В момента чета ... 66

  • 52 994
  • 743
# 465
От библиотеката излизам с 10-12 книги обикновено и даже се радват с думите " Взимате колкото смятате, че можете да прочетете "
Някога, в недалечното минало и аз го правех. Но от 13.03 вече е позволено по 3бр.книги. След връщането им ги оставят 3 дни под карантина. Книгите де. Thinking
Говорих си с библиотекарката и тями каза, че ако един човек е носител на заразата и идва веднъж седмично няма никакъв смисъл в това разнасяне на книги и да заразява хората.. По-добре да вземе повече и да идва веднъж месечно. Simple Smile
Виж целия пост
# 466
Явно това правило за 3бр. книги само не се спазва, защото си продължавам така и ходя веднъж месечно, случи се и на два ( презаписах онлайн ) да отида.
Наистина си стоят книгите под карантина и не са ми давали поради тази причина определени заглавия.
А и още преди вируса да се появи си има определено място вкъщи, където държа книгите ( с цел и опазване все пак ) и поне 2-3дни си стоят преди да ги започна.
Виж целия пост
# 467
В библиотека не съм стъпвала от студентка, обаче е време да понамаля покупките, че няма къде. В този ред на мисли колко е максималния срок за заемане/удължаване/презаписване на книга. За съжаление ежедневието ми е такова, че подозирам, че няма да мога да се вместя в сроковете за връщане. Когато си е твоя книгата е друго, мотаеш се колкото искаш, но когато я заемаш не знам дали ще успея да се вместя, иначе библиотеката е добра алтернатива, виждам че има и много нови зааглавия.
Виж целия пост
# 468
Аз у дома не ги карантинирам.
Нещо ми е много съмнителна тази работа с короната.
Но всеки си решава какво да прави.
Скрит текст:
Преди малко гледах едно интервю и в него казаха, че истерията с вируса ще се задържи до президентските избори в САЩ и после ще затихне.
На плажа четохме, че в нашия град има случай на ковид.
И голямата дъщеря  ме успокои , че като се върнем  четиримата от морето , случаите ще станат 5.  Нямам излишни нерви да се тревожа за нещо, което или ще ме хване или не. Rolling Eyes
Днес разнообразявам с вестниците на баба. Минаха години и Над 55 са си много интересни даже. Има и къси разкази на изгряващи автори.
Виж целия пост
# 469
В библиотека не съм стъпвала от студентка, обаче е време да понамаля покупките, че няма къде. В този ред на мисли колко е максималния срок за заемане/удължаване/презаписване на книга. За съжаление ежедневието ми е такова, че подозирам, че няма да мога да се вместя в сроковете за връщане. Когато си е твоя книгата е друго, мотаеш се колкото искаш, но когато я заемаш не знам дали ще успея да се вместя, иначе библиотеката е добра алтернатива, виждам че има и много нови зааглавия.
Аз точно поради натрупване спрях и виждам, че има избор голям. Нови заглавия се купуват и все ще ти допадне нещо.
Нормалния срок е 1 месец, но мисля че два пъти можеш да ги презапишеш. За 2 месеца съм сигурна, до 3 помня е позволено.
Виж целия пост
# 470
Като дете едно от любимите ми неща беше да ходя в библиотеката. Започнах да не ги харесвам в университета. Всичко беше толкова сложно - търсенето на книгите, процедурите по вземане, винаги много се изнервях и от тогава не съм ходила...
Виж целия пост
# 471
Приключих онзи ден с "Институтът" на Стивън Кинг.
Много ми хареса.
Виж целия пост
# 472
Последно като ходих в библиотеката 2013 или 2014 година, срокът за заемане на книгите беше 1 месец, а максималният брой беше 5 книги. Много ми се иска отново да усетя тази тръпка да ходя до градската библиотека да заемам книги и по-малко да купувам, но живея в чужбина вече 6 години, а на тукашния език не ми доставя огромно удоволствие да чета.
Виж целия пост
# 473
И аз така! До последно бях редовен читател в библиотеката, обожавам! Но откакто съм в чужбина, няма как. Записана съм, разбира се, но само за да заемам книги за децата за училище, когато е необходимо( то и те са си записани). Не ми прави това удоволствие четенето на испански, бавна съм, все още ми е необходим речник и т.н. Добре, че електронните книги са достъпни на български!
Виж целия пост
# 474
Ходих до библиотеката за книгата “Кестеновият човек” за мое съжаление я на маха.Но жената ,която ме обслужи каза,че и е на дневен ред да я купи .
Виж целия пост
# 475
Здравейте, отдавна следя темата и си избирам книги по препоръки от вас, но чак сега реших да пиша.
В момента чета "Щиглецът". Преди години я бях започнала, но явно не ѝ беше дошло времето, защото никак не ми вървеше и бързо я оставих. Сега ми потръгна далеч по-леко и смятам, че определено ще се разберем.
Паралелно с нея чета и първата книга от поредицата на Джералд Даръл за живота му на Корфу - "Моето семейство и други животни". Изключително разтоварваща и забавна. Според мен би се харесала на всеки почитател на природата, животните и Гърция. Въпреки че лятото е към края си, успя да ме накара почти да направя резервация на Корфу за догодина.
Виж целия пост
# 476
Здравейте, отдавна следя темата и си избирам книги по препоръки от вас, но чак сега реших да пиша.
В момента чета "Щиглецът". Преди години я бях започнала, но явно не ѝ беше дошло времето, защото никак не ми вървеше и бързо я оставих. Сега ми потръгна далеч по-леко и смятам, че определено ще се разберем.
Паралелно с нея чета и първата книга от поредицата на Джералд Даръл за живота му на Корфу - "Моето семейство и други животни". Изключително разтоварваща и забавна. Според мен би се харесала на всеки почитател на природата, животните и Гърция. Въпреки че лятото е към края си, успя да ме накара почти да направя резервация на Корфу за догодина.
“ Щиглецът” е книгата, която буквално ме измъчи. Толкова мудно ми вървеше, хич не ми допадна.
Виж целия пост
# 477
Взимала съм преди редовно от библиотека ,сега основно киндъл и чета закупени от преди книги,които съм забравила,че имам:)....след кафененца ,книжарнички на колелца,човечета и съпруги-сега довършвам “Мълчаливата съпруга” и ми остана едно човече от кестен:))....Аушвиц вълната няма да подхващам,имам доста руски и френски класици,една “Дама с камелии” ми е на сърце да препрочета:)
Виж целия пост
# 478
За мен "Щиглецът", както и другите на Тарт, са равни на класа. Може би трябва специално време и настроение за тях.
Виж целия пост
# 479
Започнах ...
По темата с библиотеките : обожавам. Ходя редовно и заемам книги. При нас също има ограничение до 5 книги от отдел. Таксата мисля беше 10 лв за година. Срокът за връщане е около 20-25 дни с възможност за презаверяване. Но русенската библиотека е много добре заредена, бързо се снабдяват с най-новите книги. В момента вече са налични Кестеновия човек, Последна спирка Аушвиц и други нови книги от тази година.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия