ДНЕВНИКЪТ Тема 104 Да отслабнем всички заедно!

  • 52 574
  • 776
# 705
annabelle_the_doll, няколко поста по-нагоре писах, че хората могат да се обърнат И към лекар за консултация.  Ти обикаляш всякакви теми и или имаш здравословен проблем, или гониш бързи резултати. Няма такова нещо като просто математика. На всеки човек различни храни му понасят и не трябва да се води по модерните диети. Провери ти за себе си какво и как е най-добре - калории, активност, храни. Видях ти темата за диетолог, добра идея е да се консултираш със специалист, ако си мислиш, че имаш проблем.
Виж целия пост
# 706
Добро утро!

Минавам отчетно. За първата седмица вече не посигнах целта от -1кг.
Успях -700гр.
Другата ще трябва да затегна повечко. От опит зная че тия последни кг са си драма.

Отделно за калории́те. Да, и аз не зная как така има пълни жени, които наистина ядат много малко и не свалят, дори качват. Все пак от какво се храни този организъм...
Елно е сигурно.. ако намалиш калориите достатъчно, се отслабва.
Аз нормално, не на диета, трябва да поддържам около 1400кк на ден.
За да отслабна, сега гледам да са около 1100-1200кк. . Сигурно затова не успявам да сваля бързо.
И мен ми се искаше толкова време да повярвам, че всичко е една проста математика - просто да изразходваш повече калории , отколкото приемаш.
Карах го само така от месец и половина и свалих 4 кг.Но съм на застой от 2 седмици.
И се запитах три неща: 1. ако всичко е такава проста математика защо тогава има толкова диетолози, хранителни консултанти, режими и темподобни.
2.Защо тогава именно както ти го каза - толкова хора ядат малко и въпреки това не само че не отслабват, ами дебелеят.
3.Всеки може пък да е с Инсулинова резистентност без да го знае.Примерно аз.Въпреки свалените 4-5 кг за месец с гъвкав режим, с картофи и ориз и тренировки.Хубаво, бързо ги свалих, но ако съм с ИР?Може да стигна до определен застой ако го имам...
Много ми се иска наистина да беше просто една математика с калориите и MyFitnessPal приложението Confused

Ако целта е да се свалят повече от 5кг на пример, според мен консултация със специялист е задължителна.

Математиката е че, ако не ядеш, отслабваш.. но просто трябва да се прави правилно и здравословно и да не гладуваме и най-често куцаме точно в тази част.

За малка цел килограми, съм склонна към повече компромиси.
Преди години правих кето диета ( тогава се казваше просто протеинова диета Simple Smile ) , но тя много натоварва бъбреците, така че трябва да се внимава с всичко..
С нея се отслабваше леко.
Сега нагласата ми е друга, тъй като не ям месо. Няма как да мина без въглехидрати, бобови и прочее, но ще стане.
Просто по-бавно, но моята цел е едва 3кг, така че всеки трябва да намери неговото правило и... много търпение.
Виж целия пост
# 707
яж си к'во ти душа сака, пък после не било математика....
анебел, изхвърлила си водата

започвам моно ВЧ, цел -2кг
Виж целия пост
# 708
Херц, да ядеш каквото ти душа иска и да разчиташ на математика, са две различни неща.
Успех с моното.
Виж целия пост
# 709
Протеиновата диета, дето натоварва бъбреците е Дюкан, не кето.

Моно ми се прави май и на мен, не съм правила досега. Според мен резултатът ще е като след яйчен фаст като кг. Мисля да направя моно/яйчен фаст, продължавам си с нисковъглехидратния режим и другия месец живот и здраве почвам постите. Да видим как ще ми се отрази такава ротация.

Херц, отивам да напиша рецептата за тиквата 😀
Виж целия пост
# 710

Математиката е че, ако не ядеш, отслабваш.....
Може би... Но цял живот ли ще гладуваш? Защото точно математиката казва, че почнеш ли да ядеш /увеличиш ли храната, и кг тръгват пак нагоре. А цял живот глад на 1000-1200 калории, или по малко, нещо хич не си го представям...
Виж целия пост
# 711
Мда, животинския и човешки свят са просъществували благодарение на математиката и ежедневно смятане на "калории".
Колко по лесно е да ядеш само и единствено при глад , в количествата за утоляване на глада и естествени храни.
Да, но за това трябва да се развие/възстанови чувства ситост/глад. И това няма да стане с похапване през два часа на морковче/шепа ядки и...Колкото и да ги смятате.
Не ви ли прави впечатлението,  че във всеки източник калориите на един и същ продукт е различен ?
Виж целия пост
# 712

Математиката е че, ако не ядеш, отслабваш.....
Може би... Но цял живот ли ще гладуваш? Защото точно математиката казва, че почнеш ли да ядеш /увеличиш ли храната, и кг тръгват пак нагоре. А цял живот глад на 1000-1200 калории, или по малко, нещо хич не си го представям...

Ако тялото казва, че на +1200кк качваш, единственото решение е спорт...

От личен опит: докато станах на 30г вечно бях гладна... Ставах от масата и бях гладна, правих какви ли не постоянни диети. Не съм била дебела, но поддржането на кг беше кошмар..
На 30 и след като с роди дъщеря ми, нещо в организъма ми се промени радикално и наистина освен, ако не е по менструация, не изпитвам тоя вълчи глад никога.
Моето ежедневие е около 1400кк и абсолютно без усилие или да го смятам.  Отказах се от всички диетични храни, ям здравословно... Просто наистина е по малко и ми стига без да го мисля.
Това преди 7-8г беше абсурд.

Сега виждам същото при дъщерите ми. Още са малки, но ако не ги конролирам биха изяли порцията, която яде мъжа ми.

Искам да кажа, няма общо правило, само това че ниските кг искат малко или много малко калории и това е неизбежно.
Как се понася от организма е въпрос на хормони и метаболизъм.
Виж целия пост
# 713
На мен ми правят впечатление хората, при които това работи. И са страшно много.
Колкото и да се подиграваме на калорийната теория, то тя действа.

В миналото са умирали от немотия и глад, и не е било модно да си на минимален процент мазнини.
Мерилин е с дебели бедра, и пак е символ на красота и сексапил.
Сега за тези мазни бедра биха я линчували в социалните медии.

Виж целия пост
# 714
Танче, много си ми симпатична и по принцип съм съгласна с доводите ти. Но това не е лесно постижимо и отнема години това напасване. В днешно време жените са жертва на медиите. Не си падам по конспирации, но масово сме с промити мозъци.

Постоянно виждам прекрасни жени да издевателстват над себе си. Някои не го осъзнават, други го осъзнават,но продължават да натискат.

Докато човек напипа границата на ситост е добре да има представа какво поглъща. Ориентировъчно, не да се взираме до точката и запетайката. Все пак и наднорменото тегло е признак, че нещо не е наред в тялото.

Аз лично наднормени килограми не мисля, че имам. Но не съм и клечка. Обаче с годините ми става все по-важно да съм здрава и не желая да правя компромиси.
Виж целия пост
# 715
Да ви разкажа отново вица:
Попитали радио Ереван:
- Каква е приликата между битата и дебелата жена?
- И двете не знаят кога да си затворят устата!

Та контролът над глада, когато има проблем, не е толкова лесно постижим. Хубаво е да се използват ориентири, докато се постигне разумен контрол.
Виж целия пост
# 716
Не, не се подигравам с калорийната теория. Напротив, дори разбирам, че е необходимо за някои да имат някаква мярка за количество храна , за определено време.
За мен тази мярка беше чиния с определен диаметър.
Но когато някои гладуват, защото са си "изяли калориите" е ситуация в която "мозъкът на влечуго ще победи рано или късно" (според д-р Марк Хаймън в книгата "Ултраметаболизъм") или пък ядат без глад, защото "не са си изяли калориите за деня". И точно това води до ситуация "от диетите се дебелее" (пак по д-р Хаймън).
Вероятността аз да съм на по-ниски калории и по-често от повечето тук е много голяма, но в други дни са много (в пъти) повече. Ориентирам се само и единствено от чувство глад-ситост и признавам беше мноооого трудно и дълго за да го постигна.
Каква е храната е вече подробност. Има за всякакъв вкус и разбирания. В смисъл вегетарианска/месоядна/смесена/постене/фаст и др., не става въпрос за вафли/торти и колбаси.
Виж целия пост
# 717
Танче, чела ли си на д-р Хаймън - "Яж мазнини и отслабвай"? Взех си я преди 2-3 години, но само съм я прехвърляла.
Виж целия пост
# 718
Танче, чела ли си на д-р Хаймън - "Яж мазнини и отслабвай"? Взех си я преди 2-3 години, но само съм я прехвърляла.
И аз я прехвърлих без да задълбочавам. Не е много по моя вкус , но за клонящите към вегетарианство/не обичащи месо е идеална.
Виж целия пост
# 719

Сега за тези мазни бедра биха я линчували в социалните медии.


Дез, този цитат сред младите на е верен, защото сега са на мода закръглените и сочни девойки. Даже сега Мерлинчето доста щеше да се харесва на младите. Масово наблюдавам дебелички девойки, с едри и масивни бедра и цицести, заобиколени от стройни момченца. Изумена бях да го разбера, но сред тийнейджърите новите форми са доста пищни. Силно повлияни са от формите на Ники Минаж. Съдя по дъщеря ми, която е на 16 години и беше допреди два три месеца 53 -54 кг на 170, рязко скочи на 60 кг и аз започнах да и мърморя да не изгуби мярката... Но, какво беше учудването ми като каза, че така се харесва и никой вече не си падал по анорксички. Понеже масово младите са с тези форми, като че ли се приемат за нещо естествено. По мое време нямаше начин дебеланка да си хване гадже, а като гледам как смело си ги показват в къси панталони... Светът е шарен. Едни още гонят стари стандарти, други се нагаждат към новите. Това са моите наблюдения, не твърдя, че са меродавни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия