Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 63

  • 36 290
  • 741
# 285
Момичета, днес си купих селен 100 мг. Как и по колко вземате вие на ден? Просто с тези хиляда добавки които пия се чудя къде да вместя и него Thinking
Виж целия пост
# 286
Попаднах на едно предаване на Гала - споделям https://youtu.be/e53fkaIWmY8 има и други, по подразбиране - уикенда смятам да ги изгледам
Виж целия пост
# 287
Относно спорта да се включа с въпрос.
Моето tsh е паднало до 1.6, което е супер за бебеправебето, но още усещам забързан пулс. Много бързо се качва при леки усилия-например 1-2 етажа стълби или по-бързо ходене. Чудя се дали ако правя по-често кардио ще се подобри това или не е препоръчително?
Виж целия пост
# 288
Джерами, какво ще кажеш за келпа? Аз пия келп 200 μg по 1т два пъти в седмицата. Пия и селен, в момента съм в период на почивка.
Келпа е сериозен източник на йод, там важното е чистотата на продукта, заради тежките метали,но не мога да се ангажирам с конкретни марки.
Jerami, блгодаря за изчерпателния отговор. Вит.Д изследвах сега - 35 (25-100 оптимални граници), юни беше с 10-ина единици надолу. Вит. Б изследвах през юли след края на първото лечение с КС - вече не си спомням колко беше, но беше над средата на реф.граници. Друго на ЩЗ засега не съм изследвала, защото само ТСХ, т3 и т4 касаеха хода на възпалението. Ще направя целия комплект след няколко месеца, в момента вероятно още имам грануломни зони и не виждам смисъл, нека се възстанови още няколко месеца.

Иначе за спорта сте прави всички. Така спортувах до преди кризата, искаше ми се да се върна в спортната форма от тогава. Ще заместя кардиото с йога и без това сезонът на тичането приключва. С месото не прекалявам. С млечните също - консумирам основно кисело мляко (1 кофичка на 2 дни и сирене в салатата).
Добре е да качиш д над 40.
Относно спорта да се включа с въпрос.
Моето tsh е паднало до 1.6, което е супер за бебеправебето, но още усещам забързан пулс. Много бързо се качва при леки усилия-например 1-2 етажа стълби или по-бързо ходене. Чудя се дали ако правя по-често кардио ще се подобри това или не е препоръчително?
При проблеми с щитовидната жлеза, кардиото е непрепоръчително.
Виж целия пост
# 289
Какво мислите за водорасли на прах?
Виж целия пост
# 290
Здравейте,
Приемате ли Колаген?
От колко милиграма?
Пиете ли витамин Д3 или Б12 - кой се усвоява най-добре?
Има ли доставки на еутирокс?
Благодаря
Виж целия пост
# 291
Peshy,
Всичките изброени ги пием:). За витамините: вит.Д под формата на капки ( броят капки зависи от това, дали имаш недостиг или направо дефицит), В12 пък имат добра подезична форма или назален спрей (гледай да не съдържа метилкобаламин). Ако се върнеш да прочетеш и няколко страници назад, ще намериш информация и за колагена, публикувана от Bongobongo. Можеш да ползваш и търсачката в темата за по-лесно.
Успех!
Виж целия пост
# 292
Peshy,
Всичките изброени ги пием:). За витамините: вит.Д под формата на капки ( броят капки зависи от това, дали имаш недостиг или направо дефицит), В12 пък имат добра подезична форма или назален спрей (гледай да не съдържа метилкобаламин). Ако се върнеш да прочетеш и няколко страници назад, ще намериш информация и за колагена, публикувана от Bongobongo. Можеш да ползваш и търсачката в темата за по-лесно.
Успех!

Извинявай, как се търси в темата?Защото като използвам търсачката ми излиза всичко в цялата платформа..
Виж целия пост
# 293
Peshy,
Всичките изброени ги пием:). За витамините: вит.Д под формата на капки ( броят капки зависи от това, дали имаш недостиг или направо дефицит), В12 пък имат добра подезична форма или назален спрей (гледай да не съдържа метилкобаламин). Ако се върнеш да прочетеш и няколко страници назад, ще намериш информация и за колагена, публикувана от Bongobongo. Можеш да ползваш и търсачката в темата за по-лесно.
Успех!
Здравей,
А защо да не е метилкобаламин. Аз такива си взех и ендокриноложката ги одобри🤔 извинявай се, ако е глупав въпрос, но нямам идея.
Виж целия пост
# 294
И аз и сина ми ползваме В12 метилкобаламин. Трябва да се избягва цианкобаламин това е неусвоимата форма, иначе метил- и хидрокси- формите са ок.
Виж целия пост
# 295
И аз и сина ми ползваме В12 метилкобаламин. Трябва да се избягва цианкобаламин това е неусвоимата форма, иначе метил- и хидрокси- формите са ок.
Обърках се, имайки предвид да се избягва точно цианкобаламин! Мерси за корекцията!
Виж целия пост
# 296

Да попитам, според Вас всичко наред ли е при тези изследвания?
Виж целия пост
# 297

Да попитам, според Вас всичко наред ли е при тези изследвания?
Тсх показва лека хипофункция, гледано изолирано от другите хормони. Фт3 и фт4 са идеални, така че може да се гадае дали от щитовидната или в хипофизата има проблем. (Което е поредно доказателство, че тсх, фт3 и фт4 се изследват винаги заедно.) Мисля, че кр захар е леко завишена, но все пак зависи и какво сте яли снощи. Някакви оплаквания? Кое наложи изследванията? Като цяло са добри.
Виж целия пост
# 298
Направих ги след появило се сърцебиене, умора, тревожност. ВИТАМИН Б12 и витамин Д са ми много ниски, сега пия добавки за тях от 15 дни, но не отшумява симптомите и търся друга причина, преди да посегна към антидепресантите, които ми изписа кардиолога...
Виж целия пост
# 299
Направих ги след появило се сърцебиене, умора, тревожност. ВИТАМИН Б12 и витамин Д са ми много ниски, сега пия добавки за тях от 15 дни, но не отшумява симптомите и търся друга причина, преди да посегна към антидепресантите, които ми изписа кардиолога...
Провери си инсулина - поне на гладно, но може и едно обременяване, ако имаш натрупване на излишни тлъстини в коремната област.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия