Генетичен неинвазивен пренатален тест след 10 седмица- кой избрахте?

  • 220 013
  • 1 989
# 1 860
Мами едно бързо питане,към тези които са си правили тест Вижън. Знаете ли дали при следващ тест има някаква отстъпка,че аз забравих да попитам
Виж целия пост
# 1 861
И аз се интересувам, тъй като съм бременна отново и пак ще правя Вижън Simple Smile Когато подписвах договор за стволови клетки имах отстъпка от цената заради пренаталния тест, тогава ми казаха, че зс втори договор имам отстъпка, но за тест не знам как стоят нещата Simple Smile
 Следваща седмица ще попитам когато се обадя да си запиша час и ще ви пиша Simple Smile
Сега видях, че има и нов пакет, който включва Ди Джордж, вие на кой пакет сте се спряла?


 
Мами едно бързо питане,към тези които са си правили тест Вижън. Знаете ли дали при следващ тест има някаква отстъпка,че аз забравих да попитам
Виж целия пост
# 1 862
Привет , да има специално попитах , само не си спомням дали беше 10% или 20 % едното беше за стволови клетки , другата беше за тест , но със сигурност има.


Мами едно бързо питане,към тези които са си правили тест Вижън. Знаете ли дали при следващ тест има някаква отстъпка,че аз забравих да попитам
Виж целия пост
# 1 863
Предвид възрастта мосля да направим по обширен пакет. Вчера се клнсултирахме за the vision ,там отстъпката е по-голяма и реално момичето ни обясни че изследват всичко за бебето плюс наследствени заболявания които ние можем да му предадем


И аз се интересувам, тъй като съм бременна отново и пак ще правя Вижън Simple Smile Когато подписвах договор за стволови клетки имах отстъпка от цената заради пренаталния тест, тогава ми казаха, че зс втори договор имам отстъпка, но за тест не знам как стоят нещата Simple Smile
 Следваща седмица ще попитам когато се обадя да си запиша час и ще ви пиша Simple Smile
Сега видях, че има и нов пакет, който включва Ди Джордж, вие на кой пакет сте се спряла?


 
Мами едно бързо питане,към тези които са си правили тест Вижън. Знаете ли дали при следващ тест има някаква отстъпка,че аз забравих да попитам
Виж целия пост
# 1 864
Здравейте,
Може ли някой да ми помогне с биохимичния скрининг, защото много съм се притеснила. Днес получихме резултатите /прикачвам снимка/ като в същия ден направихме и НИПТ на Cell Genetics, при който пише “нисък риск”. Говорихме с дамата от центъра, в който давах кръв и каза, че биохимичния е показал висок риск, но нипт-а го бил отхвърлял…на ФМ казаха, че всичко е окей, даже отидох на две мнения(преди да знаем резултатите) Може ли някоя мама да помогне с разчитането на този биохимичен, много ще съм благодарна. На 29г. съм , мъжо на 32г.
Виж целия пост
# 1 865
От това, което съм чела - генетичните тестове са на база днк-то на бебето във вашата кръв и са в пъти по-точни и сигурни от БХС, който е на база синтезирани протеини във вашата кръв (+ кръвно, възраст и налягане в маточните артерии).  БХС-то е по-скоро показателен тест за  евентуално развитие на прееклампсия по време н бременнлстта - нещо, което генетичните тестове не мерят. Много майки избират да си пуснат генетичен тест именно, за да не се притесняват ако видят завишен риск на БХС-то.
Виж целия пост
# 1 866
Здравейте,
Може ли някой да ми помогне с биохимичния скрининг, защото много съм се притеснила. Днес получихме резултатите /прикачвам снимка/ като в същия ден направихме и НИПТ на Cell Genetics, при който пише “нисък риск”. Говорихме с дамата от центъра, в който давах кръв и каза, че биохимичния е показал висок риск, но нипт-а го бил отхвърлял…на ФМ казаха, че всичко е окей, даже отидох на две мнения(преди да знаем резултатите) Може ли някоя мама да помогне с разчитането на този биохимичен, много ще съм благодарна. На 29г. съм , мъжо на 32г.

Има риск от Даун, защото сте на 32г. Ако бяхте в 20-те си тогава нямаше да го има. Кофти статистика просто. БХС не е надежден колкото генетичният тест, който сте направили.
Виж целия пост
# 1 867
Риск за Даун има на всяка възраст на майката - на 15, на 25, на 45. Просто с възрастта се увеличава
Виж целия пост
# 1 868
Което не е много вярно, защото са ми писали жени на по 20 години с перфектен БХС и деца с Даун Simple Smile
Виж целия пост
# 1 869
Което не е много вярно, защото са ми писали жени на по 20 години с перфектен БХС и деца с Даун Simple Smile
Перфектен БХС или НИПТ не са 100% гаранция че няма да има аномалия детето. Това са неинвазивни тестове.

Единственото даващо 100% гаранция дали ще има или няма е амниоцентеза и хорионбиопсия! Така че и на 20г с перфектен БХС, перфектен НИПТ и перфектна ФМ - има поне 1% шанс да е детето с Даун. С възрастта обаче шансът се повишава заради множество фактори натрупани при майката
Виж целия пост
# 1 870
Това на лекарите може да го обясните аз лекар не съм Simple Smile Не мен ми се обесняваше колко е важно да се направи БХС. С тоя акъл сега 3-ти път БХС няма да направя, а направо генетичен тест без да изпадам в истерии после заради някакви статистики...
Виж целия пост
# 1 871
Това на лекарите може да го обясните аз лекар не съм Simple Smile Не мен ми се обесняваше колко е важно да се направи БХС. С тоя акъл сега 3-ти път БХС няма да направя, а направо генетичен тест без да изпадам в истерии после заради някакви статистики...
Бхс, нипт и фм проверяват различни неща, така че - да, важен е.
Но нищо не е задължително и вие решавате какво искате да правите.
Виж целия пост
# 1 872
За синдромите аз бих се доверила на генетичния. Както са казали - повече е статистика и колкото по-висока е възрастта на майката, то статистически се увеличава рискът. Друг въпрос е колко млади млади майки имат дечица с Даун.
На БХС по-скоро бих гледала за риска от прееклампсия.
Виж целия пост
# 1 873
В 13 г с на биохимичния ми излезна риск от тризомия 13 -1 на 974 . Не ми позволяваха да направя НИПТ по рано и до 18 г с се бях побъркала . На НИПТ всичко излезна наред . Казаха ,че се гледа този резултат. Биохимичния е статистика плюс три хормона които ви изследват
Виж целия пост
# 1 874
За БХС съм със смесени чувства аз, макар моето АГ да настоява да правя - предишния ми БХС даде най-ниския възможен риск за прееклампсия и я развих в 36+5 (родих спешно секцио).
За мен си остава една статистика.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия