Косопад - 18

  • 78 414
  • 896
# 780
Buba, страхотна коса, сигурно често ти го казват. Сподели ти как ползваш рициновото масло? То се води базово имам и едно лавандулово ако ги смеся дали е добра идея? Така и не успях да го употребя лавандуловото масло. Някъде даже четох, че втриват и преспиват така.
Виж целия пост
# 781
Обикновен от аптеката имам аз, но при първа възможност бих си взела черно ямайско или поне някакво от зоя уж по-натурално.
От бъркоча ми вчера май има ефект, въпреки че премих без да искам 😊



Страхотна коса!!!
А колко оцет и колко вода слагате за изплакването?
Виж целия пост
# 782
Това е масло е полско с пипер:
https://makeup.bg/product/269349/

За това също съм чувала добри отзиви:
https://makeup.bg/product/413880/
Благодаря!
Виж целия пост
# 783
Благодаря dete2, не всеки път изглежда така добре за жалост.
Рициновото, а и останалите масла които имам ги взех за да си правя еластисайзър (маслена маска преди измиване), но не се сработихме по този начин и сега ги слагам в маската с газ и мас, но не мисля да го правя всеки път. Капвам по мъничко от всичко, на око, може би по около 1ч.л.
Stoianov, 50-100мл оцет на 700мл преварена и охладена вода, и това е когато както ми дойде и на око, но горе-долу това е съотношението. Понякога слагам в отвара от коприва, може и в такава от розмарин (придава плътност и блясък), но нещо не му понасям миризмата.
Виж целия пост
# 784
Така, омазана съм със сок от лук+ настойка от лук и ракия. Стоя вече 3 часа. Дали да влизам и да осмърдя банята или да постоя още известно време?
Виж целия пост
# 785
Аз нямам нито един цъфтеж! Както казах по-горе, косата като структура ми е ок, но имам участък на темето, който се заплита зловещо/както на снимката, която съм показала/ Този участък е с осезаемо на пипане променена структура на косъма и стои много сух. Това го имам, откакто имам проблем с косопада.
Носиш ли често ризи/блузи с яка?
При мен се появява същият възел, от години косата ми е там с различна стуктура. Според фризьорката е от носенето на дрехи с яка.

Маски с газ си правех редовно като студентка. Сега, обаче, ме е шубе да слагам каквото и да е парливо нещо на скалпа. Много по-чувствителен е, а и сагата с косопада започна от една явно доста люта маска с лавандула и зехтин. Та, имайте едно наум.
В момента след празниците косата ми е хем суха и без обем, една ни права, ни къдрава (което е нетипично за моята коса) и съвсем не ми харесва. Много странно, защото до преди 10 дни си имаше и обем и къдрици. Косопадът понамаля, за съжаление обаче не ми е като преди косата, само си гледам пътя в огледалото. Sad

На своя глава пих див ямс, нарочно по-ниски мг. Лицето ми супер, преди цикъл май и 1 пъпка нямаше, обаче какъв тежък цикъл изкарах точно преди празниците!!! Започнах пак биотин, то пък от него пъпки ми избиват... Омотах се и не знам от къде да започна. Тъкмо бях решила да изследвам пак вит. Д и този път и прогестерона и ЩЗ, то пък локдауна и сега не е най-удачното време да се ходи по здравни заведения.
Виж целия пост
# 786
Аз нямам нито един цъфтеж! Както казах по-горе, косата като структура ми е ок, но имам участък на темето, който се заплита зловещо/както на снимката, която съм показала/ Този участък е с осезаемо на пипане променена структура на косъма и стои много сух. Това го имам, откакто имам проблем с косопада.
Носиш ли често ризи/блузи с яка?
При мен се появява същият възел, от години косата ми е там с различна стуктура. Според фризьорката е от носенето на дрехи с яка.
Не, нямам нито една риза в гардероба си, точно защото дрехи с яка ми дразнят на врата. Дори и да носех, това заплетеното нещо щеше да ми е на тила, а не отгоре на темето, няма как яка да стигне до там.
Виж целия пост
# 787
Днес ми простигна маста от норка. Почвам и нея да влагам в маски.
Виж целия пост
# 788
Здравейте, назад в темата имаше коментари за шампоана на Милва с кофеин и хинин. Може ли някой да сподели повече отзиви, ако го е ползвал по-продължително време. Благодаря!
Виж целия пост
# 789
Привърших едни ампули, сега почвам стимуланта на Икаров, някой го беше похвалил, но и знам, че копривата добре ми действа, след него ще правя тази маска газ, мас и оцет и най-накрая ще си пусна и изследвания. Личният ми назначи разни каквито прецени, мисля да си добавя и витамин В12 като начало, друг не знам кой да изследвам.
Виж целия пост
# 790
Вит. д3, щитовидни хормони.
Виж целия пост
# 791
Здравейте, назад в темата имаше коментари за шампоана на Милва с кофеин и хинин. Може ли някой да сподели повече отзиви, ако го е ползвал по-продължително време. Благодаря!
Пробвах, добър е, но си оставам фен на този с катрана-прави косата ми по обемна . Последно го редувам с Низорал . Има ефект признавам , но пак си се омазнява бързичко, на третия ден след измиване вече те се трае ....
Виж целия пост
# 792
Здравейте, назад в темата имаше коментари за шампоана на Милва с кофеин и хинин. Може ли някой да сподели повече отзиви, ако го е ползвал по-продължително време. Благодаря!
Пробвах, добър е, но си оставам фен на този с катрана-прави косата ми по обемна . Последно го редувам с Низорал . Има ефект признавам , но пак си се омазнява бързичко, на третия ден след измиване вече те се трае ....


Благодаря! Не разбрах от кое се омазнява по-бързо?
Виж целия пост
# 793
Просо си де омазнява на третия ден, не съм забелязала да е свързано с конкретен шампоан Simple Smile
Виж целия пост
# 794
Моля Ви може ли някой да ми препоръча при кой доктор в София да отида за косопад. Моля Ви помогнете ми, че не ми остана коса. Също така кое от двете ми препоръчвате да си купя: Миноксидил 2 или на Keraste аплулите за косопад/растеж ? Кой от двата продукта ще е по-бърз и ефективен ? Може ли да ми препоръчате и домашна маска против косопад.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия