Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 12

  • 37 737
  • 763
# 360
Милена, белтъкът  в урината се изследва след 24 часово събиране, за да се ппецени има ли начална протеинурия.
Важно е в кръвта да е в норма.
Вурината може да е следа от "течение".
Благодаря, Герга. При долна граница е 58, моят е 60. И докторът каза, че са следи от течение. Дано е така. 🌺
Виж целия пост
# 361
Не спирай приема на белтък.
Мериш кръвното три пъти на ден и го записваш в тетрадка.
Сутрин го мериш още в леглото. Ако има нещо пиши на лично.
Виж целия пост
# 362
Не спирай приема на белтък.
Мериш кръвното три пъти на ден и го записваш в тетрадка.
Сутрин го мериш още в леглото. Ако има нещо пиши на лично.
Ами докторът ми каза, че ако белтъкът и албуминът били в норма, не трябвало да се пое, че вредяло на бебето. Не виждам с какво може да му вреди, ама...
Благодаря ти, ако има нещо, ще пиша 🌺🌺🌺
Виж целия пост
# 363
Слушай доктора!
Следи белтъка в кръвта.
Бебето напълнява от него, ако се пие повече.
При масивен, ударен прием, за да се свалят оттоци е за кратко, ако креатинина, на бременната се вдигне, приемът се намалява, но аз пиех фрезурбин, а той е по силен.
Моят белтък в един момент започна много бързо  да пада на фона на прием на белтък, започнаха леки оттоци и шум в ушите, взеха ме в болница.
Виж целия пост
# 364
Някой май беше писал, че има таблиците, които Паскалева ползва. Може ли да ги публикувате тук?
Виж целия пост
# 365
и какво като се публикуват?
някой ще се прави на лекар от форума ли?
Виж целия пост
# 366
Намерих полезна статия за основната съставка на Натаспин. Интересно - пише, че дори разгражда вече образувани тромби. Не знам защо Паскалева не го признава тоя Натаспин, но щом казвате, че смъква д димер и фибриноген, ще си го пия. Пък и статията звучи обещаващо.

https://valentis-bg.com/Потенциални-ползи-от-приложението-на/
Виж целия пост
# 367
Yan, трябва обаче да е съгласувано с лекар, особено дозата и ако влияе на нещо друго което трябва да се следи.
Виж целия пост
# 368
Да, естествено. АГ ми изписа по 1 на ден.
Виж целия пост
# 369
Аз пих цялата комбинация протеолитични ензими няколко месеца  (има теми за тях и приложението им тук във форума). Натокиназа + серапептаза + бромелаин. Реално обаче не знам колко са ми помогнали, защото нямах и видни оплаквания (целта ми беше точно прочистване на фиброзни отлагания, помощ при миоми, евентуално възлестите ми гърди и т.н. Все скрити неща. Фибриногена ми е между 2 и 2,8 - но предполагам всички небременни са с такъв. Ако биха ми били от полза за коагулацията и фактор V, бих ги пила пак. Ще се разровя.
Виж целия пост
# 370
И аз към пила сурапаптиза бромелаин, но не знам ок ли са по време на бременност.
Виж целия пост
# 371
Натаспин е хранителна добавка, а не лекарство и съответно не минава през същия контрол и тестване като едно лекарство. Освен това е доста нов продукт на пазара. Това е причината според мен проф. Паскалева да не ползва и признава. Това, което ми е казвала е, че няма доказателства да действа.  Като всяка хранителна добавка, въздействието му върху организма е доста по-слабо от това на лекарствата. Въздействието на всяка добавка зависи от дозите активно вещество. Обаче има клинични изследвания свързани с използването на активното вещество “натокиназа” и ще потърся да пусна инфо по-късно. Просто не са достатъчни, лекарите отчитат натрупването на много на брой контролирани изследвания, за да признаят действието на един продук, а както се досещаме всички в такива изследвания много рядко участват бременни жени. Има и много момичета, които са го пили бременни. Променя нивата на д-Димер при някои и го сваля, което е добра индикация. От тази гледна точка може да подпомогне на тялото да не се формират тромби, но при сериозен проблем няма да е достатъчен. Щом ти го е изписал АГ - пиеш го, защото той следи кръвоток и изследвания. Никоя от нас не може  бременна да си назначава дори добавки. А хемостазата си я изследваш задължително, независимо дали го пиеш или не, за да може лекарите да виждат какво се случва с коагулацията - едно, да не ти навреди натаспина, и друго, да видят, ако показателите ти се влошават и да ти включат нмх терапия или друга медикаментозна терапия, ако засекат риск за теб или бебето.
Друга добавка, която знам, че помага за кръвоток и предотвратяване на тромбози са омега -3 мастните киселини и тях също ги дават на бременни - но пак трябва лекар да прецени и следи, защото има значение дозата. Има значение и съотношение DHA/EPA в тях, защото действат по различен начин и дали няма хиперфункция на щз. Ще пусна и за тях интересна статия от изследване на турска репродуктивна клиника. Чувала съм, че Сигридов е правил такава терапия с комбинация на омега с натаспин и режим на момичета с реакция и към аспирин, и към нмх. Лекарят трябва обаче много строго да следи пак и да знае какво прави, редовите АГ не биха могли. Стане ли сериозен проблема, добавките не са достатъчни ...
Виж целия пост
# 372
И Карагьозова е против използването на Натаспин, защото няма достатъчно изследвания върху бременни.
Виж целия пост
# 373
Моята АГ е рискова бременност, от Токуда. Първата, която ми пусна витамини и каза да пия мета формите им.  Тя препоръча натаспина и омега 3,което сега Деси казва, че и Сигридов го е правел. Което ми вдъхва някакво доверие в АГто, защото ми е нова.
Следи кръвотока.
Само едно не ми обясни, и пак ще питам и тук - целта на НМХ-то е да сваля фибриноген и д димер ли като цяло?
И ако се засече влошен кръвоток, може ли да се реагира?
Според Паскалева може и няма страшно. Стига на 2,3 седмици да следя кръвни показатели и кръвоток, нямало да се стигне до страхотии.
Виж целия пост
# 374
Моята АГ е рискова бременност, от Токуда. Първата, която ми пусна витамини и каза да пия мета формите им.  Тя препоръча натаспина и омега 3,което сега Деси казва, че и Сигридов го е правел. Което ми вдъхва някакво доверие в АГто, защото ми е нова.
Следи кръвотока.
Само едно не ми обясни, и пак ще питам и тук - целта на НМХ-то е да сваля фибриноген и д димер ли като цяло?
И ако се засече влошен кръвоток, може ли да се реагира?
Според Паскалева може и няма страшно. Стига на 2,3 седмици да следя кръвни показатели и кръвоток, нямало да се стигне до страхотии.
Yan, всичко това говори добре за АГ-то ти. Хубаво е, че следи нещата. Щом и тя, и Паскалева казват, че може и има как да се реагира - спокойно. Не е нужно ти да знаеш какво точно се прави, важно е лекарите ти да знаят. Не си първата пациентка на Паскалева с подобна алергия, тя разполага и с други медикаменти, а и има и противоалергични - ако се вдигне риска, ще ти адаптират терапията. Тези дози, на които беше са профилактични, т.е.  за много от нас те са просто застраховка и много често тялото може да се справи и само. Докато можеш да минеш без по-сериозни медикаменти, няма нужда да ти товарят организма с нещо, на което тялото ти реагира зле. А и няма нищо по-страшно от ситуация, в която пациент знае повече от лекаря си. Бих дала всичко да не бях научавала толкова много за хепарини, аспирини, д-Димери и просто да се насладя на една безметежна бременност в пълно неведение за всички тези неща Simple Smile  Успокой се, доколкото е възможно, пий вода, храни се с чиста храна без боклуци, движи се - всичко това помага.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия