Свекървата..моля да споделите вашия опит

  • 17 926
  • 341
# 165
След като те натоварва, защо ходиш и ти, а не само мъжът ти?
За да не се чувства обидена. Ако не отида почва да мрънка защо не съм там и даже мъжът ми не иска да ходи ако не отида (разбира се ако не е нещо наложително). Преди 30 минути пак звъня няма ли да ходим и 20 минути ѝ се обясняваше, че в момента няма как при условие, че майка ми е със съмнения за коронавирус и чакаме резултати. Накрая изречението беше добре, но на мен не ми пречи да дойдете. Изключително добра е, но просто е обсебваща и нетактична.
Виж целия пост
# 166
Те такива дето много говорят накрая казват “О, то много реве, гледайте си го” или пък ги е страх. Така, че какво казва и какво ще стане няма как да разберете Simple Smile
И аз това викам, приказките не са като действията.Всички искат, ама малко помагат да гледат.
Виж целия пост
# 167
Винаги можеш да намериш оправдание. Ще свикне сина и да я посещава. Може и да се досети, че досажда. За мен, лицемерно любезничене и гостуване е по-лош вариант
Виж целия пост
# 168
След като те натоварва, защо ходиш и ти, а не само мъжът ти?
За да не се чувства обидена. Ако не отида почва да мрънка защо не съм там и даже мъжът ми не иска да ходи ако не отида (разбира се ако не е нещо наложително). Преди 30 минути пак звъня няма ли да ходим и 20 минути ѝ се обясняваше, че в момента няма как при условие, че майка ми е със съмнения за коронавирус и чакаме резултати. Накрая изречението беше добре, но на мен не ми пречи да дойдете. Изключително добра е, но просто е обсебваща и нетактична.

Това определено не е доброта объркала си се Simple Smile Тя даже не мисли за здравето на заобикалящите я хора.
Виж целия пост
# 169
Мария, нека да се обижда. Не си дете, така че би трябвало да ти е ясно, че има моменти, в които трябва да кажеш "не" и това ще донесе съответните последствия. В конкретната ситуация свекърва ти ще се обиди, защото не ѝ играеш по свирката. На това му се вика манипулация. Ти решаваш дали ще ѝ се подадеш.
Виж целия пост
# 170
След като те натоварва, защо ходиш и ти, а не само мъжът ти?
За да не се чувства обидена. Ако не отида почва да мрънка защо не съм там и даже мъжът ми не иска да ходи ако не отида (разбира се ако не е нещо наложително).
Ти си поредната с аргумента "тя ще каже/тя ме изкарва". Ако аз ти кажа, че си идиотка, ще се разстроиш ли каква те изкарвам или просто ще ми теглиш една?
Мъжът ти е за бой, да си подготви отговор, без да се горещи и ядосва. Може да спомене нейния племенник, който ти лази по нервите.
И извинете, но това как й липсвал синът, не го възприемам. Първо - той не е на 10, второ - тя сама си е взела решението да замине и трето - няма снахата да компенсира това, че свеки е липсвала известно време.
Виж целия пост
# 171
И извинете, но това как й липсвал синът, не го възприемам. Първо - той не е на 10, второ - тя сама си е взела решението да замине и трето - няма снахата да компенсира това, че свеки е липсвала известно време.
Съгласна съм на 1000% с това и особено с болднатото. Но правилата на fair play изискват и съпругът да не компенсира неспособността на жена си да се отдели от мама и тате.
Виж целия пост
# 172
Щях да напиша същото.
И докато мислим кой какво ще каже и как ще се нацупи, нещата няма да се оправят.
Понякога се стига и до скандал, някакво цупене си е дреблия.И дори скандалите се забрявет  и минават.
Всеки се оплаква от себе си, аз също и преди и сега.
Виж целия пост
# 173
Тия откази за късане на пъпната връв могат да бъдат пагубни за новото семейство. Хубаво е човек да има добри отношения с родителите си, но прекомерните обвързаности вредят. Последните като чели не се опитват да създадат отделно семейство, а всеки се опитва да вкара партньора в биологичното си. Наблюдавала съм при приятелка, разделиха се, когато никой не успя да надделее. Конкретният случай не ми мяза на такъв, авторката още под въздействието на шока от поведението на свекърва си. Хубаво е, че осъзнава, че жената не е злонамерена и има шанс да сложат някакви приемливи граници.
Виж целия пост
# 174
Накарайте я и тя да се почувства неудобно. Моите свекъри имат ключ от апартамента и няколко пъти си позволиха да си отключват вместо да звъннат(знаехме,че ще идват,но все пак е редно да звъннат) Еми на третия път бях по гащи и сутиен (умишлено). От тогава звънят.
Виж целия пост
# 175
След като те натоварва, защо ходиш и ти, а не само мъжът ти?
За да не се чувства обидена. Ако не отида почва да мрънка защо не съм там и даже мъжът ми не иска да ходи ако не отида (разбира се ако не е нещо наложително). Преди 30 минути пак звъня няма ли да ходим и 20 минути ѝ се обясняваше, че в момента няма как при условие, че майка ми е със съмнения за коронавирус и чакаме резултати. Накрая изречението беше добре, но на мен не ми пречи да дойдете. Изключително добра е, но просто е обсебваща и нетактична.

Не съм чела назад - ама при маминка си ходите, даже да е със съмнения за ковид, но при свекървата и без ковид не ти се ходи? Що така
Виж целия пост
# 176
От цялата работа ми замириса, че свекървата е изпуснала момента като са се устройвали при тъстовете  и съжалява.Мъчи се да се приобщи с тях, все едно са заедно, пъшка ,че пак е  сама.
Което е тревожно, не другото.Ще отвикне, няма къде да ходи, търпение.
Виж целия пост
# 177
Тебе май те е яд, че свекърва ти умее да е център на внимание, а ти не и се дразниш, че не ти предава царската корона, а се разпорежда и то със самочувствие. От първото ти изречение личи - дори не била споменала, че и ти си там някъде в колата, защото важното е, че там вече е тя, което прави теб несъществен придатък към ситуацията "синът кара кралицата майка към нейните покои".  Властта се взима, а не се чака да ти се даде. Ако си на вълна изчакване, ще има да си почакаш едни 30-40 години. И поведението на другите спрямо теб, зависи само от теб - ще се държат така, както им позволяваш. Като гледам, цялата рода ще ти се качи на главата.
Виж целия пост
# 178
Тебе май те е яд, че свекърва ти умее да е център на внимание, а ти не и се дразниш, че не ти предава царската корона, а се разпорежда и то със самочувствие. От първото ти изречение личи - дори не била споменала, че и ти си там някъде в колата, защото важното е, че там вече е тя, което прави теб несъществен придатък към ситуацията "синът кара кралицата майка към нейните покои".  Властта се взима, а не се чака да ти се даде. Ако си на вълна изчакване, ще има да си почакаш едни 30-40 години. И поведението на другите спрямо теб, зависи само от теб - ще се държат така, както им позволяваш. Като гледам, цялата рода ще ти се качи на главата.
Каква власт да взима авторката,тя може да е възпитано и тактично момиче и какво да вземе да изпростее,като свекървата ли!? То всеки вижда,че с наглост и нахалство далеч се стига,но някои хора искат културни и нормални отношения,само че свекървата не ги умее тези работи! Авторката,ако може да се опази от свекървенското вредно влияние,ще бъде много добре.Основния проблем при снахите е че си въобразяват в началото,че да си добър и уважителен към семейството на момчето е достатъчно, оказва се,на следващ етап,че не е така,в повечето случаи и настъпва разрив в отношенията,който е непоправим!
Виж целия пост
# 179
От цялата работа ми замириса, че свекървата е изпуснала момента като са се устройвали при тъстовете  и съжалява.Мъчи се да се приобщи с тях, все едно са заедно, пъшка ,че пак е  сама.
Което е тревожно, не другото.Ще отвикне, няма къде да ходи, търпение.
Тя си има мъж, никой не й е виновен, че не се погаждат. Човек на моите години да се опитва да живее ЧРЕЗ децата си - струва ми се смешно. Не съм придатък на децата си. А и държавата се грижи да не се пенсионирам и скучая Simple Smile поне още 14 години.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия