ДНЕВНИКЪТ Тема 104 Да отслабнем всички заедно!

  • 52 574
  • 776
# 630
На мен прасците и бедрата са ми обемни, а горната част на тялото е ок. Висока съм около 160-162 см и варирам около 57-59 кг. За тази височина какви килограми трябва да поддържам? И да питам още нещо - как да ги сваля тези крака? Физическите натоварвания от кардио или силови? Имам велоергометър, но искам да закупя и пътека. А храната има ли значение каква да е? Забелязвам, че свалям от въглехидрати(хляб, сладко и т.н. от варива няма такъв ефект), макар да се стремя предимно към НВХ.
Виж целия пост
# 631
Аз започнах да се отчайвам. Месец след раждането на втората си дъщеря бях 52-53 кг. Кърмих година и 7-8 месеца и приключих преди месец. Висока съм 163 см. Но от няколко месеца заковах на 56 кг и не се харесвам никак. Имам режим от Руми Илиева, който не спазвам, но доста намалих храната. Правя от нейните упражнения към програмата, но не всеки ден. В резултат нула свалени кг и см. Чудя се за режима на Атанас Узунов, но почти не ям месо и риба. Общо взето съм демотивирана. Мисля, че може хормоните нещо да не са нормализирани, защото обикновено отслабвам с лекота.
Виж целия пост
# 632
Неви, а защо трябва да спазваш нечии хранителен режим? Опитай да си напаснеш храненето според това кой храни как ти действат. Изчисли си калориите, които са ти нужни за ден и влез в лек дефицит. Ако не отслабваш започни да намаляваш ВХ.
Неяденето на месо и риба хич не е ок за здравето ти, но пък ако толкова не ги обичаш може да ядеш някакви вариации на яйца.
Виж целия пост
# 633
Ирене, с кардио + силови +  режим.
Обикновено е идеална формулата ръста -110, при някои -115, но зависи от мускулатурата.
При ръст 156, вече много се харесвам на 49. Преди 2 лета пак бях 49, но не се харесах, брояха ми се ребрата. Сега вече е друго.

80% е в храната, 20% в тренировките що се отнася до отслабване, но това което тренировките правят с фигурата, стойката и общата жизненост е нещо неоценимо.

Всъщност, още 2 неща са по-важни: сънят и водата. Тези две неща могат да съборят усилията също.

Неви, с възрастта метаболизма се променя.
Има момичета които свалят без кардио. Зависи кой тип си.

Лично аз видях промяна след ежедневни (6дневни, + 1 ден почивка) двуразови леки тренировки- кардио + силови, и палео. След това натиснах повече с режима на Тим Ферис, но и повече тичах, и вдигнах тежестите.
Не се подлъгвай по хора с бърз метаболизъм. Следи си себе си, и какво има ефект лично при теб.
Виж целия пост
# 634
На мен проблемни винаги са ми били долната част на корема и от части ръцете.
Краката и дупето са ми ок.
1,74 съм, в момента съм 69 кг, (тръгнах от 99), тренирам 5 пъти в седмицата, пия по 3 литра вода на ден, храня се режимно и то 18:6 и пак не мога да мръдна долната част на корема Confused
Виж целия пост
# 635
Limonche, май така ще е много по-добре. Нейният режим е много хубав, но трябва да готвя много според моите разбирания. Dez, аз също мисля, че съм с бърз метаболизъм. Обикновено без особени усилия поддържах много добра форма. Но пък правих по 15000 крачки на ден, при това на висок ток Simple Smile.
Виж целия пост
# 636
Limonche, май така ще е много по-добре. Нейният режим е много хубав, но трябва да готвя много според моите разбирания. Dez, аз също мисля, че съм с бърз метаболизъм. Обикновено без особени усилия поддържах много добра форма. Но пък правих по 15000 крачки на ден, при това на висок ток Simple Smile.

Да, но сама пишеш, че това вече не работи, и че резултати няма никакви.
Виж целия пост
# 637
Limonche, май така ще е много по-добре. Нейният режим е много хубав, но трябва да готвя много според моите разбирания. Dez, аз също мисля, че съм с бърз метаболизъм. Обикновено без особени усилия поддържах много добра форма.
Уловката е в болднатото окончание......Smiley
Тялото, метаболизма,визиятта, се променят и са различни на 20-30-40-50 години.
Когато бях на 20, 165/55 кг ми беше перфектно.След 30 години, падна ли под 60 кг, изглеждам като изсушена скумрия.Сега ми е най добре на около 61-62 кг.
Виж целия пост
# 638
Limonche, май така ще е много по-добре. Нейният режим е много хубав, но трябва да готвя много според моите разбирания. Dez, аз също мисля, че съм с бърз метаболизъм. Обикновено без особени усилия поддържах много добра форма. Но пък правих по 15000 крачки на ден, при това на висок ток Simple Smile.

Да, но сама пишеш, че това вече не работи, и че резултати няма никакви.
Да, но сега почти не се движа, правя по 2000-3000 крачки дневно и 30 минути упражнения. Иначе съм абсолютно съгласна, че с времето метаболизмът се забавя. И 50 кг на 25 г, изглеждах по-пухкава, с бузки, а на 34 г. примерно и 50 кг изглеждах много слаба.
Виж целия пост
# 639
Аз от днес започвам да съм стриктна пак. Взех си изпитите и вече няма стрес, така че нямам повече оправдания. Ще спазвам 1500-1600 кал дневно и ще се опитам да правя всеки ден малко упражнения вкъщи + разходки с количката. Днес съм 55,4, не искам да си поставям някакви нереални цели, на 7.11 ще ми е абсолвентският бал, ако съм 53 до тогава ще е супер.
Виж целия пост
# 640
Идвам да се разпиша.

Аз едва след 3дена по-кротко ядене съм -1кг, въпреки за себе си смятам, че това не е реално свалено, просто сега не съм натъпкана и подута, но както и да е, за мотивация става.

Отделно настинах ужасно, така че не съм много гладна, въпрки че съм адски неактивна... Да видим...
Виж целия пост
# 641
Хора, искам да опитам лунната диета но изобщо не знам луната кога навлиза в подходящата фаза и от колко до колко часа трябва да го спазвам и колко често.Не мога да се ориентирам.Някой да ми каже?
Виж целия пост
# 642
Това са фазите на луната за тази година. Започваш един час по-рано и приключваш един час по-късно.
Виж целия пост
# 643
Благодаря, Беки.На пълнолуние ли трябва да го правя?
Виж целия пост
# 644
Хора, искам да опитам лунната диета но изобщо не знам луната кога навлиза в подходящата фаза и от колко до колко часа трябва да го спазвам и колко често.Не мога да се ориентирам.Някой да ми каже?

Толкова е лесно, отваряш гугъл, пишеш лунна диета, четеш и спазваш. Видях, че си намерила темата, но не може да ядеш цели ябълки, трябва да е течност.Или пиеш вода/чай или купуваш готов фреш.

Аз толкова дебела наистина не помня от кога не съм била, крайно време е да се взема в ръце, защото положението излиза извън границите на добрия изглед с дрехи, без дрехи никой по никакъв повод/изключвам най-лошия/ няма да ме види.И тук идва генералния извод-тренировки 20-30%, диета 70-/80%.И други фактори има, но тези са много важни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия