В момента чета ... 66

  • 52 996
  • 743
# 450
Аз пък го надуших много рано...Blush
Напоследък все съм така с трилърите.
Виж целия пост
# 451
По принцип и аз, за това много се радвам, че поне този път останах изненадана. Grinning
Виж целия пост
# 452

Търсенето на 15 септември се оказа задоволено, дано оправдае и  очакванията.
Минах на "промоция" защото е позволено заемане   на 3бр.книги.
Реших да си опитам късмета с някое заглавие, като допусках, че поне  едно от тях ще е налично.
Оказа се, че всичките ги имаше.
Направих се на скромна, макар че алчността ми напираше да изкочи.
Казах, че стават много книгите, а и презаписах една недочетена.
Библиотекарката ми отговори, че ми дава 3те на Сафон за една. Нали е трилогия. Simple Smile
Сякаш бях дете пред щанд с лъскави играчки.
Започвам да се съмнявам, че страдам от книгомания.
Кривата на щастието, първите разкази ме грабнаха, но спорта като тема ми дотегна.
Претупах я бързичко и започнах Пролетен сняг. Бях си я набелязала преди много време.
Развам се ,че библиотеката ни е вече в крак с новостите и поздравления за спонсорите.
Виж целия пост
# 453
Аз от "Сянката..." бях очарована, но от следващата - не ("Играта на ангела"), много негативен заряд ми остави с цветущите описания на затвора и мъченията... А и ми беше скучничка.
Привършвам "Острието на бръснача" на Моъм (естествено, очарована съм) и почвам "Петрови в грипа и около него" на Алексей Салников, да видим, доста суперлативи за нея прочетох.
Виж целия пост
# 454
От библиотеката излизам с 10-12 книги обикновено и даже се радват с думите " Взимате колкото смятате, че можете да прочетете " ...А тази година и ни затвориха точно като се бях заредила. Радвам се, че и нови книги навлизат все повече в библиотеките, друго си е удоволствието от хартията..

С отзивите за Кестенчо ме карате да я продължа, че се бях запънала нещо..превода е ужасен наистина, но давам шанс.
Виж целия пост
# 455
На мен "Сянката на вятъра" не ми хареса особено. Често ми се случва с прехвалваните книги.
Вярно, увлекателно написана, чете се леко, но... една такава никаква история... според мен.
"Играта на ангела" също не ми допадна.

Напоследък съм в литературна дупка.
С този ковид така съм се изнервила и вместо да се разтоваря с хубава книга, четенето изобщо не ми върви...

От доста време се мотая с една от книжките на Филипа Грегъри, но след като изчетох повечето от тях, на моменти ме отегчават.

Опитвам се в момента да зачета "Под купола" на Стивън Кинг. Лятото с дъщеря ми изгледахме сериала. Много ни хареса.
Виж целия пост
# 456
От поредицата на Сафон най-много харесах "Лабиринтът на духовете".
Виж целия пост
# 457
Тетралогията на Сафон е прекрасна, само "Играта на ангела" и на мен не ми допадна особено. "Люляковите момичета" също. Simple Smile
Аз нещо напоследък не мога да си намеря интересна книга. От Алеята си взех "Жената в злато". Интересна ми беше, но някак повърхностна и претупана ми се стори.
Виж целия пост
# 458
На мен пък точно "Играта на ангела" ми е най-любимата! Heart Колко сме различни. Blush
Виж целия пост
# 459
"Играта на ангела" втората книга ли беше? Ако е така, помня, че и на мен ми се стори по-мрачна. Но и четирите книги са много хубави, трябва да ги препрочета една след друга, че минаваше доста време между различните части.
Виж целия пост
# 460
На мен "Сянката на вятъра" не ми хареса особено. Често ми се случва с прехвалваните книги.
Вярно, увлекателно написана, чете се леко, но... една такава никаква история... според мен.
"Играта на ангела" също не ми допадна.

Напоследък съм в литературна дупка.
С този ковид така съм се изнервила и вместо да се разтоваря с хубава книга, четенето изобщо не ми върви...

От доста време се мотая с една от книжките на Филипа Грегъри, но след като изчетох повечето от тях, на моменти ме отегчават.

Опитвам се в момента да зачета "Под купола" на Стивън Кинг. Лятото с дъщеря ми изгледахме сериала. Много ни хареса.

Коригирам поста си -
Объркала съм "Играта на ангела" с "Повикът на ангела" на Гийом Мюсо. Мнението ми за "Повикът на ангела" и за Мюсо обаче е същото - чете се лесно, непринудено, приятно, но като цяло историите са несъстоятелни по мое лично мнение.
Виж целия пост
# 461
Имам особено отношение към Мюсо и то никак не е ласкателно Grinning
Виж целия пост
# 462
"Играта на ангела" втората книга ли беше? Ако е така, помня, че и на мен ми се стори по-мрачна. Но и четирите книги са много хубави, трябва да ги препрочета една след друга, че минаваше доста време между различните части.
Да, втората е. Със сигурност е по-мрачна,  но има като сюрреалистични моменти. Може и затова ми хареса повече.
Виж целия пост
# 463
Привършвам "Жената на прозореца". Харесва ми, въпреки клаустрофобията, която ми докарва главната героиня с нейната агорафобия Simple Smile Дано не се провалят нещата до края.
Виж целия пост
# 464
Привършвам "Жената на прозореца". Харесва ми, въпреки клаустрофобията, която ми докарва главната героиня с нейната агорафобия Simple Smile Дано не се провалят нещата до края.
И на мен така ми действаше. Още повече, че преди години , когато започнах да навлизам в пременопауза се появиха паник атаки и книгата ме върна в този период . Simple Smile Книгата е леко предсказуема.
utro77 , изчетох всичко на Филипа преди време. Сигурно познавам историята на Англия по-добре и от англичанин. Но вече и на мен ми доскучаха историческите романи. Без изход,Жената с бялото кимоно,Каин и Авел,Където пеят раците не са лоши книги.
ЧетаПролетен сняг и съм в самото начало. Но след едно изречение май се досещам за финала. Дано не позная.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия