"Смешно" ли е раждането?

  • 311 066
  • 1 072
# 750
Аз първия си GSM получих малко преди раждането. Посред нощ (2:30) ме остави в болницата, взе ми багажа, заедно с личните документи, които ми поискаха вътре . . и се прибрал да си доспи. Добре, че му казах да се обади на една приятелка, живееща наблизо преди това. Тя досаждала на докторите, тя после го събудила с новината . .  Twisted Evil Та после той ми каза, че мислел, че аз ще му се обадя, по мобилния . . . не му хрумнало, че може и да не мога.  ooooh! мъже . . ама де да знае, че ме шиха с пълна упойка . . За нея не знам дали беше нужна, но чух как на една млада мама решиха да й сложат, за да не я слушат как вика. И като дойде ред мен да ме шият, почнах да викам. Пък още ме държеше месната, де. Но ме съжалиха. Проспах го този момент,  Mr. Green ВИж, втория, понеже имаше стажанти, всичко слушах, само едно огледалце да бяха сложили, та следващия път може и аз да се справя с някоя операция  Laughing
Виж целия пост
# 751
Хубавата темичка започнала малко да се опорочава. Някои мами, спокойно могат да прескочат гадните моменти и да споделят само смешното.
Аз още немога да разкажа нищо от личен опит, но моя близка позната туркиня (не, че има някакво значение) роди двете си деца на 22 и на 23 години. И двете раждания много бързи и безпроблемни. През цялата бременност, а и по принцип тя много яде лимони със сол. След второто раждане я водят в стаята. Споделила, че е малко гладна, извадила принадлежности и започнала да се "прави красива"-гримове, лак, както си му е редът. Една сестра я попитала: "Ти на ресторант ли ще ходиш?", а тя: "Мисля да ида до пазара да си купя лимони"  #Crazy Joy
Виж целия пост
# 752
Момичета невероятна тема!Едва сварвам да чета, ще родя от смях! Аз се надявам да мога да се включа след няколко дни, но сега само ще разкажа за майка ми!И то не самото раждане, а изписването!Плела си моята майка блузка за изписването на нея и брат ми, но уви не успяла да я оплете. Но пък тате решил, че точно тази блуза и подхожда и нея и занесъл. Посред зима без ръкави си е тръпка, да не говорим, че забравил дрехите за бебто, ама добре че баба се усетила и ги взела тихомълком!
Виж целия пост
# 753
 Joy Joy Joy вица е трепач
Виж целия пост
# 754
Отдавна никой не е писал, та реших да се включа и аз! Заради вас си занемарих домашните и служебните задължения и по цял ден се кискам и цвиля от смях!
Родих сина си преди 8,5 год. та малко детайли са ми останали в главата и все пак има моменти, които никога няма да забравя.Бременността ми протече тежко / с контракции от 3ти месец, 4 пъти постъпване в болница, системи за задържане и прочее/. Моят доктор докрая твърдеше, че нищо ми няма и с ирония ме наричаше Елица- мъченица!Така и не повярва, че имам постоянни и силни контракции по време на бременността - едва когато за малко да родя в леглото си, тъй като 12 часа имах родилни контракции, които аз не можах да различа от моите си постоянни, обърна плочата и когато след общо 18 часа раждане се справих без гък да кажа, той рече: "Доволен съм от теб- държа се мъжки!От теб не го очаквах!!"  newsm78 Rolling Eyes В първите минути след като родих се развиках от радост колкото ми глас държи- "Родиииииих!Родииих! УРАААААА!!!" А той ми се скара: " Шшшт!Другите все още се мъчат- да ги дразниш ли искаш?!"
Осъзнах че е изключително важно в такъв момент да имаш до себе си специалист на когото имаш пълно доверие, както и да не си изчел предварително учебник по патологии на раждането! О, свещена простота!  Laughing
Виж целия пост
# 755
Познайте какво ми каза мъжо, когато го запитах би ли желал да присъства на раждането : "А не! Не мога да си причиня подобно нещо!"  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Никак не му беше трудно да ми го причини на мене обаче!  Crossing Arms
Виж целия пост
# 756
Не видях нищо смешно в моето раждане.
Виж целия пост
# 757
М да на 3 пъти голяма смях се смях.
Но ми стига толкова смях,ще ми станат бръчки на възраст съм вече.
Иначе сега се сетих нещо.
Третия път като раждах,вече всичко беше минало и си лежа на магарето долу прословутите 2 часа,говорейки по телефона с една дружка се уговаряме да дойде да ме види и аз веднага вземи да ям нещо,да не заслабна се притесних.
И така качват ме те ,ама то точно 5 часа и отвън народ от посетители и аз както си ме бутат с количката  виждам приятелката и 2 странджанки в торбичката,викам и ей ся идвам.
Отидохме до стаята санитарката слага чаршафи на леглото,помага ми да легна и с акушерката ми говорят 2 часа няма да ставаш,ще кърмиш след 6 часа и т.н.
Обаче аз си знам за яденето отвън и викам ама нека една приятелка да влезе, че ми носи нещо,обаче ме отрязаха.
И така докато излязоха и аз хайде навън говорихме си с приятелката смяхме се и по едно време сестрата мощно вика,абе къде е т`момиче бе,преди 2 часа роди и вече станала ,я ще колабира някъде,ама на всички събра погледите,аз се изнизах и се прибрах в стаята и какво да направя , ще нахраня дето разбира се,то и без това закъснях.
Влиза тая въпросната акушерка и само дето не припадна,ти бе момиче как ставаш и веднага излизаш,че и на детето кърми,бе ти да не си луда бе?
Е аз я насметох,но в следващия момент погледнах 2 момичета в стаята,милите ме гледаха втрещено,те не бяха мръднали 3 часа от леглата и чаках 6 час да хапнат малките нещо.
Та така и 3 пъти раждах и на 1 минута все едно нищо не се беше случило,на всеки пожелавам такива раждания.
Има още неща за разказване ама то много писане става.
Виж целия пост
# 758
 "Доволен съм от теб- държа се мъжки!От теб не го очаквах!!"  newsm78 Rolling Eyes В първите минути след като родих се развиках от радост колкото ми глас държи- "Родиииииих!Родииих! УРАААААА!!!" А той ми се скара: " Шшшт!Другите все още се мъчат- да ги дразниш ли искаш?!"
 Joy Joy Joy Много яко
Виж целия пост
# 759
"Родиииииих!Родииих! УРАААААА!!!" А той ми се скара: " Шшшт!Другите все още се мъчат- да ги дразниш ли искаш?!"
Joy Joy това ме развесели много
Виж целия пост
# 760
Да споделя и аз!Когато ми сложиха пълна упойка за да ме зашият,сънувах чуден сън.Сънувам,че попадам на място,където всичко е от захарни изделия.Точно като в приказките.Къщички от захар,захарни петлета,бастунчета...а по дърветата захарен памук.Тогава си викам"Дали мога да си откъсна малко захарен памук?Много ми се яде!И за доктора,и за акушерката ще взема!"Оказа се ,че не само съм си го мислела,а и говорела на глас.Та после ми викаха жената със захарните памуци.
Виж целия пост
# 761
Ох тамън се сетих... Вече бях с пълно разкритие, когато акушерката ме накара да стана и да походя малко. Ставам аз и в същия момент усещам сериозни позиви за голямата нужда /тогава не знаех какво означават тези напъни/. Изскимтях: "Оооох, ака ми сеее!" А тя извика пред цялото предродилно: "Доктореее, на нея й се акаааа!" Той: "Марш да акаш в родилната зала!" "Изаках" бебето с 3 напъна и два пъргави скока на доктора върху корема ми!
Виж целия пост
# 762
"Тя , Бинчето, е наш човек, няма да се сърди, я ми намажи една филия с лютеница". И лекарят застанал между краката на майка ми и започнал да я шие най-усърдно, докато акушерката му подавала филията , за да си отхапва. Joy

 Joy hahaha

Невероятна тема! Поздравления за идеята!  bouquet Все още не съм я изчела цялата, но това за Бинчето просто не можах да не го отбележа... Смях се със сълзи.

От моето раждане /секцио по спешност/, след като извади доктора бебчо и видях, че всичко му е наред усмивката не слезе от лицето ми. За мен възстановяването беше лесно с мисълта за малкото човече и много чувство за хумор. Ще се постарая да ви разкажа като изчета темата...
Виж целия пост
# 763
Нищо смешно не ми се случи при едно наложително секцио, нито през дните в реанимация.
Хуморът изобщо не беше на дневен ред, по скоро нямах търпение да си взема бебето и да се прибера. Не казвам, че е било болка за умиране, но за смях изобщо не може да се говори. Изкарах Нова година сама в стая с 3 бебета, 2 чужди и моето, щото акушерките решили да празнуват милите. Rolling Eyes А аз дори не можах да си позволя да се смея на Новогодишните комедии, които вървяха, че при всяко засмиване корема ме болеше много.
Виж целия пост
# 764
Когато раждах не ми беше смешно, но си спомням един момент в предродилно, който ми е смешен... сега.

Влиза дежурният лекар в предродилно заедно с 3-ма стажанти и се насочва към една родилка, която ражда за втори път. Явно всичко се е случило доста по-бързо от първия път и идва моментът, в който тя започва да усеща напъни. Акушерката й казва да напъва и изведнъж в подлогата се изцопва солидно количество аки. Тогава чух доктора да казва: "Виждате ли, колеги, какво е раждането? Едно голямо сране!"   Joy

След като родих, същият лекар /беше набор 75 Mr. Green/ ме тушира и вика: "Абе, ти още имаш тен, ама що нямаш разлика? Я кажи, къде се печеш?" Е, тогава вече ми е беше до майтап...  Joy

Това от мен за първото, надявам се да има какво да разкажа и от второто...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия