* Берен Саат * Beren Saat * сериали, филми, реклами, награди, интервюта - тема 16

  • 36 781
  • 393
# 390
Благодаря за интервюто, давам път за 2 част!



Виж целия пост
# 391

Тя е една от най-талантливите и популярни актриси. Славата ѝ е преминала националните граници. Всяка нейна стъпка, всяка дума, която казва, е новина, достойна за внимание. Берен Саат в момента е в светлината на прожекторите благодарение на крачките, които прави в музикалната си кариера. Първата ѝ песен, предварителен преглед на предстоящия ѝ албум „Exuberance“, беше издадена. Тя описва „CapitaliZoo“ по следния начин: „Тази песен говори за това как капиталистическата система и обществените очаквания са ни отдалечили от нашата същност, нашата природа и как много от нас са се озовали в невидими клетки.
“Срещнахме се с Берен, за да обсъдим нейното музикално пътуване, песните ѝ на английски език, новите ѝ планове, живота ѝ, брака ѝ с Кенан Догулу и много други: „Пълна съм с енергия за ново начало по много начини.
“Когато чух, че издава песен, веднага грабнах телефона и поисках интервю. Берен Саат не дава често интервюта, освен ако няма проект. Минаха няколко години от последния ни разговор. Чудя се какво ще каже? Толкова съм развълнувана да бъда с нея по този нов проект и да чуя какво има да каже.
Когато най-накрая получих отговора: „Добре, ще направим интервюто“, бях извън себе си от радост. Съгласихме се да се срещнем в студиото за фотосесия. Тя имаше същата топла усмивка и погледа на Берен. Слушахме заедно новата ѝ песен. Много харесвам „CapitaliZoo“, която сама написа и композира, а аранжиментът ѝ беше дело на Кенан Догулу. Вълнението ѝ личеше в очите ѝ. Тя ме плени с отговорите и проницателния си разговор, а след това започна да ми разказва за новия си път.

Как времето ви в студиото повлия на вас и връзката ви?

Беше едновременно вълнуващо и вдъхновяващо за нашата връзка. Открих безгранично възхищение от музикалните познания и идеи на Кенан. Неговите аранжименти ме вдъхновиха да напиша съвсем различни произведения, вдъхновявайки ме с нови идеи. Структурата на всяка песен също се разви различно. Новите песни, които подготвих, сега ще бъдат включени в албума.

Готови ли са песните за втория албум преди издаването на първия?

Да, всъщност песните за предстоящия албум бяха готови преди година-две. Но ситуацията в Турция е толкова нестабилна, че чакахме нещата да се стабилизират. За новите песни аз също разработвам акордови прогресии на пианото и композирам текстове и мелодии. Кенан ще промени някои от тях, добавяйки по-сложни, изтънчени акорди по време на етапа на продукцията.

Защо?

Страдахме години наред, когато ни беше трудно да изразим мислите си. Сега имаме акаунти в социалните мрежи. Условията са равни; можем веднага да публикуваме коригиращи текстове. Днешните таблоидни журналисти са по-учтиви и с тях е по-лесно да се общува. Но в предишни години това, което не изразявахме, това, което не казвахме, беше писано с удебелени заглавия и нямахме начин да го коригираме. Тогава беше безопасно да останем в сянка, за да се защитим.

„Преживяваш вътрешно пробуждане и не можеш да продължиш да живееш като същия човек.“
Сериалът „Aşk-ı Memnu“ се повтаря всяка година. Много е популярен. Как се чувствате, когато видите героинята Бихтер на екрана?

Не го гледам постоянно, но когато тези, които са били деца, го гледат като възрастни и го разбират, съм много щастлива от насладата, която изпитват тези, които го гледат за първи път, или тези, които го гледат отново. Мисля, че всеки, който участва в това, е имал голям късмет, защото това е един от онези проекти, които няма да се изгубят сред огромния брой други.

Какво е означавало актьорството за вас през вашата над 20-годишна кариера?

В ранните години актьорството беше начин за мен да се изправя пред себе си, да се излекувам, да си спомня всички моменти, които съм преживяла, да се чувствам добре и да избягам от реалния живот в свят на въображението. Сега, отвъд моето вътрешно пътешествие, актьорството е начин да допринеса за създаването на смислени истории в Турция, където разказването на истории е станало много трудно. Несъмнено то ще се превърне и в творчески ресурс за писането на песни в бъдеще. Всичко е преплетено и за мен то става все по-смислено, разнообразно и ценно.

Ще трябва ли да оставите актьорската си кариера на пауза за известно време след това?

Абсолютно не. Всъщност, те се подхранват много силно взаимно. В последния ни филм, „Скрит профил“, осъзнах, че жените, с които общувах на снимачната площадка, донесоха много промяна, трансформация и просветление в емоциите ми. Това доведе до определени мелодии и текстове, така че съм още по-развълнувана; те ще се подхранват творчески взаимно.

Кога ще излезе този филм?

Всичко е свързано с чакане на подходящия момент за успех и мисля, че в момента сме в този период на чакане.

„Любовта е нещо трайно и може да се запази.“
Заедно сте с Кенан Догулу от 14 години и сте женени от 11. Как са нещата сега?

Всичко е наред. Навлязохме в нова глава в отношенията ни с музикалния процес.

Миналата седмица беше годишнината ви и вие публикувахте за нея. Спомняте ли си този ден?

Разбира се, спомням си, че Кенан дори каза: „Всъщност не се срещнахме онзи ден. За първи път се срещнахме в навечерието на Нова година.“ Срещнахме се на рождения ден на един приятел; пресата вече беше на вратата, всички знаят. Това беше вечерта, в която за първи път говорихме и си разменихме информация за контакт.

„Първата ви песен, „CapitaliZoo“, за която чуваме от известно време и наистина искахме да я споделим, най-накрая е на пазара. Какво означава „CapitaliZoo“?

Албумът, който включва този сингъл, ще излезе след два месеца. Заглавието му е „Exuberance“, което означава по-интензивно, бурно и умножено състояние на щастие. Тази песен, колективно празненство, ще бъде една от песните, които допълват заглавието на албума. Песента разказва за това как капиталистическата система и обществените очаквания са ни отчуждили от нашата същност и природа и как много от нас са се озовали в невидими клетки. Тя разглежда и как губим пътя си в този свят, където всички сме родени с инстинкти, които са осигурявали оцеляването на човечеството в продължение на векове, и в мир със себе си. Тя описва клетките, в които е затворен животът ни, пречейки ни да живеем пълноценно и да разгърнем творческия си потенциал. Текстът и музиката са ваши.

Чувствали ли сте се някога в капан в тази клетка?

Да, славата, за която всеки мечтае, може да се превърне в най-изящната клетка, която можем да си представим.

За каква клетка говорите?

Да се чувстваш обичан от хора, които никога не си срещал, е, според мен, един от най-специалните дарове на света. Но в същото време, да не можеш да се чувстваш комфортно в пространството, в което искаш да живееш... Говоря за клетка, където с течение на времето това ограничено пространство ти пречи да бъдеш толкова креативен, колкото си бил в младостта си.

"Ще работя наистина усилено. “ Шест песни от албума са на английски. Защо?

Защото песните първоначално са били на английски, не съм мислила, че е задължително да са на английски. Нямам друго обяснение. Може би защото слушам повече музика на този език.

Пееш много добре на английски. Имала ли си някакво обучение в това?

Научих английски и дикция в моето училище, TED, а преди това учех в колежа Aycahn. Имах много чуждестранни учители и в двете училища. Също така, тъй като бяхме деца на MTV, първото нещо, което направихме след училище, беше да включим канала. Работихме с Ранди Есен по записите. Той е много добър американски музикант и вокален треньор, живеещ в Турция. Той ми помогна да намеря съвсем нов тембър в гласа си, промени зоната ми на комфорт, когато пеех.

Международна ли е целевата ви аудитория? Каква стратегия сте разработили?

Не знам дали е възможно да се разработи стратегия, базирана на първа песен или албум. Много ми е интересно да разбера кой ще слуша музиката ми.

И така, каква Берен ще видим на сцената?

Имам много музикални идоли, песни, които са ми компас от детството, така че, разбира се, сценичните изяви също са част от мечтите ми. Виждам бъдеще в хибридна кариера. Историята във видеото към "CapitaliZoo", режисирано от Еджем Лоутън, също демонстрира прехода между актьорството и музиката. Във филма актрисата, играеща укротител на тигри, вижда дивата си страна в колегата си, тигър, и започва да поставя под въпрос живота си и тогава започва нейната трансформация. Създаването на визуални светове заедно с песните, продуцирането им - това е област, в която имам възможност да се развивам. Когато излезем на сцена, разбира се, мечтата ми е да привлека колкото се може повече зрители. Наистина искам да успея и ще работя усилено за това.

Вие сте в началото на 40-те си години. 20-те, 30-те, 40-те... Важните етапи често придобиват значимо значение. Как са ви повлияли?

Навършвайки 30 години, надминах всички очаквания, че нещо значимо ще се случи на този етап. Преходът беше много плавен. Не съм се чувствала сякаш остарявам и не съм била принуждавана да се чувствам така по отношение на кариерата си. Но в много отношения съм заредена с енергия за ново начало и освен това, което се случва в Турция, съм щастлива от личния си път.

Споделихте значението на името „Берен“ в социалните мрежи: „Умна, силна, могъща... Кадифена материя...“ Толкова ли сте силна, колкото изглеждате?

Разбира се, чувствам се силна, но това не означава, че не е имало моменти, в които съм била сломена или несигурна. Когато си в светлината на прожекторите, в общественото полезрение, особено в лицето на все по-бруталната култура на линчуване и нарастващото насилие срещу женските тела през последните години, самочувствието може да бъде разклатено. Когато обичаш себе си и приемаш тялото си такова, каквото е, преодоляваш тези предизвикателства по-лесно.

Дори като Берен Саат, не изпитваше ли някога чувство на несигурност?

Особено когато работех в телевизията, ни оценяваха предимно по данни (визирам седмичните рейтинги). В един момент с актьорите се правеха лични споразумения относно рейтингите. Винаги съм имала късмет, продуцентите ми никога не са ме поставяли в подобни състезания. Сега чувам, че за младите актьори, освен прослушванията, броят на последователите е по-важен при определяне на пригодността им за роля. Човек не е просто данни или числа. Емоциите, интелектът и визията са много по-важни в актьорството от броя на последователите. С възрастта самочувствието се променя, опитът се добавя към таланта. Ставаш по-балансиран.

Освободихте ли се от тези числа?

Мисля, че ги надраснах. Имам голям късмет, че съм работила по проекти, които не са се изгубили в потока на времето, проекти, в които децата от онези години са пораснали и след като са гледали историите, които сме създавали преди много години, са казвали: „Уау, беше толкова добра!“ И също така се радвам, че бях в тази професия във време, когато сценаристите, режисьорите и продуцентите бяха фокусирани върху намирането на различни истории и създаването на герои.

"Всичко е истинско." Изглежда много трудно да те опиша. Имаш топла усмивка, приятна енергия. Но от друга страна, си дистанцирана и студена. Кое от тези неща е истинско, Берен?

Всичко е истинско. Това, което наричаш дистанциране, е начин да изразиш собствените си граници, които често се проявяват в регион като нашия, където всичко е толкова нестабилно и за съжаление жените трябва да уведомяват хората за своите граници. Освен това обикновено срещам хора със страната, която описа. Ако усетя, че прекрачват личните ми граници, веднага им давам усещане за дистанция, за да предотвратя по-нататъшни усложнения по-късно.

Ти си талантлива, красива, щастливо омъжена... Имаш прекрасен външен вид. Имаш ли някакви недостатъци? Кажи ни, за да можем да се отпуснем...

Значи, такова очакване съществува. В Америка казват за холивудските знаменитости: „Хората обичат да ги гледат как се издигат, за да ги видят как падат.“ Но ние, след като сме научили уроците на предишните поколения, сме се научили да не се увличаме по славата, да планираме бъдещето на кариерата си и да даваме повече пространство на човека, с когото сме във връзка. В крайна сметка, човекът, с когото споделяте живота си, е толкова известен, колкото сте и вие. Той е и изключителен. За да намерите хармония с него, ви е нужен много по-отворен и гъвкав подход от всички останали, може би дори по-любящ, приемащ го с всичките му недостатъци. Проблемът е, че постигането на тази хармония изисква много размисъл и постоянно адаптиране към промените един на друг през цялата връзка. Радвам се, че бракът ни не се е превърнал в една от онези невидими клетки.

И така, най-накрая ли преодоляхте слуховете за раздяла, които измъчват известни двойки от самото начало?

Да, когато осъзнахме, че те нарастват с всяко ново твърдение, спряхме да правим подобни изявления и ги преодоляхме.

Казват, че любовта има различни етапи. Например, неща като „Животът на любовта трае три години“ или „След известно време любовта отстъпва място на привързаността, тя променя формата си“... В кой етап на любовта сте?

Не бива да мислите за любовта като за постоянно нарастваща графика или линейно емоционално състояние. Любовта е момент, ден, много щастлив момент, който преживявате заедно... Следователно, любовта е нещо стабилно и може да се поддържа.

„Човек не е просто данни, числа.“ Последният ни разговор се проведе преди седем години. Как се променихте през това време?

Светът се промени. Първо, преживяхме пандемия, която напълно промени мисленето ми. Видях колко безсилни можем да бъдем, колко можем да увеличим собствената си изгода, че трябва да мислим по-колективно и че всеки пропилян ден е безсмислен. Този процес ме закали по много начини и ме върна към предишните ми фабрични настройки. Много неща, които смятахме за толкова важни в живота, престанаха да имат значение и това ме върна към основните ни ценности, тези, които наистина имат значение.

„Върнахме се в ерата на проекти, които не казват нищо и са повтарящи се.“
Вие сте създали високо оценени и трайни произведения за турската телевизия. Според вас, коя е най-голямата промяна в индустрията оттогава?

Първо, преживяхме период на огромно развитие. Сега всичко се върна към нормалното. Как?С подобряването на условията, смелостта на сценаристите, засилването на женските роли, създаването на толкова добри, силни и разнообразни проекти от жени режисьори и сценаристки, които спечелиха фенове в много страни и достигнаха връх... Някак си се върнахме в ерата на сцени и проекти, които не казват нищо, постоянно се повтарят и си приличат. Малко ми е тъжно, но мисля, че ще се измъкнем от това.

Винаги си била привърженик на естествеността. Дори си позирала без грим за корица на списание. Сега, когато гледаме телевизионни сериали, изглежда, че лицата на много млади актьори отразяват филтрите на социалните медии. Какво е мнението ти по този въпрос?

Всеки трябва да бъде себе си, такъв, какъвто иска да бъде щастлив. Но също така чувствам, че вредят на уникалната си идентичност, като стават подобни. Не всеки трябва да става една и съща жена, не трябва да се отказват от това, което ги прави уникални.

 Коя е най-голямата ти критика към индустрията в момента?

Най-голямата ми критика, разбира се, е цензурата, както и вътрешната самоцензура, която пречи на разказването на нови истории. Трябва да се справим с проблемите, които отлагаме като общество, и трябва да се изправим пред тези предизвикателства. Защото, когато един режисьор види нова история, нов сценарий, той ще мисли по-креативно и актьорите ще бъдат мотивирани да играят различни герои. Това ще привлече повече внимание на публиката и екипът ще може да генерира по-креативни идеи.

Затова ли стояхте далеч от националните телевизионни мрежи в продължение на 10 години?

В този сезон времетраенето на предаването беше увеличено на 120 минути. За да защитя здравето, съня, живота и щастието си, казах: „Не мога да работя повече така, не мога да работя при тези условия.“ Сега времетраенето може да бъде още по-дълго. Какво ще се случи?

Да. Не искам да съм на снимачни площадки, където не се спазват цивилизовани условия на труд.

„Целта ми винаги е била да се защитя.“ Често можехте да попадате в заглавията на таблоидите, както за кариерата си, така и за брака си. Не се забърквахте в скандали, не отговаряхте на никого. Говорехте само за работата си. Щастливи ли сте все пак?

Да, никога не искам да обидя никого, особено непознати. Също така съм дълбоко наранен от коментарите, които хората правят за външния си вид. Особено в днешно време, когато хората толкова обичат да линчуват, трябва поне да се защитаваме. Понякога някаква полемика или нещо друго може да стане модерно, няма значение, целта ми винаги е била да се защитя.

Дори в социалните мрежи хората все още изразяват скръбта си от смъртта на Бихтер в сериала... Случвало ли ви се е да се привържете толкова много към роля, че да не можете да се откъснете, потапяйки се напълно в нея?

Не е като да се потопите в настроение. Например, въпреки че филмите са по-кратки проекти в сравнение със сериалите, тяхното въздействие върху вас може да варира в зависимост от сюжета и ролята, която играете. Например, когато играх „Güz Sancısı“ (Есенна болка) и преживях тези конфронтации сякаш в исторически филм, бях дълбоко развълнувана.

Можехте да кажете: „Не съм същият човек след тази роля“. Не че не можете да се откъснете от ролята, а по-скоро преживявате пробуждане, осъзнаване и не можете да продължите да живеете като същия човек. Да играете човек с увреждане в „Benim Dünyam“ (Моят свят) също беше незабравимо преживяване. След като преминете през това, продължавате по пътя си, може би превръщайки се в по-еволюирала версия на себе си.

„Не всеки трябва да се превърне в една и съща жена.“ Една от последните теми е, че докато актрисите се забиват в майчински роли след 40 години, мъжете над 50 все още играят водещи роли като публични икони...Това отразява как киното систематично е пасивизирало тези жени през последните 10 години. Същото се случва и във филмите...
Това не се е случвало преди. Например, когато си спомним за „Aşk-ı Memnu“, ролите на Селчук Йонтем и Небахат Чехре бяха също толкова важни, колкото тези на Къванч Татлътуг и мен. Когато ролята на една жена беше завладяваща, никой не си мислеше, че е заседнала в майчината роля. Бихтер казваше: „Ти си дъщеря на Фирдевс Ханъм“, за да ѝ напомни за собствената ѝ стойност. Така че проблемът не е, че героинята е майка, а по-скоро в нейната драматична стойност и дълбочина в сюжета.

„Невъзможно е да се примириш с културата на линчуването.“  Вие сте едно от най-известните имена в Турция. Наслаждавате ли се на славата си?

Нямам проблем с това, защото не помня какво беше преди. Хората ме обичат много и съм благодарна за това. Когато ги срещна, те изразяват любовта си с красиви думи, когато прочетат нещо негативно за мен, не му вярват веднага или не очакват обяснение от мен, те ме обичат, показвайки, че ми имат доверие. Усвоих професията, за която мечтаех от детството си, и благодарение на нея станах известна.

За щастие, и аз се прехранвам от професията, за която мечтаех от детството си. Какво повече може да искате?
Ние сме поколение, заседнало между аналоговия и дигиталния свят. Примирихте ли се с културата на линчуването в Турция?

Защо трябва да се примиря с културата на линчуването? Да, положителната критика е много полезна, но културата на линчуването е неприемлива. И така, как се чувствате, когато видите негативен коментар?

Мисля, че разбрах този механизъм в ранните години на Instagram. Положителната критика наистина може да бъде полезна и е важно да чуваме от хора с добри идеи. Но е важно да не обръщаме твърде много внимание на негативните коментари, които са написани просто за да дразнят, без да предлагат оригинални прозрения.

Виж целия пост
# 392
Благодаря, за интервюто! Hug
Беше ми много интересно!
Честно казано песента не ми хареса...
Чакам Берен да се завърне на екрана, където и е мястото! Heart
Виж целия пост
# 393
Привет, мили дружки!

Най-после нещо ново от нашата любимка...

Интервю на Берен Саат пред списание „Авторитет“

Музикални звезди, които оказват социално въздействие: Защо и как Берен Саат помага да променим света си

Като част от нашата поредица за звезди, които оказват важно социално влияние, имахме удоволствието да интервюираме Берен Саат.
От началото си в музикалния театър до превръщането й в една от най-награждаваните и международно признати актриси на Турция, Берен /beh-REN/ е изградила кариера върху емоционалната истина. Тя е участвала в сериалите на Netflix „Дарът“ и „Последно обаждане до Истанбул“, обявена е за „Жена на годината“ на GQ и е озвучавала главни герои на Disney/Pixar.


Отвъд екрана, Берен е глобален културен посланик и защитник на промяната. Тя подкрепя каузи, включително образованието на момичетата и въздействието върху климата със същата убеденост, която влага в изкуството си. Нейното влияние обхваща луксозната мода (Dior, Valentino, Burberry, Gucci), красотата (Unilever, Schwarzkopf), лайфстайла и други международни марки (BMW), което я прави една от най-видимите и влиятелни световни фигури в Турция. С  „Exuberance“ Берен разширява гласа си, за да включи този, с който е родена.

Журналист:  Благодаря ви много, че се присъединихте към нас в тази поредица от интервюта. Можете ли да споделите с нас предисторията, която ви доведе до този кариерен път?

Берен:  Благодаря ви за възможността. Като тийнейджър, който се е запознал със сцената чрез мюзикъли, знаех че музиката ще има важно значение в живота ми. След 20 години драматична актьорска кариера, песните започнаха да се оформят в съзнанието ми и финализирах дебютния си миниалбум и съм готова да го споделя с публиката.

Журналист: Казват, че грешките ни могат да бъдат най-великите ни учители. Можете ли да споделите история за най-смешната грешка, която сте направили, когато сте започвали? Какъв урок научихте от нея?

Берен: В ранните си години бях гост-звезда в кросоувър епизод на много популярно комедийно шоу. Тъй като едното от шоутата беше драматично, а другото - комедийно, методите ни бяха напълно различни. Докато играех в сцена с един страхотен комик, не знаех, че той ще импровизира във всички сцени. В първата сцена не можех да разбера къде ще спре, къде ще продължи или къде ще импровизира. Допуснах някои грешки, като например да говоря едновременно с него, а той се опитваше да ме разсмее. Докато четяхме втората сцена, го наблюдавах много внимателно и анализирах моментите, в които правеше паузи, за да бъда подготвена за неговите импровизирани шеги и да направя всичко възможно да остана уверена и да не се смея. От този опит пораснах и научих, че всички велики артисти имат неочаквана страна и те трябва да имат свобода и пространство за своята креативност. Научих се да бъда гъвкава, да остана фокусирана, за да отразявам и да отговарям на енергията на другите артисти.

Журналист: Какво бихте посъветвали млад човек, който иска да повтори вашия успех?

Берен: Съветът ми към младите хора е: няма преки пътища към успеха. Бъдете готови да работите, бъдете мили с хората, които са вярвали във вас от самото начало и се забавлявайте.

Журналист: Има ли човек, който е оказал дълбоко влияние върху живота ви? Можете ли да споделите история?

Берен: Моят вокален треньор Ранди Есен ме накара да открия съвсем различни тонове във вокалния си диапазон и промени зоната ми на комфорт. Докато експериментирах с песните, открих нов цвят в гласа си и написах нови части за тях благодарение на него.

Журналист: Как използвате успеха си, за да донесете добро на света? Можете ли да споделите с нас значимите или вълнуващи каузи, по които работите в момента?

Берен: За да нося доброта на света, чета детски книги за неправителствена организация. Последният ми книжен проект беше книга за психологическа подкрепа с анимирани илюстрации за деца, засегнати от земетресението, а също така осигурявам дублаж за филми на Greenpeace Türkiye, помагайки им да бъдат гласът на природата.

Журналист: Можете ли да споделите с нас история, поради която избрахте да се заемете с тази конкретна кауза?

Берен: След като видяхме опустошителните последици от земетресението, много от нас подкрепихме жертвите, но аз вярвам, че психологическата подкрепа е също толкова важна, колкото и финансовата. Книгата е специално създадена, за да помогне на децата да се справят с травмата си. Надявах се, че с моя принос един познат глас може да се превърне в точка за връзка за деца, които нямат достъп до психологическо консултиране.

Журналист: Има ли три неща или други способи, които отделните хора, обществото или правителството могат да направят, за да ви подкрепят в това усилие?

Берен: Книгата е подготвена от неправителствена организация, така че е добро начало, но подкрепата трябва да дойде от всички нива. Отделните хора могат да помогнат за повишаване на осведомеността, като работят с организациите. Медиите могат да помогнат на обществото да не забравя значението на подкрепата за психично здраве на децата, а правителствата могат да постигнат най-много чрез дългосрочно въздействие с достъпни услуги за подкрепа.

Журналист: Защо според вас музиката има силата да създава социални промени и да оказва положително въздействие върху човечеството?

Берен: Музиката винаги намира начин да вдъхновява, лекува и да придава смисъл на живота на хората. Историята ни показва, че някои от най-силните песни на човечеството са създадени по време на война. Джон Ленън написва "Imagine” по време на войната във Виетнам. Музиката помага на хората да изразят емоциите си и да възстановят надеждата.

Журналист: Кои са петте неща, които бихте искали някой да ви е казал, когато започвахте с музиката?

Берен: 1. Не гони магията, песните ще дойдат тогава, когато си готов.
2. Не можеш да имаш цялото си вдъхновение още в първата песен.
3. Винаги приемай своята автентичност, това е твоята суперсила.
4. Хората не приемат лесно нови идеи, така че продължавай да вярваш в себе си.
5. Може да откриеш различни нюанси в гласа си, така че не спирай да търсиш.

Журналист: Вие сте човек с огромно влияние. Ако можехте да започнете движение, което би донесло най-много добро на най-много хора, какво би било то? Никога не се знае какво може да предизвика вашата идея.

Берен: Тъй като властта на най-влиятелните хора в света се променя поради технологичното развитие, силно вярвам че чрез регулации можем да постигнем баланс на глобалните нужди. Като предоставяме определени разрешения и права на технологичните компании, като например да им позволим да разполагат със сървъри в океаните, бихме могли да изискваме от тях в замяна да помагат за осигуряването на храна, чиста вода и медицинска помощ на по-слабо развитите страни.

Журналист: Можете ли да ни кажете любимия си цитат или житейски урок? И можете ли да обясните как той се е отразил на живота ви?

Берен: „Не следвай пътя, който всички поемат.“ Прочетох този цитат, когато бях в колежа на фестивала „Мей Фест“ и като избрах да не следвам пътя, който всички поемат, открих своя уникален път и разчупих бариерите за жените в моята страна. В актьорството предпочитах да избирам разнообразни роли и различни сюжетни линии, за да се предизвикам, а в музиката изследвам различни идеи и перспективи, когато концептуализирам песните си.

Журналист: Благословени сме, че някои много видни имена в бизнеса, рисковото финансиране, спорта и развлеченията четат тази рубрика. Има ли човек по света или в САЩ, с когото бихте искали да закусите или обядвате насаме и защо? Той или тя може би ще види това, ако го/я тагнем…

Берен: Джими Фалън.  За да обсъдим идеи за бъдещото ми участие в неговото шоу като музикален изпълнител на живо.

Журналист: Благодарим ви много за тези невероятни прозрения. Това беше толкова вдъхновяващо и ви желаем продължаващ успех!




Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия