Коледа донесе радостта голяма - през СЕПТЕМВРИ 2021 ще ставам мама! (Тема 1)

  • 48 359
  • 748
# 390
Приятелка през цялата бременност пиеше ХУСК за проблеми като запек и нормално ходене до тоалетна. Но по скоро да се направи консултация с лекар е най- добре.
Виж целия пост
# 391
Аз си продължавам тренировките. Чувствам се добре за сега и ме освежават. Предният път ги започнах чак към 6ти месец след като ми откриха гестрационен диабет. Този път искам да спортувам колкото може повече и да съм в добра форма. За жалост имам 8 кг + от предната бременност. Бях качила само 10 кг и си стоят😒 надявам се да не кача много сега и за това внимавам с яденето и спортувам.
Виж целия пост
# 392
Здравейте момичета! Малко глупав въпрос, но ми се иска да изчисля в коя гс съм и дали не е прекалено рано да запазя час за лекар. На мен цикъла ми е много дълъг и нередовен, между 40 и 60 дни. Последния беше на 07.12, а положителния тест видях вчера, преди 10тина дни правих тест и беше отрицателен. Притеснявам се, че като ида на АГ ще им е трудно да определят седмиците, след като не знам кога е била ову. Вие всички ли сте с редовен цикъл и как се процедира при нередовен?
Виж целия пост
# 393
Здравейте момичета! Малко глупав въпрос, но ми се иска да изчисля в коя гс съм и дали не е прекалено рано да запазя час за лекар. На мен цикъла ми е много дълъг и нередовен, между 40 и 60 дни. Последния беше на 01.12, а положителния тест видях вчера, преди 10тина дни правих тест и беше отрицателен. Притеснявам се, че като ида на АГ ще им е трудно да определят седмиците, след като не знам кога е била ову. Вие всички ли сте с редовен цикъл и как се процедира при нередовен?
На 1.12 е бил първи ден на цикъла нали така?
Ако е така излиза термин 7 септември, но като идеш на лекар ще го изчислят по-точно.
Виж целия пост
# 394
Редактирах се, на 7.12 беше първия ден на последния цикъл с уточнение че ми е около 50 дни дълъг. Ще се опитам да устискам до следващата седмица за час. Иначе симптоми нямам никакви за сега.. 😕
Виж целия пост
# 395
Редактирах се, на 7.12 беше първия ден на последния цикъл с уточнение че ми е около 50 дни дълъг. Ще се опитам да устискам до следващата седмица за час. Иначе симптоми нямам никакви за сега.. 😕

13 септември тогава😁
Виж целия пост
# 396
Случва ли ви се да ви се гади от глад? Будя се посред нощ с гадене и усещане за глад..
От няколко дни усещам и тежест между гърдите след като хапна( дори и един залък).
Виж целия пост
# 397
Здравейте, момичета.
Kiss the rain, Hug.
Аз след 10 дни съм на фетална морфология и БХС. Докторката ми записа час при специалист на 10 февруари. Обмислям и пренатален тест. Но аз съм във възрастова група, та затова... Ще видим. Има време.
Продължавам да повръщам, постоянно ми е лошо и онзи гаден вкус в устата не изчезва! Отслабнала съм, но аз и не ям почти.
Единственото, от което не страдам, е запек. Но съм убедена, че е от витамините (Прегнакеър).
Не са ми взимали микробиология, но преди три месеца правих + цито и нямаше нищо. Може би заради това или може би в 4 месец.
В мигът, в който разбрах, че съм бременна, преустанових всякакъв спорт. Няма да рискувам  с нищо, дори и с леки упражнения. Липсва ми, но ще го преживея.
Brimka, от София ли си? Къде ще ходиш на фетална морфология?
Виж целия пост
# 398
Здравейте мами, имам питане към тези от вас на които това им е втора бременност... Вдигате ли детето си? Моя син постоянно се налага да го вдигам, било то да го кача в колата, днес се изплаши от едно голямо куче и пак го носих...а е на 4г и си тежи😁
Виж целия пост
# 399
Здравейте мами, имам питане към тези от вас на които това им е втора бременност... Вдигате ли детето си? Моя син постоянно се налага да го вдигам, било то да го кача в колата, днес се изплаши от едно голямо куче и пак го носих...а е на 4г и си тежи😁

Здравей, да, моето бебе е 9 кг и няма как без да вдигам..
Виж целия пост
# 400
Здравейте мами, имам питане към тези от вас на които това им е втора бременност... Вдигате ли детето си? Моя син постоянно се налага да го вдигам, било то да го кача в колата, днес се изплаши от едно голямо куче и пак го носих...а е на 4г и си тежи😁

Няколко пъти ми се налага да го вдигна, но избягвам  защото си е близо 19кг. И като цяло на 5г. не изисква вече подобна асистенция, ама нали съм мама и все си го свалях от колата да не вземе да се изцапа на праговете 😀
Виж целия пост
# 401
Гади ми се от глад, случва ми се.

Двигам го, но той е към 8кг. Използвам момента да си го гушкам, докато е само той❤️

Какви зодии сте? Аз съм риби, таткото лъв, сина ни рак. Трябваше да е лъв, но се роди по-рано.
Виж целия пост
# 402
Здравейте! Тихичко се записвам и аз към темата. Терминът ми се пада на 26.09, като в момента съм в 6 г.с. Миналата седмица бях на преглед - видя се плоден сак с жълтъчно мехурче и по-следващата седмица ме викат отново за регистриране на сърдечна дейност 🥰 Това, което ме притеснява е кафявото течение, което не е обилно, но не спира вече десети ден. Пия си лекарствата и си почивам...и се моля всичко да се развива добре! 🙏🏻

Относно оплакванията имам страшно безсилие, постоянно сънливост, а заради Утрогестана и много силно виене на свят. Сладко не мога да погледна, повръща ми се като си помисля...🤭 Та така, стискам палци всичко да е наред и да се радваме на сладки бебчета! ❤
Виж целия пост
# 403
Здравейте момичета! Малко глупав въпрос, но ми се иска да изчисля в коя гс съм и дали не е прекалено рано да запазя час за лекар. На мен цикъла ми е много дълъг и нередовен, между 40 и 60 дни. Последния беше на 07.12, а положителния тест видях вчера, преди 10тина дни правих тест и беше отрицателен. Притеснявам се, че като ида на АГ ще им е трудно да определят седмиците, след като не знам кога е била ову. Вие всички ли сте с редовен цикъл и как се процедира при нередовен?

Аз съм с нередовен цикъл. Идва ми веднъж на 2,3 месеца.
Ние не може да ти изчислим кога си забременяла и в коя седмица си.
Като идеш на лекар той ще ти каже в коя седмица си по размери н плоден сак и ембрион ако има. И по размерите на ембриона ще ти изчислят евентуална дата за термин.
Виж целия пост
# 404
И аз имам питане , започнахте ли да ползвате козметика против стрии ? С това ядене и неходене до wc ще се пръсна.Препоръчаха ми се мажа с крем или лосион на Palmers ,имате ли опит и доволни ли сте от конкретен продукт?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия