За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 33 518
  • 736
# 660
Тестото за памук погача дали става за мекици?
И може ли замесено днес да се държи в хладилник и да се ползва утре?
Виж целия пост
# 661
Мога ли да направя гулаш в тенджера под налягане? Картофите накрая ли да ги сложа?
Виж целия пост
# 662
Като правя телешко варено в тенджера под налягане, слагам всичко от началото. Чудно става.
Виж целия пост
# 663
Само ако си сигурна, че е телешко, а не на телето дядо му.
Виж целия пост
# 664
Въпрос за МУСАКА Relaxed
На повечето хора мусаката при рязане им изглужда като кубче/паралелепипед, аз като направя, сипя я в чиния и изглежда като стоварена купчина с картофи+кайма. Мен на вкус ми допада, ама моите вкъщи искали да им изглежда "като на хората". Та ...как да не ми се "разпада"? Дори и заливка да сложа с яйца и кис. мляко (брашно не слагам, да не би там да е проблемът) , то под заливката пак си се отделят картофи+кайма.
Виж целия пост
# 665
А топла ли я режеш мусаката? И е хубаво да има и малко брашно в заливката.
Виж целия пост
# 666
Скрит текст:
Въпрос за МУСАКА Relaxed
На повечето хора мусаката при рязане им изглужда като кубче/паралелепипед, аз като направя, сипя я в чиния и изглежда като стоварена купчина с картофи+кайма. Мен на вкус ми допада, ама моите вкъщи искали да им изглежда "като на хората". Та ...как да не ми се "разпада"? Дори и заливка да сложа с яйца и кис. мляко (брашно не слагам, да не би там да е проблемът) , то под заливката пак си се отделят картофи+кайма.

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/03/blog-post_1956.html
Виж целия пост
# 667
Благодаря, момичета!
А топла ли я режеш мусаката? И е хубаво да има и малко брашно в заливката.
Morena Simple Smile Мхм... Flushed Аз обичам да ми е горещо яденето и да си изстива пред мен Simple Smile Там ли е проблемът Sad

i_peych , благодаря, сега ще прочета подробно и ще се пробвам..то пък не е една беля, то тия моите това не ядат, онова не ядат, по-лесно да напиша кое да сложа, отколкото кое не...картофи, кайма, домати, лютеница, сол и до там Simple Smile
Виж целия пост
# 668
annysy, първо, не вярвай на снимки в интернет, някои неща стават зад кадър, второ, зависи колко течност е останала,  трябва да е по-сухо за да стои във форма, трето, трябва да е спряла да дими преди да се нареже Wink
Виж целия пост
# 669
Трябва да изстине напълно, преди да се реже.
Виж целия пост
# 670

Тази сметана хубава ли е група. Подсладена ли се води?
Виж целия пост
# 671
Подсладена е със сигурност
Виж целия пост
# 672
Тестото за памук погача дали става за мекици?
И може ли замесено днес да се държи в хладилник и да се ползва утре?

И мен ме интересува. Много добро тесто, погачата става уникална винаги и от години правя само такава. Но за мекиците е добра идея, особено ако може да се замеси от вечерта. ДАно някой даде изпробван съвет!
Виж целия пост
# 673
Тестото за памук погача дали става за мекици?
И може ли замесено днес да се държи в хладилник и да се ползва утре?

Става. Правих тесто за Нова година, но се оказа, че там, където бяхме, имаше питка вече. Оставихме тестото в хладилника за другия ден и като станахме, домакинята беше направила мекици от него. Бяха много добри.
Виж целия пост
# 674
Скрит текст:
Тестото за памук погача дали става за мекици?
И може ли замесено днес да се държи в хладилник и да се ползва утре?

И мен ме интересува. Много добро тесто, погачата става уникална винаги и от години правя само такава. Но за мекиците е добра идея, особено ако може да се замеси от вечерта. ДАно някой даде изпробван съвет!

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/02/blog-post_22.html
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия