Януарски мами 2021- тема 2

  • 49 397
  • 793
# 210
Здравейте, момичета! 😊 Днес мина моята женска консултация в началото на 16 г.с. Докторът установи, че имам контракции, които дори попречиха да видим лицето на бебето. 🤷‍♀️ Успокои ме, че всичко друго е наред, изписа ми само магнезий и ми каза да продължавам с но шпа-то. Но аз се питам защо всеки път тези контракции, на предишния преглед също установи, че матката е контрахирана. Аз снощи даже се уплашх доста, защото си ги усещам, то си беше болка, точно като преди цикъл. Има ли и други от вас с подобен проблем? А от началото съм с но шпа, не се натоварвам, главно лежа. Точно това ме озадачава.😔 И също така искам да попитам тези от вас, които са били на дуфастон, как го спряхте - постепенно намалихте дозата или изведнъж приключихте с приема? Някъде бях чела, че се спира по схема, а не изведнъж.  Аз досега бях на 3×2 през 8 часа, а днес ми каза да го спра окончателно. Попитах го - без да намаляваме дозата, веднага спираме? Отговорът беше - "Да"...🤷‍♀️ Та ако някоя от вас има опит и с това, пила е при предишна бременност, или сега, моля да сподели.
Виж целия пост
# 211
Аз в 16г.с усещам гъделичкане, като притреперване долу ниско, за малко и спира. Не ме боли. Това контракции ли са или нещо друго?
Виж целия пост
# 212
Аз в 16г.с усещам гъделичкане, като притреперване долу ниско, за малко и спира. Не ме боли. Това контракции ли са или нещо друго?

Ами не мисля. Моето е напрежение, на моменти болка. Абе все едно аха да ти дойде, ей такова чувство. Така го усещам аз. 😕
Виж целия пост
# 213
Момичета, със закъснение ще се записвам на ЖК, та какво направление ще ми е нужно номер 9 ли беше, нещо друго трябва ли да има като цифра на него?
Хммм аз мисля, че е друго и с нещо се бъркаш...  Z 34 беше моето направление, той доктора при който се записах това ми каза да си поискам от личната.
Днес между другото си поднових този продукт за къпане:

С две ръце, два крака и едно малко коремче със суха кожа, препоръчвам на всички мами. Не се пени почти, но почиства тялото отлично и прави кожата много мека. И най-важното не изсушава и кожата не сърби от него.
Вкъщи днес си го наричахме за малък празник. Започвам/е 4 месец вече!!!
Виж целия пост
# 214
Момичета, със закъснение ще се записвам на ЖК, та какво направление ще ми е нужно номер 9 ли беше, нещо друго трябва ли да има като цифра на него?
Хммм аз мисля, че е друго и с нещо се бъркаш...  Z 34 беше моето направление, той доктора при който се записах това ми каза да си поискам от личната.
Днес между другото си поднових този продукт за къпане:

С две ръце, два крака и едно малко коремче със суха кожа, препоръчвам на всички мами. Не се пени почти, но почиства тялото отлично и прави кожата много мека. И най-важното не изсушава и кожата не сърби от него.
Вкъщи днес си го наричахме за малък празник. Започвам/е 4 месец вече!!!
Много е хубаво, но за съжаление мирише мн тежко... Аз още не мога да понасям миризми.... 😐
Аз дори от Зоя си поръчах прах за пране без аромат и така.. Чакам да мине този хериод, защото полудявам.. Уж беше до 14гс... То няма край 😐
Виж целия пост
# 215
Супергърл, сега потърсих информация за z34 и за направление номер 9 и двете са за едно и също...странно.
Виж целия пост
# 216
Здравейте на всички! И аз днес, най-накрая се записах на ЖК защото до сега АГ беше в отпуск. В 16гс съм и предполагаем пол- момиченце.
Аз също от време на време усещам болка ниска долу и ми казаха,че плацентата ми е ниско, но би трябвало в следващите месеци да се нормализира.
Исках да ви попитам, тъй като не разбрах,  първите кръвни изследвания на гладно ли трябва да са? Утре трябва да отида да ги направя, но съвсем забравих да питам за това, а съм забравила.
Виж целия пост
# 217
Здравейте на всички! И аз днес, най-накрая се записах на ЖК защото до сега АГ беше в отпуск. В 16гс съм и предполагаем пол- момиченце.
Аз също от време на време усещам болка ниска долу и ми казаха,че плацентата ми е ниско, но би трябвало в следващите месеци да се нормализира.
Исках да ви попитам, тъй като не разбрах,  първите кръвни изследвания на гладно ли трябва да са? Утре трябва да отида да ги направя, но съвсем забравих да питам за това, а съм забравила.
Не, не трябва да са на гладно 😊 Аз моите ги направих след първия преглед, а той беше след обяд. 👍
Виж целия пост
# 218
А на мен ми казаха на гладно, пълна кръвна картина и вит. Д. Дори от самата лаборатория ме попитаха дали съм яла преди това.
Здравейте на всички! И аз днес, най-накрая се записах на ЖК защото до сега АГ беше в отпуск. В 16гс съм и предполагаем пол- момиченце.
Аз също от време на време усещам болка ниска долу и ми казаха,че плацентата ми е ниско, но би трябвало в следващите месеци да се нормализира.
Исках да ви попитам, тъй като не разбрах,  първите кръвни изследвания на гладно ли трябва да са? Утре трябва да отида да ги направя, но съвсем забравих да питам за това, а съм забравила.
Не, не трябва да са на гладно 😊 Аз моите ги направих след първия преглед, а той беше след обяд. 👍
Виж целия пост
# 219
А на мен ми казаха на гладно, пълна кръвна картина и вит. Д. Дори от самата лаборатория ме попитаха дали съм яла преди това.
Здравейте на всички! И аз днес, най-накрая се записах на ЖК защото до сега АГ беше в отпуск. В 16гс съм и предполагаем пол- момиченце.
Аз също от време на време усещам болка ниска долу и ми казаха,че плацентата ми е ниско, но би трябвало в следващите месеци да се нормализира.
Исках да ви попитам, тъй като не разбрах,  първите кръвни изследвания на гладно ли трябва да са? Утре трябва да отида да ги направя, но съвсем забравих да питам за това, а съм забравила.
Не, не трябва да са на гладно 😊 Аз моите ги направих след първия преглед, а той беше след обяд. 👍
Ветамините задължително се изследват на гладно. На мен не са ми ги изследвали, а само ПКК, урина, васерман
Виж целия пост
# 220
Където ги правих аз това е изискването, но може на други места да не така. Хубаво е да изследвате вит. Д , защото е много важно през бременността той да е в норма, за жалост при мен беше под минимума
Виж целия пост
# 221
И аз днес се записах на ЖК, занесох стерилна урина и ме бяха предупредили за кръвните изследвания, че трябва да съм жадна и гладна. Препоръчвам да си носите нещо за хапване в чантата, за да не ви прилошее след взимането но кръв, аз не носех и се наложи и да почакам и ми стана лошо...
Виж целия пост
# 222
Здравейте, момичета! 😊 Днес мина моята женска консултация в началото на 16 г.с. Докторът установи, че имам контракции, които дори попречиха да видим лицето на бебето. 🤷♀ Успокои ме, че всичко друго е наред, изписа ми само магнезий и ми каза да продължавам с но шпа-то. Но аз се питам защо всеки път тези контракции, на предишния преглед също установи, че матката е контрахирана. Аз снощи даже се уплашх доста, защото си ги усещам, то си беше болка, точно като преди цикъл. Има ли и други от вас с подобен проблем? А от началото съм с но шпа, не се натоварвам, главно лежа. Точно това ме озадачава.😔 И също така искам да попитам тези от вас, които са били на дуфастон, как го спряхте - постепенно намалихте дозата или изведнъж приключихте с приема? Някъде бях чела, че се спира по схема, а не изведнъж.  Аз досега бях на 3×2 през 8 часа, а днес ми каза да го спра окончателно. Попитах го - без да намаляваме дозата, веднага спираме? Отговорът беше - "Да"...🤷♀ Та ако някоя от вас има опит и с това, пила е при предишна бременност, или сега, моля да сподели.
здравей, аз съм на утрогестан, което пак е прогестерон, бях на 3х2 ,като реши да ги спира док. ги направи първо на 3х1 за няколко дни ,2х1 няколко дни и 1х1 пак няколко дни ... каза ми че се спират постепенно
Виж целия пост
# 223
Здравейте, момичета! 😊 Днес мина моята женска консултация в началото на 16 г.с. Докторът установи, че имам контракции, които дори попречиха да видим лицето на бебето. 🤷♀ Успокои ме, че всичко друго е наред, изписа ми само магнезий и ми каза да продължавам с но шпа-то. Но аз се питам защо всеки път тези контракции, на предишния преглед също установи, че матката е контрахирана. Аз снощи даже се уплашх доста, защото си ги усещам, то си беше болка, точно като преди цикъл. Има ли и други от вас с подобен проблем? А от началото съм с но шпа, не се натоварвам, главно лежа. Точно това ме озадачава.😔 И също така искам да попитам тези от вас, които са били на дуфастон, как го спряхте - постепенно намалихте дозата или изведнъж приключихте с приема? Някъде бях чела, че се спира по схема, а не изведнъж.  Аз досега бях на 3×2 през 8 часа, а днес ми каза да го спра окончателно. Попитах го - без да намаляваме дозата, веднага спираме? Отговорът беше - "Да"...🤷♀ Та ако някоя от вас има опит и с това, пила е при предишна бременност, или сега, моля да сподели.
здравей, аз съм на утрогестан, което пак е прогестерон, бях на 3х2 ,като реши да ги спира док. ги направи първо на 3х1 за няколко дни ,2х1 няколко дни и 1х1 пак няколко дни ... каза ми че се спират постепенно

Благодаря ти за отговора. А ти в коя седмица си? Не знам дали и това няма значение... Дано лекарят ми да е прав и да нямам проблеми.
Виж целия пост
# 224
Момичета, на прегледите ви, пускат ли татковците? Защото в Надежда не допускат дори придружители в самата болница. Сега ще пътуваме до свекър и свекърва ми в Монтана и там съм си записала час, с надежда, че ще го пуснат, защото от самото начало на пандемията забраниха при нас... 😬
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия