова година. Други мнения няма. Има факти.

За д-р Чавдар Ботев съжалявам, че не си чувала. Пропускът е твой.
Виж целия пост
# 1 463
Още два-три гафа с разни ваксинирани извън плана и ще им се получи успешната проваксинална кампания. Така се прави, събуждаш интерес за нещо дефицитно, за което едни нахалници са се прередили. И балканецът хуква.
Ако е преднамерен подход - браво на авторите, така се прави. А не с начукване на канчетата, че хората са прости, чипиране, 5G, антиваксъри, невежи и т.н.
Този проблем изисква морков, а не тояга. Както и повечето проблеми, всъщност.

По-скоро е това, на което казваме калитковщина, като в абсурдните герои в комедиите, които са адски некадърни, непохватни, но по някакъв необясним начин всичко им се получава. Като гледам как се развиват нещата при нас от една година си представям какво ли би написал Алеко Константинов.
Виж целия пост
# 1 464

Старите ваксини съдържат убит или обезсилен цял вирус, отгледан в шимпанзе, като руската ваксина и тези, с които сме ваксинирани до сега.
Тези, с обезсиления са с една идея по- опасни, защото вирусът се репликира, но с много по- ниска скорост, за да има време тялото да образува антитела
Извинявай, но това е пълен nonsense, който си написала. Как смееш да твърдиш, че старите ваксини, изпробвани на милиони и милиарди хора по света са по-опасни от ваксините с новата технология, изпровани върху само върху стотици хиляди ? Сравни числото 100 000 и 1 000 000 000 и няма повече нужда от дискусия.
Да, и аз четох, че учени предполагат, че тези ваксини с тази технология може да се окажат по-безопасни от старите ваксини, но за да се докаже това, трябва да мине време и милиони , милиарди ваксинирани с тях хора. Допуска се, че може би са по-безопасни, но никой не е посмял да го твърди така категорично. Плюсът на тези ваксини, че няма нужда да се отглеждат вируси, да се отслабват, деактивират и т.н , а mRNA си върши работата да предизвика имунната система, от друга страна съхранението им е на минусови температури.
Виж целия пост
# 1 465
Абе важното е ЧС да иде на море и на ски, много важно, че не била минала клинични изпитания, ала бала.

Сори, ама ваксините СА минали клинични изпитания. Това, което не са минали е 5 години след разрешението, за да стане то перманентно. Иначе за ден в Англия ваксинират 200 000 души. Вече милиони са ваксинирани по целия свят и не се чува да има някакви страшни ефекти. За колко лекарства за редки болести няма и 10% от тези бройки, може и 1% да няма, обаче те са наред...

Иначе да, за мен е важно, защото на моята възраст не знам колко сезона ски ми остават. А и нали мен ще бодат?
Виж целия пост
# 1 466
Ми, супер, значи няма драма - бодеш се и отиваш. Не знам само защо през цялото време се опитваш да внушиш твоите убеждения на тези, които не искат или предпочитат да изчакат. Защото са си наистина само твои виждания, все още недоказани от никого, просто защото не е минало технологично време.
А ковидът, както се вижда няма да ни умори, защото като всеки вирус отслабва и след малко време ще е на нивото на сезонните.
Сега, ако на теб зорът ти е да ходиш на море и си мислиш, че това зависи от масово ваксиниране - ще те разочаровам, няма как да се получи.
Виж целия пост
# 1 467
Сори, ама ваксините СА минали клинични изпитания.

Сори, ама НЕ СА. Трета фаза за Пфайзер продължава в момента.
Виж целия пост
# 1 468
.
А ковидът, както се вижда няма да ни умори, защото като всеки вирус отслабва и след малко време ще е на нивото на сезонните.
 
Откъде се вижда, може ли информация, линк?
Защото, за момента, ставаме свидетели на точно обратното - линкове не са нужни, вижте в worldometer статистиката. Та? Май са ваши си интерпретации, че ковидът отслабва и ще стане сезонен вирус.....
Виж целия пост
# 1 469
по отношение на това дали ще си върнем стария начин на живот, отговорът  е - НЕ
(мое лично мнение)
отнася се и за ваксинирани, и за неваксинирани.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия