Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 27

  • 28 718
  • 765
# 435
Здравейте, някой знае ли до колко е противопоказна консумацията на млечни продукти по време на кърмене?
Виж целия пост
# 436
Алетея, не е противопоказно, освен ако майката или детето нямат непоносимост и/или алергия. Няма смисъл от изключването на толкова голяма група храни "за всеки случай", както масово се препоръчва.
Виж целия пост
# 437
Аз искам да знам не е хубаво да се яде шоколад или сладки неща като цяло? Питам понеже обожавам сладко, а ме е страх да си хапна. Не искам бебо да се мъчи заради мен.
Виж целия пост
# 438
Няма проблем да ядете сладко.
Виж целия пост
# 439
А като цяло има ли групи храни, с които да внимаваме или е мит?
Виж целия пост
# 440
Освен ако няма наследствени алергии, няма ограничения. Кафе по едно на ден 😉
Виж целия пост
# 441
Здравейте, вчера гледах едно обучение за кърменето и от тогава ме тормози един въпрос. Бебе на 2 месеца и половина започна да се храни последно в 20,30 ч и да не се буди през нощта (съответно аз изцеждам веднъж в 1-2 ч през нощта). Буди се чак към 7,30 ч и я кърмя, после в 9-9,30 ч ново кърмене + изцедената кърма, 11,30 ч - кърмене, 13,30 ч - кърмене + 70 АМ, 16 ч - кърмене, 18 ч и 20,30 ч кърмене + 70 АМ.
Това ни е програмата. Защо дохранвам? Защото иначе пелените са сухи...Проблем ли е, че спи толкова часове нощем?
Виж целия пост
# 442
Как е наддаването?

8 са ви храненията. Което е минимума за денонощието в момента. Би било хубаво да инициирате още 2 поне - вместо да цедите опитвате ли да събудите и да кърмите бебето?

Свържете се с консултант, за да се работи в посока махане на добавката. Количеството все още  малко и бързо бихте могли да го махнете. Но ще се иска повече стимулация,т.е. кърмене или цедене.
Виж целия пост
# 443
Честно казано не я будя...местя я от хола в спалнята, не се събужда и аз не настоявам. Може би е грешка?! Тя и през деня суче и заспива..нз как е наддаването, преди 11 дни я мериха и беше добре. В последно време понякога плаче като искам да я кърмя и се дърпа. Гушкам я и след малко се получава. Като цедя, забелязвам че от едната гърда излиза много малко...
Консултант ме посъветва по Вайбър да доизцеждам след всяко хранене, но аз след хранене я приспивам. Кога да стерилизирам помпи и да го правя. Имам желание, но ми е важно и бебето да спи. Приспивам я на гърда легнали. Това брои ли се за кърмене...
Виж целия пост
# 444
Здравейте. Кърмя и искам да попитам мога ли да приемам витамин б8 инозитол?
Виж целия пост
# 445
Здравейте, моето момиченце все още е в болницата, като аз цедя с помпа и нося 8 порции по 50 мл всеки ден за да я хранят. В момента имам 7 изцеждания на денонощие, всяко по 10 минути на гърда, като едното е през нощта. Тя поема малко количество и съответно аз успявам да го осигуря лесно-1 изцеждане ми е за 2 порции. Въпросът ми е за да не намалее кърмата и да имам достатъчно и занапред когато милилитрите се вдигнат какво да правя и кое е по-решаващо - броя изцеждания или времетраенето им? Може ли да увелича на 9-10 изцеждания, но по 5-10 минути общо?
Виж целия пост
# 446
Здравейте. Кърмя и искам да попитам мога ли да приемам витамин б8 инозитол?

Можете.

Здравейте, моето момиченце все още е в болницата, като аз цедя с помпа и нося 8 порции по 50 мл всеки ден за да я хранят. В момента имам 7 изцеждания на денонощие, всяко по 10 минути на гърда, като едното е през нощта. Тя поема малко количество и съответно аз успявам да го осигуря лесно-1 изцеждане ми е за 2 порции. Въпросът ми е за да не намалее кърмата и да имам достатъчно и занапред когато милилитрите се вдигнат какво да правя и кое е по-решаващо - броя изцеждания или времетраенето им? Може ли да увелича на 9-10 изцеждания, но по 5-10 минути общо?
И двете имат значение. Трябва да се увеличи и бройката и продължителността. Защото трябва да се симулира как едно новородено се храни - често и продължително. За едно новородено минимум брой хранения са 8. Обичайно между 8 и 12. Тъй,че ви препоръчвам към момента да вкарате още 2-3 изцеждания. Едно през нощта и две през деня. Всяка сесия и двете гърдите,увеличете седенето на помпата поне с 5 мин на гърда. Оптимално би било да цедите до капка и малко след това.
Кога се очаква изписване на детенцето?
Виж целия пост
# 447
Някакви съвети за справяне с горни зъби при кърмене? Не ме хапе, но на едната гърда нещо не може да се нагласи и все като приключи имам 2 отпечатака от горните предни зъби. На другата не става така. Не е пробила кожата ,но и зъбите са само мяколко милиметра излезнали, не знам как ще е като се покажат напълно. Опитвам се да я държа в добра поза, но и тя е толкова щекотлива, захапва бързо и сама, само като види гърдата, не мога много да се нагласям. Главно я кърмя легнала до мен или в поза люлка. Дали ще си нагласи захапката или трябва нещо по-различно да правя?
Виж целия пост
# 448
Имам запушване на единия канал на гърдата, имам и бяло връхче. Какво да правя освен топли компреси и бебето да суче? Притеснявам се! Не знам как се получи, като бебето ми яде през 2 часа. Вечер само яде през 3-4 часа.
Виж целия пост
# 449
Бялото връхче така ли изглежда
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия