Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 28

  • 64 318
  • 730
# 255
При нас на обяд хапнахме крем супа от тиквички с хранителна мая


и пай от авокадо с крема сирене и бадемово брашно. Пихме и кефир с него.


Скрит текст:
Виж целия пост
# 256
_
От мен парче от френска селска тортичка, с готови блатове.

limonche_ може ли рецептата за Доматената манджа с пилешко, благодаря.
Виж целия пост
# 257
При нас на обяд хапнахме крем супа от тиквички с хранителна мая
..............
Скрит текст:
Извинявай за моето невежество, но какво означава - ".... супа от тиквички с хранителна мая" Благодаря
Виж целия пост
# 258
Ето, Марчева.
https://www.zoya.bg/%D0%A5%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D … )-125-%D0%B3.1099
Виж целия пост
# 259
_limonche_ може ли рецептата за Доматената манджа с пилешко, благодаря.
Да разбира се 🙂
Скрит текст:
Аз я правих в голяма тенджера 6,5 л. с 5 малки бурканчета по 300 мл домашни домати, 4 големи пилешки бутчета, 1 голяма глава лук, малко червен пипер, сушен и пресен магданоз, 3-4 с.л брашно и сол на вкус.
Сварявам си в подсолена вода бутчета и ги обезкостявам. В друга тенджера задушавам лука нарязан на полумесеци с малко олио, като поомекне слагам червения пипер и доматите, пържа докато сока им почти се е изпарил. След това слагам брашното, разбърквам и сипвам бульона от пилешкото, слагам колкото да се получи желаната консистенция. Слагам месото и варя, може би 20-30 минути докато ми хареса на вкус. Слагам сушен и пресен магданоз. Сол на вкус.
Виж целия пост
# 260
Здравейте. Закуска: омлет със сирене, зелен лук, червен пипер, прошуто котто.

Обяд: салата с репички, краставици и кисело мляко, немски наденички и айнтопф със скариди, лаврак и сьомга.

Виж целия пост
# 261
При нас на обяд хапнахме крем супа от тиквички с хранителна мая
..............
Скрит текст:
Извинявай за моето невежество, но какво означава - ".... супа от тиквички с хранителна мая" Благодаря

Скрит текст:
Линкът на mariat обяснява точно. Общо взето е хранителна добавка, доста полезна и страхотен източник на витамини от Б групата. Най-често аз го използвам като поръска за супи или яхнии, може и за задушени зеленчуци. Има вкус на настъргано твърдо сирене. Приятно е като вкус. Става и върху зеленчуци.
Виж целия пост
# 262
Омлет с карамелизиран лук и сирене.



Сандвичи от лимецов хляб, сирене от кашу и рехидратирани сушени домати.



Мариновани тиквички на тиган, фалафели на фурна, чеснов сос и домати с моцарела.

Виж целия пост
# 263
Сирене(квадратните) и кашкавал( триъгълните) панирани в кори

Хубава вечер и успешна седмица !
Виж целия пост
# 264
подсещаш ме, че отдавна не сме хапвали паниран кашкавал Simple Smile  Тъкмо тези дни ще е.
ароматна, чеснова питка с ароматно масло и разтекла се запечена моцарела Heart  https://pep-4o.blogspot.com/2020/06/blog-post_7.html

картофена яхния с джолан
Виж целия пост
# 265
Аз съм пак на азиатска вълна. Децата ми са големи фенове. Рамен със свинско.
Виж целия пост
# 266
У нас днес:
За обяд повторихме салатката от вчера(с вчерашна снимка), като днес имаше добавка от зелена, леко киселка ябълка:

Пържени пресни картофки с кожичката:

И доядохме разни гозби от предни дни.
А за вечеря леко пухкава пица в компанията на студена биричка:

Скрит текст:
Показвам и хрупкавата коричка по ръбчето:
Спокойна неделна вечер и успешна нова седмица на всички неуморни кулинарки и кулинари! Hug
Виж целия пост
# 267
Малко ми е неудобно да си кача грозните снимки след последните няколко поста, но..
Още една питка

Агнешкото беше страхотно, направо се топи в устата.


Жито със стафиди

Кремче с кайсии

И черешки от градината на мама. Пак от там имаше и зелена салата, но забравих да я снимам.
Виж целия пост
# 268
Ех, сега как си просите комплименти, как ще са грозни снимките, особено с тая питка
Виж целия пост
# 269


Първата варена царевица за този сезон Blush
Сладка е, не обичам такава по принцип, но тази е от Кауфланд. А пък ми се хапваше Blush


 Пилешко с картофи за вечеря.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия