Професия учител - 10

  • 60 773
  • 755
# 285
4 ли бяха? Защо съм запомнила, че бяха 4 задължителни + 1 по избор? Сигурно заради програмите в долните степени...
Рошелка, принципно може, доколкото разпределението изобщо отпадна, пиша ти какви бяха инструкциите при нас, с оглед това, колегите да имат оценки по всеки модул. Предполагам, че при общо разпределение, това може да се контролира с типа оценка в ел.дневник.
Виж целия пост
# 286
Не съм допусната до интервю в едно от училищата където съм подала документи .
Отговарям на всички изиквания .
Нямам  стаж като учител  ,но не  е  описано като изискване в обявата .
Може ли това да е причината?
Виж целия пост
# 287
Не съм допусната до интервю в едно от училищата където съм подала документи .
Отговарям на всички изиквания .
Нямам  стаж като учител  ,но не  е  описано като изискване в обявата .
Може ли това да е причината?

Действителната причината най-вероятно е, че си имат човек.  За пред теб, може да измислят нещо. Как беше: "Има ли желание, намира се начин, няма ли желание, намира се оправдание".

Преди доста години ми се случи в едно училище да не ме допуснат до интервю. Имах квалификация и стаж, но....  Даже не си струваше да питам за причината...
Виж целия пост
# 288
Не съм допусната до интервю в едно от училищата където съм подала документи .
Отговарям на всички изиквания .
Нямам  стаж като учител  ,но не  е  описано като изискване в обявата .
Може ли това да е причината?
Действителната причината най-вероятно е, че си имат човек.  За пред теб, може да измислят нещо. Как беше: "Има ли желание, намира се начин, няма ли желание, намира се оправдание".
Velizz, много е гадно това, но ще трябва да минеш и през гадости. Преди много години, документите ги подавахме в Инспектората. Една съученичка-учителка вече, ме посъветва да си направя копие на всички документи, които подавам, защото "...всичко се случва". И не ме назначиха, защото ми  "изгубили документите". Извадих аз копията от чантата, но всичко беше приключило без моето участие. Та, това беше тяхното оправдание за момента. Не се отказвай. Най-вероятно нещата ще станат, когато най-малко очакваш. Пожелавам ти успех!
Виж целия пост
# 289
Здравейте! Може ли магистър по Счетоводство и контрол да започне работа като учител по счетоводство?
Виж целия пост
# 290
Здравейте! Може ли магистър по Счетоводство и контрол да започне работа като учител по счетоводство?

Трябва педагогическа правоспособност “Учител по счестоводство”
Виж целия пост
# 291
Не съм допусната до интервю в едно от училищата където съм подала документи .
Отговарям на всички изиквания .
Нямам  стаж като учител  ,но не  е  описано като изискване в обявата .
Може ли това да е причината?

Предполагам, че комисията по назначението си има изградени критерии и по всяка вероятност кандидатите с повече стаж са с предимство. Така при предварителното разглеждане на документите се селектират кандидатите с повече шанс за мястото и само те са допуснати до интервю. Нормално е при много кандидати за едно място - иначе се губи времето и на едните, и на другите.
Виж целия пост
# 292
Здравейте! Може ли магистър по Счетоводство и контрол да започне работа като учител по счетоводство?
Да, може и без квалификация" учител". За общообразователен предмет-не, но за професионални, да. Чл. 213, ал. 9 от закона за предучилищното и училищното образование. Но зависи и от директора, и от броя кандидати. С предимство ще е кандидат с квалификация.
Виж целия пост
# 293
Това с модулите е пълен хаос, при нас няма учебници, темите са разпръснати в различни учебници и децата трябва да купят няколко учебника, а да ползваме само единични теми. Изключително необмислено е.
Отделно, че нивата на езика по различните модули също се разминават. По избираемия модул пък дори няма и учебна програма?!
Виж целия пост
# 294
Тези от "шапката", докато не объркат още образователната система , няма да мирясат. Все си мислех, че по-голям хаос не може да се сътвори, но се оказва, че още можело. Колко удобно щеше да бъде с един учебник по предмет, с единно разпределение, което пак можеше да търпи корекции във времето...Сега дистанционното щеше да си бъде рай. Но...."Парите въртят света...." както пее Лайза Минели.
Виж целия пост
# 295
В крайна сметка, никой не ви задължава да ползвате учебници, стига да се придържате към програмата. Специално за езиците това може да се окаже много по-функционално.
Виж целия пост
# 296
Не съм допусната до интервю в едно от училищата където съм подала документи .
Отговарям на всички изиквания .
Нямам  стаж като учител  ,но не  е  описано като изискване в обявата .
Може ли това да е причината?
И мен не ме допуснаха до интервю. Не го преживявам, не е било моето място. Ще опитвам пак.
Виж целия пост
# 297
Не съм допусната до интервю в едно от училищата където съм подала документи .
Отговарям на всички изиквания .
Нямам  стаж като учител  ,но не  е  описано като изискване в обявата .
Може ли това да е причината?
И мен не ме допуснаха до интервю. Не го преживявам, не е било моето място. Ще опитвам пак.
Разбира се, че ще опитате пак, и двете. Не се знае коя страна е изгубила повече, като не са ви допуснали до Интервюто. Може пък вие, момичета, да сте спечелили от това.
Виж целия пост
# 298
Не съм допусната до интервю в едно от училищата където съм подала документи .
Отговарям на всички изиквания .
Нямам  стаж като учител  ,но не  е  описано като изискване в обявата .
Може ли това да е причината?
И мен не ме допуснаха до интервю. Не го преживявам, не е било моето място. Ще опитвам пак.
И аз не го преживявам.Не е било моето.В очакване съм .
Подала съм документи със краен срок -09/11/14.09.2020
В момента работя на трудов договор.Не смея да напусна ,тъй като не съм сигурна дали ще си намеря нова .
А всички бързат за началото на учебната година .
Виж целия пост
# 299
На мен по мейл не са ми връщали входящ номер. Направо се обаждат за интервю, но не от всички места, където съм подала са ме канили не интервю.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия