Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 27

  • 28 717
  • 765
# 465
Нищо друго😉
Виж целия пост
# 466
Може да не е шише, а някакви контейнери.
Виж целия пост
# 467
Щях да пиша снощи, но не ми остана време. Гърдата май започва да се оправя. ДАНО! Вече го няма това твърдото по каналчето, но бялото връхче седи. Има дупка на него и мнооого леко излиза мляко от там. Надявам се да се махне и да пусне хубава струя мляко!
Виж целия пост
# 468
Здравейте дами, много ще се радвам ако някой може да ми даде съвет. Имам второ детенце на 4м и 10 дни, първото ми е кърмено успешно до 18месеца. Казусът ми е следният: от родилното още бебчо е на кърма, кърмя го на поискване не спазвам часове. Вечер заспива в 20.30/21.00ч и спи до 5ч. сутринта от първия ден вкъщи. Нададе: 1 месец- 1.200кг , 2 месец - 800гр, 3 месец- 400гр, 4 месец - само 100 гр. Не знам къде е проблема и защо е наддал само 100гр. Спокоен е, не плаче, спи нормално, расте му зъбче. Не знам дали проблема е в това че няма нощно хранене или е друг? Моля за съвет!
Виж целия пост
# 469
Щях да пиша снощи, но не ми остана време. Гърдата май започва да се оправя. ДАНО! Вече го няма това твърдото по каналчето, но бялото връхче седи. Има дупка на него и мнооого леко излиза мляко от там. Надявам се да се махне и да пусне хубава струя мляко!
Махнете го този блистер, защото пак ще се лепне. Може след баня да обтриете зърното с кърпа и така тази кожа да се махне или просто я махнете, не е кой знае какво. Махате и спиртосвате и готово.
Виж целия пост
# 470
Пробвах с нокътя леко да отлепя, но не става. Четох със стерилна игла, но ме е страх да не стане някоя инфекция.
Виж целия пост
# 471
Много пъти съм махала на себе си, кожата е по-дебела от очакваното.  Със стерилна игла е добър вариант, но без да се ровичка, само повърхностно. Има риск от инфекция и със задържането на мляко в канала, та е въпрос на избор кой риск предпочитате.
Виж целия пост
# 472
На мен два пъти ми се появява блистер в началото и по съвет от темата го оправих със стерилна игла. Опитах с кърпата след баня, но нищо не направих. Първият път обаче прободах зърното и тече доста кръв. Втория път вече само кожата и мина бързо. Леко и внимателно ще се справиш.
Виж целия пост
# 473
Снощи като сложих бебо на гърда адски ме заболя, дръпнах го и видях кръв... Много се изплаших. Имам още много малко от блистера, като косъмче. Май като започва да сука стиска с венците и затова така стана... Не знам, но е ужасно кърменето в момента.
Виж целия пост
# 474
Самото зърно ли боли? Може със венчета да е стиснал,да.
Виж целия пост
# 475
Здравейте! Днес ходих при хирург и ми цепна абсцеса на гърдата. Каза да му слагам само марли с риванол и да стискам през разреза да изтича гнойта. И да се цедя... Та въпроса ми е след като ми казаха, че на млякото нищо му няма какъв е проблема да давам та бебка да суче? Ако си има кърма какво лошо има... Освен, че можело да ме боли, ами то и с помпата ще боли.. 🤷🏼‍♀️ Кажете и вие мнение, моля ви... Много искам да си я кърмя, но вече ще внимавам много.
Виж целия пост
# 476
Здравейте! Днес ходих при хирург и ми цепна абсцеса на гърдата. Каза да му слагам само марли с риванол и да стискам през разреза да изтича гнойта. И да се цедя... Та въпроса ми е след като ми казаха, че на млякото нищо му няма какъв е проблема да давам та бебка да суче? Ако си има кърма какво лошо има... Освен, че можело да ме боли, ами то и с помпата ще боли.. 🤷🏼‍♀️ Кажете и вие мнение, моля ви... Много искам да си я кърмя, но вече ще внимавам много.
Много съжалявам,че се е стигнало до цепване,болезнено и гадно е,съчувствам 😕
трябваше личната да ви прати веднага,но минало,заминало. Важното е,че е обработено мястото и ще мине. Пийте си антибиотика по схема! Пие се дълго,стандартно 7/10 дни.

Никакъв проблем няма да го кърмите детето, просто изберете поза, която да не натиска мястото с дренажа.
Млякото няма допир с инфекцията. Инфекцията е в съединителната тъкан на гърдата, млякото се произвежда от жлезистата. Т.е. спокойно си кърмете,ако ви е удобно. Ако не ви е - тогава вече помпа или на ръка,но млякото трябва да се "маха",не трябва да има задръжка. Също е възможно през мястото на дренажа да видите да изтича мляко,нормално е,не се притеснявайте. Ето тук всичко за абсцеса https://www.google.com/amp/s/xedra.wordpress.com/2012/02/27/abscess/amp/
Ще мине,просто пазете мястото от натиск/удар, ще зарастне и ще бъде само лош спомен.
И

Цитат от статията за мастита в случай,че има други четящи с подобни проблеми или съмнения,нито мастит,нито дори абсцес са причина за спиране на кърменето:

"Митове за мастита
Мит #1: Не може да се кърми с висока температура.

Високата температура е начинът вашето тяло да мобилизира защитните си сили (ензимната активност е най-висока и много други процеси в тялото текат с най-бърза скорост при температура около 40 градуса). Температурата няма отражение върху състава на кърмата – протеините в нея са същите, като в цялото ви тяло и в кръвта ви. След като температурата не нанася вреди на кръвта ви и не пресича протеините в тялото, значи нищо лошо не се случва и с кърмата – тя нито се пресича, нито е толкова гореща, че бебето да не може да я пие Simple Smile

Мит #2: Не трябва да се кърми от засегнатата гърда.

Точно обратното, препоръките са да се кърми максимално често именно от засегнатата гърда, за да може млякото да се отстранява и проблемът да се оправи по-бързо.

Мит #3: Млякото от засегнатата гърда ще навреди на бебето или ще го зарази.

Дори когато има бактериален причинител за мастита, възпалението не е на млякото, а на тъканта на гърдата и за здравото бебе няма проблем от сукането по време на мастит.

Мит #4: Ако се наложи да пия антибиотик, трябва да спра да кърмя.

Лечението на мастит не е индикация за спиране на кърменето. Да спрете да кърмите, когато има възпаление на гърдата, означава да увеличите риска от усложнения (абцес) заради това, че млякото не се отстранява и отоците се задълбочават. Минималното количество от антибиотика, който преминава в кърмата, най-често няма никакъв ефект върху детето. Ако получите препоръка или предписание за спиране на кърмата заради мастит, е важно да потърсите второ лекарско мнение."
Виж целия пост
# 477
LittleCactus много  благодаря за отговора. Вече я кърмих един път и нямаше проблем. Надявам се да се справим с кърменето. Обаче... Личната ми беше изписала Оспамокс, но хирурга каза нищичко такова да не пия, а само парацетамол или но шпа, ако ме боли. Та не знам сега да го продължа ли на своя глава.. 2 дни само го пих
Виж целия пост
# 478
LittleCactus много  благодаря за отговора. Вече я кърмих един път и нямаше проблем. Надявам се да се справим с кърменето. Обаче... Личната ми беше изписала Оспамокс, но хирурга каза нищичко такова да не пия, а само парацетамол или но шпа, ако ме боли. Та не знам сега да го продължа ли на своя глава.. 2 дни само го пих
Спряхте ли го? Ако не е спрян продължете го според мен, все пак бори инфекцията.
Виж целия пост
# 479
Все още не съм го спряла и не мисля да го спирам. Дори АГ ми каза, че е слаб...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия