Доходите на жената преди раждането

  • 20 120
  • 692
# 330
Точно така. А от жената се очаква да пренебрегне най-висшия инстинкт (за самосъхранение), за да свърши своята работа за семейството. Да жертва до голяма степен комфорта си по време на бременност - да, сори, за мен е проблем да ми се повдига всеки ден по няколко пъти на ден, да страдам от главоболие и синузит без да мога да взема хапче. Да не говорим за по-леки дискомфорти като body image, непиенето на вино, отичането на крака, болежките на кръста...
От жената се очаква да амортизира тялото си в името на общата цел - и не, не говоря за петте стрии по задника и леко увисналия бюст. Да скапе зъбите и костите трайно, щото тази оплодена яйцеклетка не става бебе от въздуха.  Да се изложи на риск от развитие на гестационен диабет, заболявания на щитовидната жлеза, отлепяне на ретината, диастаза плюс един милион по-малки "безобидни неща" благодарение на отслабен имунитет - цистит, гъбички, вагинална сухота, откъдето пък силен дискомфорт по време на секс, съответно липса на ендорфини... приятна картинка. И не, това не е рядкост, не изброявам крайни, статистически незначими случаи.
Ако искам дете, което е моята плът и кръв или ще трябва да го износя, както почти всички жени, или ще трябва да търся сурогатна майка. За съжаление съм жена и няма как да ми се размине.
Тук обаче не се обсъжда физическите "жертви", дори не се обсъжда кой колко е умен, начетен, красив и т.н. Единственото което е важно, е финансовия аспект на семейно планиране, преди раждането на детето и финансовото подсигуряване на последното след раждане. Ако мъжът е подсигурил жилище, транспорт, то не следва ли жената да има поне някакви закътани средства. Или следва всичко да се профуква по дрехи, които може и да ти стават след раждането.
Иначе то и мъжете могат да интересни събеседници, да пътуват и да са супер готини, но ако нямат условия трудно ще спечелят жена.
Пак напомням темата е за пари - не за слугинство, не за физическите промени на жената, не за това, кой какво е свършил от домашните задължения и т.н.
Плюйте ме колкото искате, но защо винаги се говори за голямата жертва на жената да роди. Та нали и тя го иска това дете. Жените не раждат заради мъжа или обществото, раждат защото иска дете. Ако не искаш всички неудобства покрай детето, тогава не раждаш. Има и такива жени.
Виж целия пост
# 331
Е то не е норма да имаш жена и деца. Според мен ако не се задомиш до към 30-35 г. после става по-трудно.
Виж целия пост
# 332
Аз съм съгласна с Бамбина. Освен това, пак ще натъртя на щетите върху живота на жената след това.
Моят мъж започна кариера 2007 и сега е завършен специалист, който само да щракне с пръсти, ще му дадат максимума за професията.
Аз ... претърпях такива загуби в професионално отношение, че не ми се говори вече.
Виж целия пост
# 333
Аз обясних малко по-назад в темата.
Да,жените също искат да имат дете.
А раждането  не винаги е безпроблемно и последствията естествено са за  жената.
Точно в този период-бременност,раждане и отглеждане на дете от 0-3години ,жената е най-уязвима.И е нормално тя да очаква от партньора си,който е баща на това дете морална и финансова подкрепа.
Виж целия пост
# 334
Какви загуби сте претърпели? Аз съм с 4 деца и мисля, че не са ми попречили те конкретно на работата. Виж, други неща ме спънаха за някакъв период. Те биха ме спънали дори и да бях бездетна.
Виж целия пост
# 335
Аз ... претърпях такива загуби в професионално отношение, че не ми се говори вече.
Какво представляват тези загуби?
Виж целия пост
# 336
Здравословни проблеми например.
При мен се отключиха след раждането.Преди това бях в цветущо здраве.
Наложи се да си сменя професията и работата.

Детето ни също има здравословен проблем с който за 6години вече почти сме се справили.

Обаче съпруга ми винаги е бил  до мен и ме е подкрепял.
Не е мрънкал за моите пари.
Което разбира се оценявам високо..
Особено като чета тази тема...
Виж целия пост
# 337
Ако искам дете, което е моята плът и кръв или ще трябва да го износя, както почти всички жени, или ще трябва да търся сурогатна майка. За съжаление съм жена и няма как да ми се размине.
Тук обаче не се обсъжда физическите "жертви", дори не се обсъжда кой колко е умен, начетен, красив и т.н. Единственото което е важно, е финансовия аспект на семейно планиране, преди раждането на детето и финансовото подсигуряване на последното след раждане. Ако мъжът е подсигурил жилище, транспорт, то не следва ли жената да има поне някакви закътани средства. Или следва всичко да се профуква по дрехи, които може и да ти стават след раждането.
Иначе то и мъжете могат да интересни събеседници, да пътуват и да са супер готини, но ако нямат условия трудно ще спечелят жена.
Пак напомням темата е за пари - не за слугинство, не за физическите промени на жената, не за това, кой какво е свършил от домашните задължения и т.н.
Плюйте ме колкото искате, но защо винаги се говори за голямата жертва на жената да роди. Та нали и тя го иска това дете. Жените не раждат заради мъжа или обществото, раждат защото иска дете. Ако не искаш всички неудобства покрай детето, тогава не раждаш. Има и такива жени.

А откъде-накъде не се обсъждат?

Ето твой собствен цитат:

Цитат
За мен създаването на семейство и дете е отговорност и на двамата партньори по равно.

Как, викаш, се създава дете? Само с пари? Търкам банкноти една в друга и оп! - бебе? Като в sims?

Създаването на това дете, тоест превръщането му от оплодена яйцеклетка в бебе, развитието на здрава костна, сърдечна, нервна система е изцяло МОЯ работа, причинява дискомфорт САМО на мен и излага на риск САМО мен.  

Цитат
И само защото съм биологично способна на това, не е честно да не се брои и сметката с кой какво дава някак удобно да почва от след моя основен принос.

Така че айде верно отговорността на двамата партньори да е наистина по равно. Защото далеч не е само финансова. То направо смешно става - излиза, че за тези, които уж сте най-големи радетели за справедливост, наистина "всичко е пари". Само че не е.
Виж целия пост
# 338
Жалко, че у нас няма сурогатно майчинство. Тогава много неща ще се изравнят или разрешат.
Виж целия пост
# 339
Някои пак забравят (или не им отърва) каква е темата и забиват към следродилния период и оплакване колко е гадно да си жена и майка. Прочетете отново първото мнение в темата, за да се подсетите за какво е тя и пишете според зададените въпроси в нея. Smiley Темата тук е за жените години преди изобщо да помислят за бременност. За жените от гимназията нататък и финансовата им култура; без значение, че някои може да не забременеят дори и на 40 години, а други може и никога да не станат майки.

 Докато обсъждате в тази тема, опитайте се да се придържате към нея и бъдете наясно, че тя не е за следродилните лишения (които би следвало допълнително да са подтик да се подсигурите в годините преди това за всеки случай) и пишете относно жените далеч преди раждането.
Smiley
Виж целия пост
# 340
Жребче,
"Пенсия не ми трябва. Засега съм жив."
=
"Пари за гледане на бебе без мъж не ми трябват. Засега нямам бебе и нямам мъж".

Grinning

Цитат
След като има очакване към повечето мъже еднолично и предварително (дори много години преди жената да реши да става майка) да са осигурили материалните условия, какво правят жените в това време
Осигуряват нематериалните условия.
И повтарям: Приносът за семейство на мъжа и жената идва в различно време.
Виж целия пост
# 341
Майка ми беше доста напредничава жена. Беше ми казала, ако не намеря подходящ мъж, не е задължително да оставам сама, има и банки за сперма и мога да си направя дете. /тук имаше и такъв пример/ Тогава детето би било точно въпрос на пари. Да ти го направят, да го отгледаш и така нататък. И съответно всички заболявания и последствия от бременността си остават пак за моя сметка. Няма да има мъж, който да плаща, на който да казвам, че правя жертва, на който да се оплаквам от болежки и т.н.
Понеже възрастта ми напредваше все по често си спомнях за тези думи на майка ми.
Сега се радвам, че намерих човек, партньор с който да споделя това преживяване и че той ще ми бъде физическа, психическа, финансова помощ и всякаква помощ. Целия риск, който поемам, го поемам заради себе си, ако щете от егоистични подбуди. Няма човек на тази земя, да ме накара да родя, ако аз не искам. Решението е изцяло мое, както и последствията. Затова не разбирам за каква жертва се говори, при положение че това е съвсем осъзнато решение и желание НА ЖЕНАТА.
Виж целия пост
# 342
Една жена може да има бебе и без мъж.
Особено,ако си е напълнила предварително банковата сметка.
Виж целия пост
# 343
miss_chichi, след като родиш, по-добре ще схванеш тези думи Simple Smile Аз също не мисля, че е жертва, но определено коства много физически неразполжения, страхове, медицински процедури и още една гама емоции - някои са плашещи даже понякога... И тези неща на мъжете са им на 99% спестени.

Лично на мен доходите ми скочиха нагоре след второто дете, колкото и нелогично да изглежда това отстрани.
Виж целия пост
# 344
Жребчо, темата ти отдавна се изчерпа - още с първия коментар ти го казах - Не е твоя работа кой как какво и за кога пести.

От там нататък, темата ще поема много и различни пътища - може да сме стадо овце, но нямаме нужда от някой овчаp да ни води и потупва със сопа, ако излезем от трасето, което той е избрал.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия