Коледа донесе радостта голяма - през СЕПТЕМВРИ 2021 ще ставам мама! (Тема 1)

  • 48 318
  • 748
# 510
Аз също се задъхвам, това беше първото нещо което ме притесни преди да знам че съм бременна, сега почна да отшумява, но е много дразнещ симтом, аз съм много активна и това задъхване ме изнервя.
Нормално е, но все се проверявам дали мога да кажа цяло изречение, ако не, значи трябва да спра да си поема въздух хубаво, понеже не стигал и до бебето. За сега не ми се е случвало да не мога да кажа цяло изречение. 😀
Моето гадене си продължава... замайване, умора, поне знам 4-5 храни вече които са ОК и не експериментирам повече, предимно салати ми действат добре.
Виж целия пост
# 511
Момичета , записвам се в клуба на тези с отпадналост, замайване и лежане ... Не мога да правя нищо . И аз се надявам след някоя седмица да мине , че не се трае . С предишното дете си бях бомба - свежа , супер. Сега какво стана - майка плаче 😂😂😂
Виж целия пост
# 512
Здравейте момичета ,записвам се в клуба на Септемврийчетата и аз .На 36г съм ,първа бременност и малко в шок .. при мен въпреки факторите като възраст,обърната матка и стрес на работното място, ,беберончик го сътворихме само  два месеца без да се пазим .Теминът ми го изчислихме с наблюдаващата ме към 06/09 ,засега освен много да ми се спи ,не мога да се оплача от дразнещи симптоми .В 10 г.с съм някъде .Леко бременеене момичета и здрави бебчета на всички ни ! 🤗
Виж целия пост
# 513
Днес ако знаете като станах коооолко ми беше зле. Тавана щеше да ми падне, не можех да се изправя и да си седя на краката. Всичко се въртеше. Мъжо на работа, детето гладно, аз не мога да стана.. милият ми син така се уплаши, че се разплка Sad
От кафето ми се драйфа още повече, но реших да направя едно късо и да сложа много студено мляко, че почти да не го усещам и взех, че като го изпих след 30-40 мин се свестих. Такова чудо чак не ми се е случвало Sad
Дано да не се повтаря, но поне знам сега, че от късо кафе с мнооого мляко не ми се догажда. Преди малко си мерих и кръвното - долната граница ми е ниска..
Виж целия пост
# 514
Здравейте,септемврийски мами ! Включвам се и аз в темата. На 13.01. видях така чаканите две черти, но отидох на лекар на 28.01. Лекарят видя 2 плодни сака, но за единия ме подготви, че е възможно да изчезне... така и стана. На 29.01 прокървях леко и веднага отидох в болница, казаха ми че с другото сакче всичко е наред, има сърдечна дейност и отговаря на 6 г.с. Оставиха ме за няколко дни и кървенето премина в кафяво зацапване, което вече 8 дни не спира, дори на моменти се засилва. Говорих с лекаря ми и с лекуващите, при които бях и всички казват, че е нормално, но аз се притеснявам. Приемам Утрогестан 3×2, Но шпа 3×1 и фолиева киселина. Ако на някоя мама се е случвало нещо подобно, ще съм благодарна да сподели.
Относно симптомите, имам зверско гадене и напрегнати гърди. При мисълта за храна веднага ми се повдига. Благодаря ви Blush
Виж целия пост
# 515
Днес ако знаете като станах коооолко ми беше зле. Тавана щеше да ми падне, не можех да се изправя и да си седя на краката. Всичко се въртеше. Мъжо на работа, детето гладно, аз не мога да стана.. милият ми син така се уплаши, че се разплка Sad
От кафето ми се драйфа още повече, но реших да направя едно късо и да сложа много студено мляко, че почти да не го усещам и взех, че като го изпих след 30-40 мин се свестих. Такова чудо чак не ми се е случвало Sad
Дано да не се повтаря, но поне знам сега, че от късо кафе с мнооого мляко не ми се догажда. Преди малко си мерих и кръвното - долната граница ми е ниска..

Прави си солен айрян , и на мен кръвното ми играе постоянно и ми е предимно ниско.Айрянът ми помага само нищо друго
Виж целия пост
# 516
Здравейте,септемврийски мами ! Включвам се и аз в темата. На 13.01. видях така чаканите две черти, но отидох на лекар на 28.01. Лекарят видя 2 плодни сака, но за единия ме подготви, че е възможно да изчезне... така и стана. На 29.01 прокървях леко и веднага отидох в болница, казаха ми че с другото сакче всичко е наред, има сърдечна дейност и отговаря на 6 г.с. Оставиха ме за няколко дни и кървенето премина в кафяво зацапване, което вече 8 дни не спира, дори на моменти се засилва. Говорих с лекаря ми и с лекуващите, при които бях и всички казват, че е нормално, но аз се притеснявам. Приемам Утрогестан 3×2, Но шпа 3×1 и фолиева киселина. Ако на някоя мама се е случвало нещо подобно, ще съм благодарна да сподели.
Относно симптомите, имам зверско гадене и напрегнати гърди. При мисълта за храна веднага ми се повдига. Благодаря ви Blush
Здравей, аз също бях с кървене и зацапване близо седмица и малко,сега вече само от време на време през деня може да се появи съвсем леко зацапване и то кафеникаво. И аз съм със същите дози като теб. Бях и със високо ТСХ 5.29,но за една седмица на Еутирокс от 75мг успях да го сваля на 1.17. Опитай се да си спокойна. С първата ми бременност преди 10години кървях почти през цялото време,но въпреки това всичко беше наред и имам 10г. син. Така че повече спокойствие и почивка Hug
Виж целия пост
# 517

Здравей, аз също бях с кървене и зацапване близо седмица и малко,сега вече само от време на време през деня може да се появи съвсем леко зацапване и то кафеникаво. И аз съм със същите дози като теб. Бях и със високо ТСХ 5.29,но за една седмица на Еутирокс от 75мг успях да го сваля на 1.17. Опитай се да си спокойна. С първата ми бременност преди 10години кървях почти през цялото време,но въпреки това всичко беше наред и имам 10г. син. Така че повече спокойствие и почивка Hug

Благодаря ти страшно много ! По цял ден лежа и не мърдам от леглото,а също така се опитвам и да съм спокойна, но не винаги се получава. Първа бременност ми е и съм леко в шок. Smiley
Виж целия пост
# 518
Iliyanap , няма как наистина винаги го мислим, но поне се опитвай! Разнообразявай с неща,които обичаш. Аз обичам да чета и така се отнасям понякога. Трудно е знам, при мен е втора бременност,но чакана 4 години, и пак съм паника и стрес, но гледам да се и успокоявам.Blush
Виж целия пост
# 519
Iliyanap , няма как наистина винаги го мислим, но поне се опитвай! Разнообразявай с неща,които обичаш. Аз обичам да чета и така се отнасям понякога. Трудно е знам, при мен е втора бременност,но чакана 4 години, и пак съм паника и стрес, но гледам да се и успокоявам.Blush

Да, ще опитам. Отново ти благодаря! Желая ти успех ! Flowers Four Leaf CloverBlush
Виж целия пост
# 520
Момичета, кои храни са забранени сега?
Питам заради един таратор, с доста чесън и копър, след които ме пристигна корема. Та се чудя дали е нещо моментно или съм сбъркал с храната 🙄
Виж целия пост
# 521
Момичета, кои храни са забранени сега?
Питам заради един таратор, с доста чесън и копър, след които ме пристигна корема. Та се чудя дали е нещо моментно или съм сбъркал с храната 🙄
Забранени са суровите меса, пушените меса, меки сирена, има мн инфо по темата в интернет.. чесъна, лука и други такива силно ароматни зеленчуци, ако ти действат зле ги избягвай..
Виж целия пост
# 522
Суши е забранено сега, със сашими (суровата риба) но аз мисля да си ям вегетариянския вариант, че много обичам 😀

Някой друг има ли проблеми със съня?

Непрекъснато се будя, от 1-2 седмици не мога да спя цялата нощ без прекъсване
Виж целия пост
# 523
Аз ставах няколко вечери точно в 4 да пишкам и после не можех да заспя 30-40мин. Тази нощ обаче не се събудих, чудооо 😁😁
И станах свежа, не ми е лошо, не ми се гади, екстра, екстра. Дано ми е все така 😁🙏
Виж целия пост
# 524
Това ми беше единствения проблем през първата бременност-безсънието. И сега като гледам ще е същото. Не спях изобщо, с дни, по цели нощи, другите бременни около мен, не можеха да станат от леглото, а аз будувах 9 месеца.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия