Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 28

  • 64 321
  • 730
# 345
Ооо, MEERA, сладкишът ти изглежда чудесно, много по-добре от моя. Grinning Heart Eyes Радвам се, че ти допадна рецептата.
Виж целия пост
# 346
BlushБлагодаря много! Аз показвах днес вкъщи твоя сладкиш и ми казаха " Ами на вид  не си го докарала!" Joy
Но пък много го харесахме наистина!
Виж целия пост
# 347

Картофки приготвени на еър фрайър

Кюфтета с бял сос

Пиле с ориз
Виж целия пост
# 348
Фортуна, по коя рецепта са питките?
Компилация от рецепти от книжката към хлебопекарната. Simple Smile
В мерителната чашка към хлебопекарната сложих едно яйце, разбърках. До 100мл сипах прясно мляко, допълних до 240 с вода. Изсипах в контейнера на машината. Добавих 15мл (това е една суп.лъж.)зехтин, 360 гр бяло брашно, 1/2 ч.л. сол, 1/2 ч.л. самардала (когато правя малък грамаж хляб (500гр), слагам по 1ч.л. сол, но понеже самардалата е счукана със сол, намалих чистата сол), 1/2 ч.л. суха мая, две големи щипки сушен риган. В машината месих и втасвах тестото.
Ползвах мерителната лъжица към хлебопекарната.
Пекох във фурната, отгоре не съм казала с нищо.
Виж целия пост
# 349
Ох, какви вкусотии сте наредили!
При мен филе хек с розмарин и девесил на фурна


Гратен с тиквички по идея на Ани от Вкуснотека


Виж целия пост
# 350
Фортуна, ще я пробвам задължително.
Виж целия пост
# 351
Веган майонеза
Виж целия пост
# 352
Една богата салата, смес от печена чушка, кисели краставички, варено яйце, шунка, царевица, маслини и червен лук. Yum

Виж целия пост
# 353
Печени ребра - ей така бяха широки/тук е срязано/

и салата с последните селски марули - край, не искам да ги видя/ям повече Worried

Fortuna
Скрит текст:
Хубаво е когато има кой да ти задава менюто. Аз всеки ден се чудя какво да сготвя. Децата като бяха малки правих закуска, обяд им оставях, вечерята отделно. Сега...претенциозни ли станахме, не знам Rage
Виж целия пост
# 354
Нямам особена муза за готвене през последните дни и приготвям само “скучна храна” според младежите ми.

Свински пържоли на тиган


Паста


Сандвич с два вида кашкавал
Виж целия пост
# 355
Ооо, нямате милост, някои сме гладни на работа. От тези "скучни" пържолки искам. Heart Eyes
Извинявам се за спама, не се сдържах..
За да не е съвсем - една закуска за вечеря, която не съм пускала, не че е нещо невиждано, де ...
Виж целия пост
# 356
И аз искам от "скучните" пържолки!  Не трябва да влизам в тази тема, че зверски огладнявам и надебелявам само от снимки RelaxedYum.
Вечеря от вчера

Закусчица

На обяд ще дояждаме супа от оня ден, но ще покажа катаплана, която много ми хареса и я готвих 2 пъти по тази рецепта https://www.edimdoma.ru/retsepty/100341-kataplana

Виж целия пост
# 357
Абе какво им слагате в тия салати, изглеждатт много добре овкусени?
G&B, спанак ли има под скучните пържолки?
Виж целия пост
# 358
От мен едно много вкусно пълнено пиле от снощи. Заради него се натъпках като прасе.

И една малка, но много пухкава питка, която каката начупи преди да успея да снимам. Много обича топъл хляб със сирене. Щом и замирисало си отчупила бързо няколко питки, взела си сиренце и занесла и на сестра си да ядат заедно.
Виж целия пост
# 359
_limonche_ , каква е плънката на този апетитен пилец?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия