Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори- 68

  • 42 915
  • 748
# 675
Моля за съвет. Нямам все още проследяващ лекар. Бременна в 16 седмица съм. Чакам си часа за преглед. От 2 дни имам нечовешко главоболие. Не спира, не облекчава. Просто откачам от болка. Мога ли в такъв случай да пия аналигин, поне 1 или спазмалгон, който е аналгетик? Наистина съм на ръба да го изпия. Моля за съвет за облекчаване на силно главоболие по време на бременност.

От хормоните е, качват се. Само парацетамол можеш. Пий вода, ще отмине и си примери кръвното налягане. Аналгин не може или само ако ти каже доктор/зъболекар. Спазмалгон не знам, но той е за корем и бъбреци.
Виж целия пост
# 676
Здравейте! 16г.с. съм (15+3) и май още не съм усетила бебчето; надявам се всички да е наред, след три дни съм на преглед, но въпреки това се притеснявам. Вие в коя седмица започнахте да го усещате?
Виж целия пост
# 677
Около 18-19 по едно почукване на ден,малко преди това като пърхане на пеперудка.Но това изобщо не е меродавно.
Виж целия пост
# 678
Здравейте! Пиша този въпрос за втори път, защото съм притеснена. Моля, ако на някой му се е случвало или има информация да ми пише.
 Бременна съм 13г.с. +4д. Бях на преглед и се оказа, че имам киста на бартолиновата жлеза.
Виж целия пост
# 679
Ужассс ! Едвам ходя ! Имам външен хемороид колкото кутрето ми . С какво мога да го третирам ?34 гс
Виж целия пост
# 680
Ужассс ! Едвам ходя ! Имам външен хемороид колкото кутрето ми . С какво мога да го третирам ?34 гс
Нямаш ли личен лекар?
Виж целия пост
# 681
Няма да свърши работа , и няма да се съобрази зъби че съм бременна .
Исках някой от опит да сподели какво са му разрешили да ползва .
Ужассс ! Едвам ходя ! Имам външен хемороид колкото кутрето ми . С какво мога да го третирам ?34 гс
Нямаш ли личен лекар?
Виж целия пост
# 682
Здравейте! 16г.с. съм (15+3) и май още не съм усетила бебчето; надявам се всички да е наред, след три дни съм на преглед, но въпреки това се притеснявам. Вие в коя седмица започнахте да го усещате?
Много е рано. Най-често около 20 г.с, ако си с предна плацента може и по-късно да е.
Виж целия пост
# 683
Аз бих отишла на проктолог или хирург.
До тогава може да пробвате промивка само външно с тетра/смрадлика.
Също консултирайте с АГ дали цикатридина е подходяща в толкова късна седмица.

Ужассс ! Едвам ходя ! Имам външен хемороид колкото кутрето ми . С какво мога да го третирам ?34 гс


Жизел, моето започнах да осъзнавам, че го усещам към 20гс, преди това разни единични усещания... от тогава стана палаво и не се спира... Simple Smile
Виж целия пост
# 684
Ужассс ! Едвам ходя ! Имам външен хемороид колкото кутрето ми . С какво мога да го третирам ?34 гс
На мен след раждането ми излезе хемороид и ми помогна едно мехлемче Хеморал мисля, че се казваше. Два дни мазах и ме спаси. А при мен си беше и вътрешно, но се оправих бързо и съм доволна. Обаче не знам дали може да се ползва от бременни. Може да попиташ АГ за него.
Виж целия пост
# 685
Борих хемороидите с Феофитороид на Абока. И през бременността, и след това. Без лекарско предписание.
Виж целия пост
# 686
От сутринта много рано се започна едно пищене в ушите направо не се издържа, с ниско кръвно съм по принцип, случвало ми се е но рядко, казват от кръвното, на някой случвало ли се е
Виж целия пост
# 687
Моля за съвет. Нямам все още проследяващ лекар. Бременна в 16 седмица съм. Чакам си часа за преглед. От 2 дни имам нечовешко главоболие. Не спира, не облекчава. Просто откачам от болка. Мога ли в такъв случай да пия аналигин, поне 1 или спазмалгон, който е аналгетик? Наистина съм на ръба да го изпия. Моля за съвет за облекчаване на силно главоболие по време на бременност.

При нужда най-добре е парацетамол, дават го най-щадящ при бременност. На мен също ми се случваше и съм пила 2-3 пъти.

Благодаря на всички, които ми отговориха Simple Smile
Днес вече почти нямам главоболие. Леки остатъци. За да има инфо помага ли парацетамол - вчера следобед, накрая пих един парацетамол и облекчи състоянието. Главоболието не изчезна, но намаля, така че да се понася.
Виж целия пост
# 688
За главоболие и куул пач помага,сега се сетих.
Виж целия пост
# 689
От сутринта много рано се започна едно пищене в ушите направо не се издържа, с ниско кръвно съм по принцип, случвало ми се е но рядко, казват от кръвното, на някой случвало ли се е
На мен преди седмица, в 21гс. Направо ми призля и трябваше да легна. Аз също съм с ниско и мисля че може да е било ниско.
Забелязвам че ми се случва сутрин по-често, когато не съм още много яла, ставам рязко и тн
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия