Януарски мами 2021- тема 2

  • 49 396
  • 793
# 240
Навсякъде цените са различни и за скрининга, и за морфологиите. Зависи от клиниката, кабинета, лабораторията или болницата. Някъде правят само кръвното изследване за БХС, а трябва отделно да се направят измерванията от ехографа. Съответно после спрямо специализиран софтуер данните да се съпоставят и комбинират. Тогава излиза резултата. На други места се правят заедно. Най-сигурно питайте лекаря за насока или директно там където ще правите съответното изследване. Ранната и втора ФМ са друго нещо, но идентични, правят се в различни важни етапи от бременността. С тях се следи нормалното развитие на бебето по различни показатели. Към края на бременноста се прави и Късна ФМ с Доплер.
Не знам дали всъщност нещо от тези е задължително или само препоръчително, тъй като се заплащат отделно без значение дали се следите по НЗОК или на частно. Повечето клиники предлагат и пакети, с които да ви излезе по изходно, отколкото да плащате всичко по отделно. И БХС и ФМ дават много важна информация и се правят с ваше съгласие, но никой и с нищо не може да ви задължи. Все пак не се знае кой с какви финанси разполага и доколко иска да е информиран/подготвен. Има и такива със сигурност.
Мисля също, че и в нета-а се намира достатъчно много и подробна информация за всичко, когато човек знае къде и как да търси. Често и по телефон се дават сравнително точни данни за каквото и където е възможно.
Виж целия пост
# 241
Момичета нямам търпение да ви се похваля, тъкмо ми звъннаха от лабораторията за резултата от пренаталния тест, всичко е наред и ще си имаме момиченцееее ❤❤❤ камък ми падна от сърцето, че тези дни в главата ми бяха само амниоцентези и други такива.
Виж целия пост
# 242
Страхотна новина Esito, много се радвам за теб Gift Heart И при мен засега е момиче, но само предположение, че се крие Grinning
Виж целия пост
# 243
Да си кажа и аз , мина моя скрининг , пуснахме и пренатест и чакаме тезултати.Бебетата са добре , по данните от ехографския всичко е наред ии съм много щастлива.Даже вървят малко по-големи.🤗
Виж целия пост
# 244
Честито за резултата, Esito! Много се радвам че всищко е наред! Казах ти че само филмират хората с този бхс
Честита принцеса!
Виж целия пост
# 245
Много благодаря момичета, за хубавите думи и за подкрепата през цялото време 😘
Виж целия пост
# 246
Момичета,малко ми е стресово,но докато отида някой да ми ги разчета ще се побъркам сигурно.Може ли някой да ми види резултати от БХС и да каже дали има стряскащо нещо в тях?
Виж целия пост
# 247
Здравей след моя опит от БХС, мога да кажа, че резултатите са ти повече от добри, нямаш висок риск при генетичните болести и най-долу показателите като PAPP и Free-bcg също са с много добри стойности 1 и нещо за тях е желателния резултат. И все пак за мен БХС вече е една голяма измишльотина, която само да ни стряска с резултати групирани от компютърна програма.
Момичета,малко ми е стресово,но докато отида някой да ми ги разчета ще се побъркам сигурно.Може ли някой да ми види резултати от БХС и да каже дали има стряскащо нещо в тях?
Виж целия пост
# 248
Момичета,малко ми е стресово,но докато отида някой да ми ги разчета ще се побъркам сигурно.Може ли някой да ми види резултати от БХС и да каже дали има стряскащо нещо в тях?
Не се притеснявай, супер са. Притеснително е ако има риск по голям от 1 на 100 според моя лекар, така че 1 на 7200 и 1 на 100000 си е супер. А и това е само статистика, виж как изплашиха esito безпричинно.
Виж целия пост
# 249
Супер много цифри.Благодаря ти.Надявам се всичко да е наред.Успех и на теб
Здравей след моя опит от БХС, мога да кажа, че резултатите са ти повече от добри, нямаш висок риск при генетичните болести и най-долу показателите като PAPP и Free-bcg също са с много добри стойности 1 и нещо за тях е желателния резултат. И все пак за мен БХС вече е една голяма измишльотина, която само да ни стряска с резултати групирани от компютърна програма.
Момичета,малко ми е стресово,но докато отида някой да ми ги разчета ще се побъркам сигурно.Може ли някой да ми види резултати от БХС и да каже дали има стряскащо нещо в тях?
Виж целия пост
# 250
Резултатите ти са добри, не се тревожи.
А и както момичетата са казали, БХС не е особено прецизен метод. В някои държави вече не се прави рутинно, именно заради това.
Виж целия пост
# 251
Четох на много места,точно това че не са надеждни.А защо тогава се правят?По-добре май за по-голяма сигурност е пренатеста.
Резултатите ти са добри, не се тревожи.
А и както момичетата са казали, БХС не е особено прецизен метод. В някои държави вече не се прави рутинно, именно заради това.
Виж целия пост
# 252
Момичета влизам на бързо да кажа, за тези които са като мен на клексан в Пловдив и околноста отново има липси, досега си намирах без проблем в една аптека винаги имаше, но сега няма и незнаят дали ще има изобщо скоро, от складовете няма доставки, звънях в 5-6 аптеки в града, докато си намеря...някакъв ужас е, който е като мен търсете и се запасявайте докато е време..
Виж целия пост
# 253
Четох на много места,точно това че не са надеждни.А защо тогава се правят?По-добре май за по-голяма сигурност е пренатеста.
Резултатите ти са добри, не се тревожи.
А и както момичетата са казали, БХС не е особено прецизен метод. В някои държави вече не се прави рутинно, именно заради това.

Как да ти отговоря на въпроса.. 😅 Защото в медицината, а и не само в нея, много неща лежат на стари лаври, стара информация, традиции.
За Бг двата теста са все още с космическа разлика в цените. Това със сигурност също е фактор. Вероятно играе и роля в назначаването на БХС. Макар и по-неточен, все някакъв ориентир на достъпна цена.
Виж целия пост
# 254
Момичета влизам на бързо да кажа, за тези които са като мен на клексан в Пловдив и околноста отново има липси, досега си намирах без проблем в една аптека винаги имаше, но сега няма и незнаят дали ще има изобщо скоро, от складовете няма доставки, звънях в 5-6 аптеки в града, докато си намеря...някакъв ужас е, който е като мен търсете и се запасявайте докато е време..

Аз го смених с фраксипарин и се запасих, но пък ако ми променят дозата, язък. Тъй че и прекаленото запасяване не е сигурно, че ще е ок Grinning  добре че имам позната аптекарка и ми намира... Защото и фраксито е в големи липси.

Иначе по темата, днес бях на ехограф всичко е наред, но върви напред. Пуснаха ми обременяване с глюкоза да видим да не е диабет. След няколко седмици съм на 2 ФМ.

Ще имаме момче Heart
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия