Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 63

  • 36 291
  • 741
# 390
Здравейте🙂
Моля за коментар за моите стойности на щитовидната.
Пускала съм ги в контекста на проблемно забременяване.Имам поликистоза и инсулинова резистентност.Ендото ме гледа на ехограф и каза, че жлезата била ОК и ми назначи тези изследвания и каза да отида при нея само ако ТСХ е над 2,5.
FT3 дори не беше написала да го изследвам.Аз го пуснах и излезе , че е под нормата...
Виж целия пост
# 391
Добрата новина, е че жлезата ти работи добре, защото произвежда достатъчно фт4, тсх бих казал е ок, фт3 ти е ниско, защото конверсията ти куца, трябва да подобриш инсулиновата чувствителност, може да провериш чернодробни ензими асат алат и ггт.
Виж целия пост
# 392
Някой имал ли е проблеми с лигавицата на устната кухина? Имам някакъв проблем и според това което чета, виновника е автоимунно и/или Епщайн вирус 🙄
Виж целия пост
# 393
какъв точно проблем имаш предвид
Виж целия пост
# 394
Здравейте, днес на годишен преглед от работодателя в МЦ АмериМед, преглеждащия лекар има съмнения за Хашимото.
Миналата година преглеждащия лекар откри киста, а тази година съм със съмнения за Хашимото.
Бихте ли препоръчали добър специалист в тази област, от АмериМед ми препоръчаха доктор Ангел Маринчев, но се колебая дали да запиша час за по - обстоен преглед при него.
Виж целия пост
# 395
Здравейте, днес на годишен преглед от работодателя в МЦ АмериМед, преглеждащия лекар има съмнения за Хашимото.
Миналата година преглеждащия лекар откри киста, а тази година съм със съмнения за Хашимото.
Бихте ли препоръчали добър специалист в тази област, от АмериМед ми препоръчаха доктор Ангел Маринчев, но се колебая дали да запиша час за по - обстоен преглед при него.
доктор Ангел Маринчев e моя ендо - доста се лутах, докато ми го препоръчаха от други места. препоръчвам го, защото доста сериозно анализира резултатите /задължително иска да изследваш и фт3, например, а не само тсх и фт4/, подробно обяснява, търпелив е към въпросите ми, приема с направление /в 5-та градска болница/ и записването на час е в рамките на седмица.
Виж целия пост
# 396
Всеки средностатистически ендокринолог може да ви каже дали имате Хашимото. Добър ви трябва, ако ще забременявате. "По-обстоен" преглед на жлезата...силно казано. Обстойни трябва да са тълкуванията на изследванията.
Виж целия пост
# 397
Прегледа за жлеза включва - опипване с ръка, видеозон, разчитане на изследвания (ето тук е важно да е добър). Та няма по-обстоен или не обстоен преглед, всеки ендокринолог го прави това. Е някой може да реши, че нямате нужда от видеозон, но винаги може да си поискате такъв.

А от какво този лекар отсъди съмнение за Хашимото, че ми стана интересно...видеозон?

П.П. докато публикувам тя и Бонго е писала
Виж целия пост
# 398
Прегледа за жлеза включва - опипване с ръка, видеозон, разчитане на изследвания (ето тук е важно да е добър). Та няма по-обстоен или не обстоен преглед, всеки ендокринолог го прави това. Е някой може да реши, че нямате нужда от видеозон, но винаги може да си поискате такъв.

А от какво този лекар отсъди съмнение за Хашимото, че ми стана интересно...видеозон?

П.П. докато публикувам тя и Бонго е писала

Само от видеозона. Тотално каза, че не се съгласява с поставената диагноза от неговата колежка от миналата година - киста на щитовидната жлеза.

Дори не погледна изследванита на кръв и урина. Единственото завишено там излезе прокалцитонина и тромбоцитите.
Виж целия пост
# 399
Ясно, значи е видял нарушение в структурата. Кръвните и урината не му трябват, те няма как да покажат този проблем.
Пълният щитовиден панел с изследвания е хормони - ТСХ, Т4 и Т3, както и антитела ТАТ и МАТ. От антителата ако са завишени се диагностицира Хашимото или по структура на жлезата от видеозон. Това е автоимунно заболяване, при което организма атакува жлезата. А от трите хормона се вижда функцията на жлезата,  при Хашимото тя рано или късно се нарушава

Виж целия пост
# 400
Oтдавна не съм ви чела, минавам набързо само да споделя за момичетата от Бургас положителните ми впечатления от д-р Костадинов /ендокринолог/. През последните години сигурно той е един от малкото при които не бях ходила, приятно ме изненада.
Виж целия пост
# 401
Здравейте, искам да попитам който е по-запознат. Тук повечето сме с Хашимото и уж едно от нещата е забавен сърдечен ритъм, а пък назад в темата доста хора споменаха за пулс над нормалните граници дори и без движение. При мен също е така. Понякога пулс 90-95 докато си лежа. 110 като тръгна да ходя, а ако се забързам отива към 130 и нагоре. Как хем Хашимото, хем толкова ускорен сърдечен ритъм ? Тук ми бяга логиката.
Виж целия пост
# 402
Royz, ускореният пулс може да е от самия хормон т4 (ако е в повече или просто реакция на организма при напасване на доза), ниско фт3, от липса на желязо, при хипоглекимия, ако кръвното е ниско, при липса на магнезий. Причините могат да са много. Може да не е конкретно хашимотото виновно, но от него постепенно тръгва всичко. При лошо контролирано хаши, разбирай перманентно ниско фт3 и лоша конверсия, много хора започват и високо кръвно да вдигат.
Виж целия пост
# 403
Bongobongo, благодаря. Сега ми се изясни картинката. Явно нещата са много навързани Simple Smile
Виж целия пост
# 404
Скоро четох статия в блога на Шоки, за връзката между ниският Т3 и сърцебиенето, и не само:
http://foodforthoughtbg.blogspot.com/search/label/%D0%A5%D0%B8%D … ate=false&m=0
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия